Start

Aktualności

DZIEŃ DZIECKA - REKREACYJNIE I NA SPORTOWO !!!

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy. Tak też było w naszej szkole. W tym szczególnym dniu nauczyciele wychowania fizycznego zadbali o to, by uczniowie spróbowali swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Dzień Dziecka stał się w ten sposób dniem sportu. Uczniowie zmagali się m.in. z takimi konkurencjami jak: turniej unihokeja, turniej  piłki nożnej ,rzuty osobiste na kosz, „szuranie ” „cymbergaj”  czy przeciąganie liny. Tego dnia nie było wygranych i przegranych. Uczniowie przekonali się, że istnieje zdrowa rywalizacja, która może przynieść wiele radości. Po zmaganiach sportowych, na wszystkich uczniów w szkole dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców czekały kiełbaski z grilla i soczki, za które BARDZO DZIĘKUJEMY. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Monika Pilipczuk

 

Wycieczka po podpoznańskim Puszczykowie…

To  właśnie tam 20 maja 2019 r. wybrała się kl.4 b, by przeżyć wyprawę w przeszłość Puszczykowo to niewielka miejscowość koło Poznania. Można tam zobaczyć pamiątki i nawiązania do podróży Arkadego Fiedlera, który zwiedził świat od Syberii po gorącą Afrykę i opisał to w 32 książkach. W 1974 za namową czytelników stworzył wraz z rodziną prywatne muzeum podróżnych trofeów w swym puszczykowskim domu. Dzisiaj w muzeum można podziwiać wspaniałe eksponaty, maski, rzeźby, skóry zwierząt, liczne fotografiez podróży. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały opowieści o sławnym podróżniku i podziwiały zgromadzone z wielu podróży pamiątki. Dla naszych uczniów największą atrakcją okazała się replika w skali 1;1 statku Santa Maria Krzysztofa Kolumba. Mogliśmy wejść na pokład, spojrzeć z góry na muzeum i ogród oraz zejść też pod pokład. Tam znaleźliśmy wiosło Indian brazylijskich, które przywiózł do muzeum z Brazylii. Żaglowiec  był dużą atrakcją dla dzieci. Tego dnia na dzieci czekały jeszcze inne niespodzianki. Odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie poznaliśmy sekrety wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Nie ominęła nas także jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych Poznania, czyli koziołki poznańskie, które bodą się codziennie o 12:00  na wieży poznańskiego Ratusza. Ten miły dzień zakończyliśmy wizytą w Mc Donald’s. Był to bardzo przyjemny i ciekawy dzień. W dobrych humorachi pełni nowych wrażeń wróciliśmy do domu.

Monika Pilipczuk

 

Dzień Matki – pomysł na udany prezent

Mama jest najważniejszą osobą w życiu każdego z nas, dlatego 26 maja jest świętem, w którym w sposób szczególny należy okazać jej swoją miłość i wdzięczność za wszystko, co dla nas robi.
Mamie, z okazji jej święta, można kupić prezent, przygotować laurkę, wręczyć kwiaty lub ... zaprosić na zajęcia otwarte. Tak się stało w klasie II. Były to zajęcia z edukacji technicznej – robienie biżuterii z wikliny papierowej.  Proces twórczy polega na skręceniu rurek z gazet, następnie zaplataniu bądź zwijaniu no i oczywiście ozdabianiu. Papierowa wiklina to technika, dzięki której ze zwykłych, codziennych gazet, stworzyć można oryginalną i efektowną biżuterię. Wykorzystując ogólnie dostępny materiał  dzieci wraz z mamami stworzyły oryginalne i niezwykle kompozycje: naszyjniki, bransoletki, opaski na włosy, wisiory. Dodatkowych wrażeń tego dnia dostarczył krótki występ artystyczny.  Na zakończenie był słodki poczęstunek. Zajęcia dostarczyły rodzicom  i dzieciom wiele radości, umożliwiły obserwację aktywności i budowały  poczucia emocjonalnych więzi rodzinnych.  Przyjemnie było obserwować uśmiechnięte i zadowolone miny mam i ich pociech.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Wycieczka do Ojcowa, Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia

W dniu 25.04.2019r. uczniowie głównie klasy VI VII udali się na wycieczkę do Małopolski. W pierwszym dniu mieliśmy w planie zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale i Centrum Edukacyjnego Ojcowskiego Parku Narodowego. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa - Muzeum Podziemne, Wawel, Brama Floriańska, Barbakan, Sukiennice, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby w podziemiach Katedry i Smok Wawelski. Następnie udaliśmy się na obiad a potem do Wieliczki gdzie zwiedzaliśmy kopalnie soli. W trzecim  dniu powrotu do domu zwiedzaliśmy Obóz w Oświęcimiu - Brzezińce. Zdjęcia jakie obejrzeliśmy na terenie obozu i wiadomości jakie przekazała nam pani przewodnik na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie i szok związany z warunkami życia panującymi w obozie.

Mamy nadzieję, że u każdego z uczestników pozostanie jakiś fragment wiedzy przekazany przez przewodników, bo było jej naprawdę sporo. Do zobaczenia na kolejnej wycieczce do ciekawych miejsc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ.

 

"Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem..."

21 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się ”BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH TROPEM WILCZYM”.  Po raz pierwszy udział w nim, wzięli uczniowie z naszej szkoły i rodzice. Ideą Biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963, którzy walczyli o naszą wolność. Jakże bardzo cieszył widok  dzieci ubranych w koszulki z wizerunkami Bohaterów:  Barbary Otwinowskiej, Jerzego Stawskiego, Antoniego Hedy, Pawła Jasienicy. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa często używane w kontekście żołnierzy wyklętych: "Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem...". Patrząc na  licznie zgromadzonych uczestników biegu można powiedzieć, że ziarna te wciąż kiełkują, rosną i wydają plon… rosną w wolnej dziś Polsce.
Bieg miał także na celu promocję biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu.  Wszyscy doskonale się spisali -  pokonali dystans dostosowany do wszystkich uczestników, a w nagrodę otrzymali piękne medale oraz materiały edukacyjne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.

Dziękujemy  za udział  naszym uczniom i ich rodzicom, zarówno startującym w biegu jak i tym dopingującym.  Dziękujemy, że dołączyliście do nas i byliście częścią jednej z największych imprez biegowych w naszej szkole! Pragniemy podziękować również Ochotniczej Straży Pożarnej, która zabezpieczała nasz bieg.

Organizatorki:  A.Romańska-Ferenc, M. Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 114

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL