Start

Aktualności

To już ósme spotkanie??03 grudzień 2013r. w Zespole Edukacyjnym w Brójcach- obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Jednym z ważniejszych wydarzeń  naszej szkoły są cykliczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które obchodzimy co roku w grudniu.

Więcej…

 

Mikołajkowy Turniej Rodzinny

7 grudnia na hali sportowej w Brójcach odbył się Mikołajkowy Turniej Rodzinny, zorganizowany przez Rady Rodziców placówek wchodzących w skład Zespołu Edukacyjnego. Impreza o charakterze sportowym odbyła się już po raz czwarty i skierowana była do dzieci przedszkolnych, uczniów szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum. Drużyny złożone z uczniów, rodziców i nauczycieli rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych, między innymi: tor przeszkód, kuternoga, przeciąganie liny. Dzięki uporowi i zaradności członkowie Rad Rodziców pozyskali wielu sponsorów, którzy wsparli organizację imprezy. Nie zabrakło oczywiście w tym dniu Mikołaja ze słodkimi upominkami dla wszystkich dzieci. Widzowie mogli zaopatrzyć się w kartki świąteczne wykonane przez naszych uczniów oraz  ciasto upieczone przez rodziców.  Tradycyjnie na koniec odbył się mecz piłki siatkowej: pracownicy ZE kontra rodzice. Wygrała drużyna pracowników ZE. Wszystkim osobą zaangażowanym w organizację imprezy oraz biorącym w niej aktywny udział serdecznie dziękujemy.

 

Noc w szkole

Z 22 na 23 listopada 2013 roku odbyła się w naszej szkole  nocna impreza pt. ?Integracja klasy pierwszej?. Rozpoczęcie zabawy było o godz. 22:00. Na apelu na hali zebrali się organizatorzy, czyli klasa II, uczestnicy ? klasa I oraz zaproszeni goście tj. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, rodzice i klasa szósta.

Po krótkim wstępie i przemówieniu pani Lucyny Nowak zaczął się czas zabawy. Uczniowie klasy pierwszej zostali podzieleni losowo na dwie drużyny: Kubusia Puchatka oraz Kaczora Donalda i zaczęli zdrową rywalizację w konkurencjach przygotowanych przez klasę drugą. Konkurencjami tymi były: bieg w workach, picie mleka, taniec z balonem, bieg z gazetą, śpiew, tor przeszkód, quiz, gorące krzesła i taniec z miotłą. Po krótkiej naradzie szanowna komisja ogłosiła wyniki i wręczyła słodki upominek.

Około północy  przyszedł czas na ciepły posiłek -  pizzę i odpoczynek.  Długo jednak uczniowie nie leniuchowali, stworzyli drużyny do gry w siatkę i udali się ponownie na halę. Czas na sportowo trwał do czwartej rano, tylko niektórzy wcześniej powędrowali do klas. Tam mogli spać, oglądać filmy lub urządzać tzw. babskie pogaduszki. Jednak to co dobre szybko się skończyło i już o siódmej rano po uczniów przyjechali rodzice.

Według opinii uczniów nocna impreza się udała i mają  nadzieję na więcej.

Renata Bok

 

Wizyta górników

Dnia 05 grudnia 2013 roku do naszej szkoły przyjechali górnicy z kopalni węgla brunatnego w Sienawie. Górnicy zaprezentowali nam - uczniom klas I-III- swoje galowe stroje. Ciekawie opowiadali o ciężkiej górniczej pracy. Uczniowie mogli zadawać pytania gościom, a oni chętnie udzielali odpowiedzi. W podziękowaniu za odwiedziny i cenne informacje przybliżające nam pracę górnika koledzy i koleżanki recytowali okolicznościowe wiersze. Górnicy również podziękowali nam za miłe przyjęcie nagradzając wszystkich cukierkami. Ten dzień na pewno długo zostanie w naszej pamięci.

Marta Pilipczuk uczennica klasy IIIa

 

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju chłpców - gimnazjum

GIMNAZJACHŁOPCY

HALA  BRÓJCE  29.11.2013

Drużyna

BRÓJCE

TRZCIEL

SKWIERZYNA

Suma

PKT.

Stosunek

bramek

Miejsce

BRÓJCE

X

10/1

19/1

4

29/2

I

TRZCIEL

1/10

X

3:3

1

4/13

II

SKWIERZYNA

1/19

3:3

X

1

4/22

III

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 80 z 102

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL