Start

Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY

Czy słyszałeś w okolicy, że jest dzisiaj Dzień Spódnicy? Odkryj łydkę, pokaż nogi wszak to pomysł jest niedrogi. Zastąp swą spódnicą spodnie i wyglądaj dzisiaj modnie!
Z niewielkim czasowym poślizgiem obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Spódnicy. Pomysłodawczyniami i organizatorkami  były dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego klas I-III.
31 października wszystkie dziewczynki potraktowały zadanie poważnie i wypełniły je w stu procentach - miały na sobie spódniczki lub sukienki. Korytarze naszej szkoły przypominały niemal wybiegi modowe.  W czasie przerw odbył się pokaz mody spódniczkowej oraz zabawy taneczne.
Dzień Spódnicy, choć to „święto z przymrużeniem oka”, obchodzone jest na całym świecie. Powód? Coraz mniej kobiet nosi spódnice. Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, a 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg.  Dlatego też 30 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy zwany też Dniem Kobiecości, gdyż nie od dziś wiadomo, że spódnica czy sukienka to atrybut kobiecości.

Opiekunowie SU klas I-III

 

100 lecie Niepodległości.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku obchody podzieliliśmy na dwie części:
09.11.2018 - godzina 9.10 wymarsz na cmentarz pod pomnik, celem złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Po powrocie do szkoły o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" będziemy na hali śpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Główne obchody zaplanowane są na 11.11.2018r., godzina 12.30 msza w kościele w Brójcach, po mszy przemarsz na halę sportową, występy z udziałem nauczycieli, uczniów, dzieci przedszkolnych, poczęstunek, niespodzianka oraz próba utworzenia żywej flagi.
Przeżyjmy wspólnie żywą lekcję patriotyzmu.
Serdecznie zapraszam
Lucyna Nowak Dyrektor ZE w Brójcach

 

Dzień Patrona i Ślubowanie klasy I

W dzisiejszym dniu odbył się apel z okazji Dnia Patrona - Tadeusza Kościuszki. Apel przygotowała klasa VII, która przybliżyła w ten sposób postać wielkiego patrioty.
Następnie odbyła się druga część apelu, czyli ślubowanie klasy I.

 

„ Sekretne życie ptaków” – niezwykłe warsztaty przyrodnicze w kl. I- IV.

...Czy ptaki zabierają kanapki na drogę do Ciepłych Krajów?
...Po co gęsi lecą w kluczu?
...Gdzie myją się wróble?
..Dlaczego ptaki śpiewają i stroją się w kolorowe piórka?

Na te i inne pytania 16 października 2018 r. uczniowie klas I-IV poznały odpowiedzi na niezwykłych warsztatach przyrodniczych z cyklu „Sekretne Życie Ptaków”. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli różnorodne ptasie domostwa. Mogli przyjrzeć  się i dotknąć  naturalnych ptasich piór. Posłuchać pięknych śpiewów kosa czy słowika. Niezwykłą radość sprawiło uczniom  przebranie się w maskujący strój obserwatora ptaków. Uczniowie mieli także możliwość spróbowania jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Każde dziecko otrzymało upominek w postaci  prawdziwego ptasiego pióra. To były pouczająca lekcja, za którą dziękujemy panu Łukaszowi – organizatorowi warsztatów, który jest miłośnikiem i wieloletnim obserwatorem ptaków.

Monika Pilipczuk

 

Światowy Dzień Mycia Rąk w kl. I-III

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od spotkania z pielęgniarką szkolną, która to przekazała nam wiedzę na temat zarazków i bakterii. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli krótką inscenizację z udziałem rączki brudnej i rączki czystej.  Zdobyły w ten sposób wiedzę na temat zarazków bytujących na brudnych dłoniach oraz chorób przenoszonych za ich pośrednictwem. Dzieci dowiedziały się również kiedy i w jakich sytuacjach powinny myć ręce, aby być zdrowymi, a także zapoznały się z techniką dokładnego i skutecznego mycia rąk. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w praktyce ćwicząc mycie dłoni pod okiem nauczyciela w klasie. Ta wizyta uświadomiła nam jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Monika Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 111

BiP

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL