Start

Aktualności

Nabór

DYREKTOR ZESPOŁU EDUKACYJNEGO W BRÓJCACH INFORMUJE, ŻE W DNIACH 01.03.2018- 22.03.2018 PROWADZONY JEST NABÓR DO I KLASY ZESPOŁU EDUKACYJNEGO W BRÓJCACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BRÓJCACH.

KARTY ZGŁOSZENIA DOSTĘPNE W SEKRETARIACIE SZKOŁY ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ www.ze-brojce.pl

Z poważaniem

Lucyna Nowak dyrektor ZE w Brójcach

 

Klasowy Festiwal Nakryć Głowy

Klasa I SP zorganizowała Festiwal Nakryć Głowy. Celem imprezy było zastanowienie się, co mądra głowa nosi na głowie, poznanie różnorodnych nakryć głowy i ich funkcji oraz zwrócenie uwagi na ochronną cechę nakryć głowy. Rozmaite zadania edukacyjne przeplatane były tekstami "Szafa Szymona" i "Czapka Czarka" oraz działaniami plastycznymi.  Odbył się także pokaz mody i sesja zdjęciowa. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Agnieszka Romańska Ferenc

 

Konkurs recytatorski - etap gminny

W  czwartek 1 marca w Centrum Kultury w Trzcielu odbyły się eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2018.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych :

kat. I – klasy I- III

kat. II – IV – VI SP

kat. III –Gimnazjum oraz kl. VII SP.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu Rada Artystyczna wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentować Gminę na przeglądzie powiatowym w Międzyrzeczu. Naszą szkołę reprezentować będą następujący uczniowie:

Oliwia Olender  – kl. I SP
Juli Jóźwiak – kl. III B
Katarzyna Galewska – kl. IV A
Kornelia Polechajło – kl. VII SP

Gratulujemy  i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Agnieszka Konkiel, Jolanta Szafrańska

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RODZINNYM KONKURSIE „KAPELUSZ PANI WIOSNY”

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3 naszej szkoły.

2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie kapelusza (nakrycia głowy) dla Pani Wiosny w formie przestrzennej wykorzystując dowolne materiały.

3. Forma pracy: indywidualna lub z pomocą osoby dorosłej.

4. Do pracy należy dołączyć informację z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasę.

5. Podczas oceny pod uwagę będzie brana: pomysłowość, estetyka wykonania, ogólne wrażenie estetyczne, bogactwo użytych materiałów.

6. Prace należy dostarczyć wychowawcom lub do sali nr 25a  do dnia 19 marca 2018r.

7. Rozdanie nagród nastąpi 21 marca.

Zachęcam do udziału w konkursie

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dzień Tańca i Piosenki w kl. I-III

„Do tańca nie potrzeba pióra ani pędzla. Niezbędny jest tylko jeden instrument – ludzkie ciało. Każdy jego ruch jest przepojony tańcem. Ruszać się – to znaczy tańczyć…”  a jak się okazało uczniom klas młodszych nogi same rwą się do tańca. W pierwszy wtorek lutego Samorząd Uczniowski kl. I-III po raz pierwszy zorganizował w naszej szkole „Dzień Tańca i Piosenki ”. Ochotnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne jak i wokalne podczas przerw. Pieczę nad tą uroczystością sprawowały starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VII, które to pełniły rolę jury. Miały trudny orzech do zgryzienia, gdyż na parkiecie odbyło się prawdziwe szaleństwo. Uczestnicy konkursu poruszali się w rytmy piosenek takich jak „Vaiana” czy „Przez twe oczy zielone” a ich występy nagradzane były przez publiczność gromkimi brawami. Zwycięzcami okazali się: Wiktoria Szawerda- I miejsce, Oliwia Lubik, Wiktoria Drzymała- II miejsce, Alicja Nowacka, Julia Talik-III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi !!! Ten dzień minął nam w miłych rytmach muzycznych. Może warto go kontynuować ???

Monika Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 102

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL