UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

„ W karnawale, w karnawale każdy bawi się wspaniale…”

Miłą niespodziankę jedenastego stycznia 2018 roku nasza szkoła zrobiła i na bal przebierańców gości zaprosiła… a wśród gości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Trzciel p. Jarosław Kaczmarek, Przewodniczący Rady p. Jacek Marciniak, dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach p. Lucyna Nowak oraz podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyrzeczu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczewie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzcielu, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świebodzinie, Stowarzyszenia „Szansa” w Międzyrzeczu oraz uczniowie z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu. Ten dzień był wyjątkowy, gdyż zaproszeni goście zebrali się na dworze Króla Kacpra i Królowej Marty, którzy to słowami … „ bardzo lubimy takie chwile, kiedy spędzamy swój czas mile…” rozpoczęli 12 spotkanie integracyjne zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku nasza impreza miała charakter wspaniałej, radosnej zabawy. Zaproszeni goście przybyli w przepięknych strojach karnawałowych, które były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom, podopiecznym jak i wychowawcom. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Mistrza Ceremonii- DJ Grzegorza, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka oraz Kaczuch. Na sali podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Zabawa przeplatana była różnorodnymi konkursami takim jak: „Krzesła”, „Taniec na gazecie”, ”Taniec przekładaniec ”. Podczas przerwy zaproszeni goście skorzystali z ciepłego posiłku po którym to pełni nowych sił przystąpili do ostatniego najważniejszego konkurs - wyboru Króla i Królowej Balu!!! Każdy z uczestników balu miał możliwość zaprezentowania swojego stroju przechodząc się dostojnym krokiem przez środek hali prezentując się jury. Mimo trudnego wyboru udało się wyłonić zwycięzców konkursu. Król Kacper uhonorował zwycięzców konkursu koronami „ Króla i Królowej Balu” a każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za uczestnictwo w balu karnawałowym. Kiedy czas zabawy dobiegł końca zaproszeni goście z żalem opuszczali naszą szkołę. Bal umożliwił nam już po raz 12 spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła nam wszystkim wiele radości a to było głównym celem naszego spotkania. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

Monika Pilipczuk

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 16 lutego 2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VI.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

W dniu 20.01.2014r. w Przedszkolu Gminnym  przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II  w Rudnej odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu aktorów z Krakowskiego zespołu KOP, którzy przebrani za Panią Bałwankową i Pana Bałwanka zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami

w zabawach prowadzonych przez aktorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Mieliśmy zatem księżniczki, wróżki, cyganki, muszkieterów, czarownice i in. Zabawa przeplatana była różnorodnymi konkursami takim jak: taniec w parach, lot na balonie, taniec z kapeluszem, quiz, zwijanie cukierków.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

 

26 Finał WOŚP

Dzisiaj wolontariusze z naszej Szkoły jak co roku grali w czasie 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracowaliśmy na terenie wiosek, w których mieszkają nasi uczniowie. Należy zaznaczyć, że oprócz wolontariuszy z identyfikatorami do akcji włączyli się inni uczniowie, którzy razem z nimi zbierali datki do puszek. Dzięki tak ofiarnej pracy zebraliśmy 3 914,85zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na następny finał.

 

Jasełka

Dnia 22.12.2017r. W naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, na którym zostały przedstawione jasełka  w wykonaniu klasy V. Uczniowie ci z wielką chęcią i zaangażowaniem podjęli się przedstawienia tej inscenizacji, tak ważnej w tym okresie. Celem występu było kultywowanie tradycji świątecznych oraz przypomnienie o najważniejszych wartościach człowieka, a w szczególności miłości do bliźniego.

Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd, wzajemnej życzliwości podczas dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń. Uczniowie życzyli nauczycielom, rodzicom oraz społeczności uczniowskiej, aby wszystkie dni roku jawiły się szczęściem i radością, a Święta dały spokój, zadumę i ciepło rodzinne przy wigilijnym stole.

Organizatorzy: Katarzyna Skrzypczak i Tatiana Maksym

Dnia 22.12.2017r. W naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, na którym zostały przedstawione jasełka w wykonaniu klasy V. Uczniowie ci z wielką chęcią i zaangażowaniem podjęli się przedstawienia tej inscenizacji, tak ważnej w tym okresie. Celem występu było kultywowanie tradycji świątecznych oraz przypomnienie o najważniejszych wartościach człowieka, a w szczególności miłości do bliźniego.

Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd, wzajemnej życzliwości podczas dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń. Uczniowie życzyli nauczycielom, rodzicom oraz społeczności uczniowskiej, aby wszystkie dni roku jawiły się szczęściem i radością, a Święta dały spokój, zadumę i ciepło rodzinne przy wigilijnym stole.

Organizatorzy: Katarzyna Skrzypczak i Tatiana Maksym

 

Przedstawienie jasełkowe

22-go grudnia klasy IIIa, IIIb, II wystawiły przedstawienie jasełkowe. Do obejrzenia przedstawienia zaproszono klasę pierwszą, przedszkolaków, Panie dyrektor, nauczycieli uczących w klasach I-III SP. Przedstawienie nosiło tytuł „Tak , on jest Królem”.  Opowiedziana była historia narodzenia Jezusa, upadek złych mocy i tryumf dobra. Wiele postaci przewinęło się przez scenę min.: Maryja z Józefem, Trzej Królowie, pasterze, Herod, diabeł. Całość dopełniały piękne pastorałki napisane specjalnie na te okazję. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem i aplauzem.

Dziękujemy za uznanie

Uczniowie i wychowawczynie klas trzecich i drugiej

 

Kreatywne warsztaty w bibliotece szkolnej

Gdy za oknem pada śnieg, a za oknem pojawia się szron, wszyscy zaczynamy myśleć o Świętach Bożego Narodzenia. Aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, uczniowie klasy piątej uczestniczyli w kreatywnych warsztatach organizowanych w bibliotece. Biblioteka Miejska w Trzcielu sponsorowała naszym uczniom warsztaty malowania bombek.

Podczas zajęć dzieci poznały historię i etapy tworzenia ozdób choinkowych. Dowiedziały się także na czym polega technika dmuchania szklanych kul oraz etap srebrzenia bombek. Najwięcej frajdy sprawiło ozdabianie bombek, kiedy to na szklanych kulach pojawiły się choinki, bałwanki, gwiazdki i inne motywy świąteczne. Malowidła zostały posypane kolorowym brokatem i nabrały świątecznego blasku. Własnoręcznie wykonana ozdoba stała się pięknym podarunkiem świątecznym. Zajęcia pobudziły dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzona ozdoba upiększyła świąteczne drzewko.

Małgorzata Mokra

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 101

BiP

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL