Trwa nabr do przedszkola i szkoy podstawowej na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

Kreatywne warsztaty w bibliotece szkolnej

Gdy za oknem pada śnieg, a za oknem pojawia się szron, wszyscy zaczynamy myśleć o Świętach Bożego Narodzenia. Aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, uczniowie klasy piątej uczestniczyli w kreatywnych warsztatach organizowanych w bibliotece. Biblioteka Miejska w Trzcielu sponsorowała naszym uczniom warsztaty malowania bombek.

Podczas zajęć dzieci poznały historię i etapy tworzenia ozdób choinkowych. Dowiedziały się także na czym polega technika dmuchania szklanych kul oraz etap srebrzenia bombek. Najwięcej frajdy sprawiło ozdabianie bombek, kiedy to na szklanych kulach pojawiły się choinki, bałwanki, gwiazdki i inne motywy świąteczne. Malowidła zostały posypane kolorowym brokatem i nabrały świątecznego blasku. Własnoręcznie wykonana ozdoba stała się pięknym podarunkiem świątecznym. Zajęcia pobudziły dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzona ozdoba upiększyła świąteczne drzewko.

Małgorzata Mokra

 

Wielka Zbiórka Książek w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

„ODDAJ KSIAŻKĘ, STWÓRZ BIBLIOTEKĘ, ZAINSPIRUJ INNYCH”

Hasło Wielkiej Zbiórki Książek było mottem naszego działania. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Edukacyjnego w Brójcach aktywnie włączyli się w akcję Fundacji Zaczytani.org. Książki przynoszono przez miesiąc i umieszczano w specjalnie przygotowanym na ten cel kartonie.

Cieszył nas fakt, że dzieci bezinteresownie przekazywały swoje ulubione książki, bo wiedziały, jak ważna jest pomoc potrzebującym. Uczniowie wiedzą, że czytanie małym pacjentom z hospicjów czy szpitali pozwala przenieść się do innego świata i przetrwać trudne momenty.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Pracownikom Fundacji gratulujemy pomysłu i życzymy wielu sukcesów.


Szkolni organizatorzy akcji

 

Spektakl teatralny dla dzieci z przedszkola

Powszechnie wiadomo, że pisanie listów do Świętego Mikołaja, to dla dzieci wspaniała zabawa i możliwość poproszenia o wymarzony prezent. A co, jeśli listy nie trafiają jednak bezpośrednio na Biegun i wszystkie prezenty są pomieszane?… Chłopcy dostają lalki, dziewczynki samochody- ktoś musi stać za tym całym zamieszaniem!

8.12.2017r. zawitali  do naszej biblioteki aktorzy z Krakowskiego Teatru Maska i zaprezentowali dzieciom z przedszkola bardzo pouczające przedstawienie. W bajkową scenerię wplecione zostały pouczające prawdy. Dzieci dowiedziały się, że zawsze należy mówić prawdę i służyć pomocą tym, którzy tego potrzebują. Przy okazji nauki wspaniale się bawili.

Dziękujemy Bibliotece Publicznej w Trzcielu za sfinansowanie przedstawienia.

M. Mokra

 

VIII Mikołajkowy Turniej Rodzinny w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

09 grudnia 2017 r. w sobotę na hali sportowej w Brójcach odbyła się wielka, świąteczna zabawa- Mikołajkowy Turniej Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców. Zaangażowanie rodziców było ogromne. Imprezę rozpoczęto o godzinie 15-tej. Na korytarzach hali przygotowano stoiska świąteczne, gdzie  można było zakupić niezwykłe, ręcznie robione przez uczniów naszej szkoły kartki świąteczne oraz piękne ozdoby choinkowe a  zapachy ciast świątecznych zachęcał do kupna słodkości. W tym dniu  dzieciom jak i dorosłym atrakcji nie brakowało. Uczniowie brali  udział w przeróżnych grach i zabawach. Wielką niespodzianką podczas festynu był występ magika. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć oczywiście głównego gościa - Świętego Mikołaja, który dla każdego miał słodki upominek. Na ustach wszystkich uczestników turnieju można było dostrzec się uśmiech. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za czas i zaangażowanie w przygotowanie turnieju! Zapraszamy za rok!

Monika Pilipczuk

 

Mikołajki z Mikołajkiem

Mikołajki, to dzień  wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one  Mikołaja. W naszej szkole  6 grudnia odbyły się wyjątkowe mikołajki z … „Mikołajkiem”. Tego dnia przybliżyliśmy uczniom klas I-III książki RenéGoscinnego o przygodach Mikołajka i jego kolegów. Przy choince zaproszeni rodzice i wolontariusze z klas gimnazjalnych czytali młodszym dzieciom. Tytułowy bohater nie rozczarował nikogo. Jak zwykle przydarzyło mu się kilka zabawnych zdarzeń.

Tego dniakażdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę.Samorząd uczniowski klas I-III przygotował  wiele niespodzianek, konkursów, quizów i zabaw plastycznych, w których dzieci chętnie brały udział w trakcie przerw. Święty Mikołaj, również zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i upominki.Jakby to pewnie powiedział Mikołajek "No bo co w końcu, kurczę blade!" mikołajki to zdecydowanie  świetny dzień w szkole, pełen radości, uśmiechów i obdarowywania się prezentami.

A.Romańska-Ferenc

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 100

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL