Start

Aktualności

Dzień Języka Angielskiego

Dnia 06.06.2017r.  po raz pierwszy w historii szkoły podstawowej świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie klas IV-VI wykazali się przykładną umiejętnością posługiwania się językiem angielskim, tym samym zachęcając swoich rówieśników do jego nauki.

Więcej…

 

FESTYN RODZINNY GRUPY GWIAZDKI

13 czerwca br odbył się festyn rodzinny w grupie Gwiazdki. Spotkaliśmy się na hali sportowej wraz z całymi rodzinami, aby podziwiać naszych małych aktorów. Gwiazdki zamieniły się w kwiatki, owady oraz zwierzęta żyjące na łące, aby wystąpić w przedstawieniu pt „Łąka dla mamy i taty”. Jak zawsze wszyscy aktorzy spisali się na złoty medal, kret, jeżyk, ślimak, konik polny oraz myszka pocieszali żabkę,  mlecz pouczał bociana, pszczółka przekazała nam cudowną nowinę o święcie mamy i taty, w końcu bocian nie zjadł żaby.  Po przedstawieniu wszyscy udali się na świeże powietrze, gdzie można było skosztować słodkości, wypieki oraz sałatki przyniesione przez mamy, a w trakcie tatusiowie przygotowywali kiełbaski z grilla. Odbyły się również mini warsztaty plastyczne.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten dzień.

Wychowawca Estera Kabat

 

WYCIECZKA DO BISKUPINA

8 czerwca 2017 r. uczniowie klas III SP pojechali do Biskupina. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Z zainteresowaniem oglądali zabytkowe parowozy, wagony pasażerskie, towarowe, budkę dróżnika ze szlabanem, torowiska z rozjazdami, zwrotnicami, obrotnicę umożliwiającą zmianę kierunku jazdy. Wspinaczka na ruiny zamku z XIVw.  i zapoznanie z legendą o „ diable weneckim” była kolejnym punktem zwiedzania. Dużą przyjemnością była dla dzieci przejażdżka kolejką wąskotorową na trasie Wenecja-Biskupin. Drogę uprzyjemniał dźwięk stukoczących kół oraz możliwość podziwiania z okien pięknych pałuckich widoków. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż pociągiem. W Biskupinie największe wrażenie na dzieciach zrobiła rekonstrukcja grodu, starej osady słowiańskiej - wału, bramy, falochronu, domów i ulic. Dzieci mogły tam wejść i poczuć, jak żyli mieszkańcy tego miejsca 2700 lat temu. Oglądały chaty, przedmioty codziennego użytku, stroje oraz ozdoby i narzędzia mieszkańców osady. Dzieci wzięły udział również w lekcji muzealnej, w trakcie której pani mincerz opowiadała  o dziejach pieniądza. Każdy z uczniów mógł samodzielnie wybić sobie denara z czasów Bolesława Chrobrego. Dzieci wróciły wzbogacone o sporą dawkę wiedzy, na temat przeszłości, zadowolone i pełne wrażeń.

A.Romańska-Ferenc

 

Dzień Języka Angielskiego w gimnazjum

Dnia 31 maja 2017 roku odbył się po raz pierwszy w historii naszej szkoły DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Organizatorką tego wydarzenia była nauczycielka języka angielskiego p. Natalia Mądra.

Przygotowania do dnia angielskiego zaczęły się kilka tygodni wcześniej. Uczniowie klas gimnazjalnych gromadzili materiały o krajach takich jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Nowa Zelandia oraz przygotowywali występy.  Uczennice klasy trzeciej wykonały plakaty reklamujące dzień angielski.

Początek świętowania dnia angielskiego polegał na wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Panie Janie ” w angielskiej wersji językowej oraz zaprezentowaniu informacji dotyczących krajów anglojęzycznych przy pomocy prezentacji multimedialnych. Dalszą część stanowiły konkurencje:

-       Łamańce językowe: zabawny i ciekawy sposób na ćwiczenie wymowy np. She sells sea shells on the sea shore lub Nine nice night nurses nursing nicely.

-       Skąd pochodzi dane słowo: z jakich języków pochodzą wyrazy np. BALEJAŻ (język francuski), CEGŁA (język niemiecki), DŻUNGLA (język hindi),

-       Przysłowia: podanie odpowiednika w języku polskim przysłów np. Where the devil cannot come, he will send a woman lub Two dogs strive for a bone, and a  third one runs away with it.

Ciekawym punktem obchodów Dnia Języka Angielskiego było stoisko ze smakołykami. I tak z Nowej Zelandii można było zjeść szaszłyki owocowe oraz pyszne tosty z dżemem malinowym, Wielka Brytania serwowała słynny apple pie- zapiekany placek jabłkowy a Stany Zjednoczone hot dogi.

Na koniec wspólnego świętowania wręczone zostały nagrody. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców to był fajny dzień. DZIEKUJĘ !

Organizatorka Natalia Mądra

 

Biwak w Łagowie klasy III

W dniach 24-26 maja 2017 odbył się biwak klasy trzeciej gimnazjum w Łagowie- małej, urokliwej miejscowości położonej na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego.

Pierwszego dnia, po przyjeździe na Kemping 'Pod brzozami' poszliśmy na spacer po Łagowie, miejsca pełnego uroku gdzie czas się zatrzymał. Kluczowym zabytkiem miasta jest XI-wieczny zamek Joannitów, który stoi na sztucznie usypanym wzgórzu, gotyckie kamieniczki ciągnące się na podzamczu i miejskie bramy: Polska i Marchijska. Z wieży zamkowej podziwia się panoramę 2 jezior: Trześniowskie i Łagowskie. Wieczorem był grill i ognisko, panowała bardzo miła atmosfera.

Następnego dnia wyruszyliśmy na kolejny spacer, tym razem dłuższy bo trwający ponad 4 godziny, wokół Jeziora Trześniowskiego. Bajkowa przyroda, piękna zieleń okolicznych lasów, drewniane kładki oraz liczni wędkarze, było co podziwiać.

Ostatniego dnia w drodze powrotnej odwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony, największą atrakcję Ziemi Lubuskiej oraz największy obiekt architektury militarnej XX w. w Europie. Biwak był bardzo udany, wszyscy wrócili cali i zdrowi.

Opiekunowie: Natalia Mądra, Małgorzata Biernat

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 89

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych