W dniach 11-22 lutego 2019 r. trwa rekrutacja do przedszkola i do szkoly
Start

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybył Burmistrz Miasta i Gminy Trzciel, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Nowak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej uczniowie z klasy VI w sposób humorystyczny przedstawili Posiedzenie Rady Uczniowskiej oraz przedstawiciele z klasy III, Va i Vb wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Ewelina Hołub-Jurewicz

 

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Taka zamiana ról była często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wiele emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy wychodzili na ulice, do sklepów, parków i przepytywali przypadkowych przechodniów. Towarzyszyły im kolorowe transparenty, balony i wiele innych pomysłowych dekoracji. Patrol musi być widoczny!

Koordynator: Ewelina Hołub-Jurewicz

 

Wybory

W dnia 25 i 26 września 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w klasach I-III oraz IV-VIII i III klasy gimnazjum.

Wyniki wyborów:

Samorząd Uczniowski kl.I-III:

Przewodnicząca: Maja Kaźmierowska

Z-cza przewodniczącego-Wiktoria Drzymała

Członkowie: Hanna Grabas

Oliwia Olender

Dominika Waloszek

Sandra Ograbek

Samorząd Uczniowski kl. IV-VIII i gimnazjum:

Julia Jóźwiak- przewodnicząca

Julia Hasa- zastępca przewodniczącej

Patrycja Skrycka- sekretarz

Kacper Kaźmierski, Jakub Rolnik, Oliwia Banach, Weronika Banach, Łukasz Rolnik, Daria Szymańska-członkowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizacje zaplanowanych postulatów.

 

Dzień Chłopaka …..

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę…..

Dzień Chłopaka to święto, podczas którego panowie powinni poczuć się docenieni.
Tak też było w naszej szkole. W młodszych jak i w starszych  klasach dziewczęta  przygotowały upominki w różnych postaciach. Były przepięknie wykonane kartki, korony, czy też własnoręcznie upieczone słodkości. Chłopcom życzyliśmy : uśmiechu, w sercu radości, spełnienia marzeń szczęścia w miłości !!!. Przez cały dzień na ich twarzach widać było zadowolenie. Ten dzień był nie tylko wspaniałym przeżyciem  dla chłopców, ale również świetną zabawą dla dziewczyn.

Monika Pilipczuk

 

Lekcja poszanowania środowiska – „Sprzątanie Świata”

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tradycyjnie do tej akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy I po gimnazjum.  Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich niestety nie maleje. Na miejsce zebranych wyrzucane są nowe !!!  Warto więc chodź raz w roku zwrócić uwagę na fakt, że wokół nas jest mnóstwo wyrzuconych śmieci.  Przed wyjściem w teren w celu oczyszczenia ulic, uczniowie zostali zaznajomieni z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, otrzymali worki i rękawiczki. Tak przygotowani wyruszyli sprzątać przydzielone tereny. Wśród zebranych śmieci dominowały papiery, butelki szklane i plastikowe. Uczniowie byli zaskoczeni ilością zebranych śmieci !!! Stąd apel do wszystkich: Warto dbać o swoje najbliższe środowisko, warto wiedzieć jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w tej szczytnej akcji.

Monika Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 108

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL