Trwa nabr do przedszkola i szkoy podstawowej na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

Powitanie Wiosny w klasach

Jestem Wiosna, moi mili.
Dziś są moje urodziny.
Zima idzie w obce kraje.
A ja z Wami tu zostaję !!!

20 marca uczniowie klas I-III w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Na ten dzień wszyscy czekają z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. W tym roku ten szczególny dzień rozpoczął się od inscenizacji wierszy zaprezentowanych przez uczestników kółka literackiego prowadzonego przez p. Jolantę Szafrańską. Było to podsumowanie półrocznego projektu edukacyjnego „Spotkanie z wierszem”. Uczniowie w zabawny sposób deklamowali wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Marii Konopnickiej. Nie zabrakło „Kaczki Dziwaczki”, „Kwoki” czy też „Entliczka-Pentliczka”. Zaprezentowane przez wykonawców wiersze miały w sobie wiele humoru, który udzielił się nie tylko dzieciom, ale także widowni. Kolejną atrakcją był pokaz wiosennych kapeluszy. Nakrycia głowy powstały przez chętnych uczniów z okazji ogłoszenia rodzinnego konkursu  „Kapelusz Pani Wiosny”. Pomysłowość wykonania wiosennych nakryć głowy była ZASKAKUJĄCA!!!. Dalszym punktem tego miłego dnia był konkurs „MAM TALENT” podczas którego chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje różnorodne umiejętności. Nie zabrakło talentów  tanecznych, lokalnych, akrobatyczno-artystycznych, manualnych czy recytatorskich. To był naprawdę niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się wiele. Wiosnę przywitaliśmy i miejmy nadzieję, że szybko nadejdzie a my zrzucimy w końcu zimowe ubrania i będziemy cieszyć się na dłuższe wiosenne zabawy na świeżym powietrzu….

Monika Pilipczuk

 

Półka bookcrossingowa w naszej szkole

RODZICU!

UCZNIU!

NAUCZYCIELU!

Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Informuję, że w naszej szkole przygotowaliśmy półkę bookcrossingową.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazania książek poprzez pozostawienie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. Półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka- bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Przyjdź,

wybierz książkę,

zabierz ją do domu,

odnieś ją lub przynieś inną w zamian.

gorąco polecam!!!!!!!!!!!

Nauczyciel bibliotekarz M. Mokra

 

Konkurs na kapelusz Pani Wiosny– rozstrzygnięty!

Kapelusz Pani Wiosny - pod tym hasłem odbył się rodzinny konkurs plastyczny na powitanie wiosny w naszej szkole. Dzięki przygotowanym  kapeluszom nasza szkoła zakwitła w tym dniu pięknymi, wiosennymi kolorami i od razu zrobiło się radośniej.

Komisja miała mnóstwo pracy i jeszcze większy kłopot z wybraniem nagrodzonych prac. Uczniowie  i ich rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią podczas tworzenia swoich kapeluszy. Na konkurs wpłynęło 17 barwnych nakryć głowy Pani Wiosny.

Jury w składzie: Joanna Banna, Marta Ambroży, Monika Pilipczuk i Estera Kabat-Kaczmarek przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Maja Chmurzyńska
II miejsce – Julia Mieczyńska
III  miejsce  - Weronika Sikorska

III miejsce -  Wiktoria Drzymała

III miejsce - Patrycja Dec

oraz wyróżnienia:

Hanna Grabas, Iwona Rolnik, Maja Kaźmierowska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. Sponsorami  nagród była Rada Rodziców.

Bardzo gratulujemy i dziękujemy naszym Małym Projektantom i ich Rodzicom, za wspaniałe pomysły i ogromny wysiłek włożony w wykonanie  przepięknych kapeluszy, które ubarwiły nasz wiosenny pochód z okazji pierwszego dnia wiosny.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Konkurs plastyczny „Okładka mojej ulubionej książki”

Miło mi poinformować, że rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na projekt okładki ulubionej książki. Konkurs organizowała  biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem  plastyki- Panią Esterą Kabat- Kaczmarek. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i talentem plastycznym. Prace dzieci i młodzieży są potwierdzeniem, że czytanie książek jest w modzie. Mamy nadzieję, że pozostali uczniowie zainteresują się książkami, które lubią czytać ich koledzy i koleżanki i sięgną po nie. Tego im życzę.

Wyniki konkursu:

I miejsce Kacper Kaźmierski, Milena Dziekoń

II miejsce Martyna Byczyńska

III miejsce Maciej Sałaciński

wyróżnienie Mikołaj Olender

Wyróżnionym uczniom gratuluję, pozostałym serdecznie dziękuję. I zachęcam do czytania książek.

Małgorzata Mokra

 

Warsztaty z jajem w bibliotece szkolnej

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych jest szczególną okazją do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych.  Bez kolorowych pisanek nie wyobrażamy sobie świąt. Dekorowanie ich to jedna z najpiękniejszych tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane kreatywne warsztaty wielkanocne. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 7b. Mieli  oni okazję nauczyć się  tworzyć ozdoby świąteczne, a przy tym mogli wykazać się pomysłowością w ich zdobieniu.

Siódmoklasiści dowiedzieli  się skąd wywodzi się tradycja malowania jajek oraz jakie są techniki ich zdobienia. Każdy uczestnik   warsztatów pomalował oraz ozdobił  gęsią wydmuszkę, która będzie piękną ozdobą w wielkanocnym koszyczku.

M. Mokra

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 100

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL