Trwa nabr do przedszkola i szkoy podstawowej na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RODZINNYM KONKURSIE „KAPELUSZ PANI WIOSNY”

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3 naszej szkoły.

2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie kapelusza (nakrycia głowy) dla Pani Wiosny w formie przestrzennej wykorzystując dowolne materiały.

3. Forma pracy: indywidualna lub z pomocą osoby dorosłej.

4. Do pracy należy dołączyć informację z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasę.

5. Podczas oceny pod uwagę będzie brana: pomysłowość, estetyka wykonania, ogólne wrażenie estetyczne, bogactwo użytych materiałów.

6. Prace należy dostarczyć wychowawcom lub do sali nr 25a  do dnia 19 marca 2018r.

7. Rozdanie nagród nastąpi 21 marca.

Zachęcam do udziału w konkursie

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dzień Tańca i Piosenki w kl. I-III

„Do tańca nie potrzeba pióra ani pędzla. Niezbędny jest tylko jeden instrument – ludzkie ciało. Każdy jego ruch jest przepojony tańcem. Ruszać się – to znaczy tańczyć…”  a jak się okazało uczniom klas młodszych nogi same rwą się do tańca. W pierwszy wtorek lutego Samorząd Uczniowski kl. I-III po raz pierwszy zorganizował w naszej szkole „Dzień Tańca i Piosenki ”. Ochotnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne jak i wokalne podczas przerw. Pieczę nad tą uroczystością sprawowały starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VII, które to pełniły rolę jury. Miały trudny orzech do zgryzienia, gdyż na parkiecie odbyło się prawdziwe szaleństwo. Uczestnicy konkursu poruszali się w rytmy piosenek takich jak „Vaiana” czy „Przez twe oczy zielone” a ich występy nagradzane były przez publiczność gromkimi brawami. Zwycięzcami okazali się: Wiktoria Szawerda- I miejsce, Oliwia Lubik, Wiktoria Drzymała- II miejsce, Alicja Nowacka, Julia Talik-III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi !!! Ten dzień minął nam w miłych rytmach muzycznych. Może warto go kontynuować ???

Monika Pilipczuk

 

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu recytatorskiego

8 lutego 2018 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, była pani Elżbieta Olczak. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z klas I-III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie:

Pani Marta Ambroży

Pani Monika Filipczuk

Pani Maria Harhura

Uczeń kl. IIIa - Aleks Lisek

Wyłoniono następujących zwycięzców:

  1. Maja Chmurzyńska – kl. I
  2. Wiktoria Drzymała – kl. I
  3. Maja Kaźmierowska – kl. I
  4. Oliwia Olender – kl. I
  5. Sandra Ograbek – kl.I
  6. Alicja Nowacka – kl. IIIa
  7. Julia Talik – kl. IIIa
  8. Julia Jóźwiak – kl. IIIb
  9. Zuzanna Imbirska – kl. IIIb
  10. Martyna Draniczarek – kl. IIIb

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim!

 

Rekrutacja do przedszkola

Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach informuje, że postępowanie rekrutacyjne do Przedszkola im. J. Korczaka w Brójcach na rok szkolny 2018/2019 będzie prowadzone w terminie od 01 marca 2018 r. do 22 marca 2018 r. (dotyczy  dzieci, które nie chodziły jeszcze do przedszkola).
Stosowne dokumenty proszę w w/w terminie składać w sekretariacie szkoły ul. Polna 6, 66-304 Brójce, tel. 957434110

Wnioski można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły www.ze-brojce.pl

 

SPOTKANIA Z MUZYKĄ

Od grudnia w naszej szkole rozpoczęły się comiesięczne spotkania z muzyką  graną na żywo dla uczniów klas I-III. Prezentacje muzyki klasycznej, rozrywkowej, instrumentów muzycznych oraz  tańców  z całego świata zapewnia nam Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz” z Zielonej Góry.

Są to lekcje muzyki prowadzone przez zaproszonych gości – zawodowych muzyków i wokalistów. Poprzez koncerty edukacyjne w prosty i atrakcyjny sposób  dzieci poznają elementarne zagadnienia dotyczące muzyki. Dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, ich historię i budowę, poznają podstawowe określenia muzyczne. Prezentowane fragmenty utworów muzyki klasycznej i wykonywane piosenki są przystosowane do możliwości percepcyjnych dzieci. Spotkania z muzyką przybliżają dzieciom świat dźwięków, ukazują, jak ważną rolę muzyka pełni  w życiu człowieka.

A reakcje naszych milusińskich? Dzieci reagują w czasie koncertu bardzo żywiołowo. Każda bardziej rytmiczna muzyka skłania je do klaskania spontanicznego. Widać zaciekawienie, niekiedy zachwyt wymalowany na ich twarzach.

Badania naukowe dowodzą, że muzyka klasyczna, szczególnie ta wykonywana na żywo, wpływa korzystnie na rozwój dziecka. Warto więc zadbać, żeby nasze pociechy miały z nią kontakt już od najmłodszych lat. Dzieci zapraszamy na kolejne koncerty, a rodziców do obejrzenia zdjęć z dotychczasowych spotkań.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 100

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL