Start

Aktualności

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

Obchody podzielone były na dwie części.

9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły udali się na cmentarz pod pomnik pomordowanych w obozie Bratz podczas II wojny światowej, gdzie złożone zostały kwiaty  i zapalone znicze. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Trzciela Jarosław Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzcielu Jacek Marciniak, ks. Paweł Bryk i ks. Jacek Heyduk, Anna Zaworska Przewodnicząca Rady Rodziców, Sołtys Brójec Agnieszka Czapłon oraz przedstawiciele Rady sołeckiej Brójcec. Podczas przemarszu uczniowie nieśli 14 metrowa flagę narodową. Po powrocie do szkoły odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych . O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz dzieci z przedszkola odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na „Kokardę narodową”.

11 listopada obchody rozpoczęły się mszą święto za Ojczyznę. Następnie na hali sportowej w Brójcach mieszkańcy Gminy oraz goście mieli możliwość obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Edukacyjnego w Brójcach oraz dzieci z przedszkola. Dla uczestników przygotowany był poczęstunek oraz liczne atrakcje: występ nauczycieli, tort niepodległościowy, żywa flaga. Naszym gościem specjalnym był sam „Józef Piłsudski”. Przygotowana była księga życzeń dla Polski. Cała uroczystość odbyła się w duchu niepodległościowym w otoczeniu bieli i czerwieni.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz instytucjom  i osobom zaangażowanym w przygotowanie obchodów.

Lucyna Nowak Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach

 

KONKURS NA KOKARDĘ NARODOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, samorząd uczniowski klas I-III  zorganizował konkurs plastyczny pt. „Kokarda narodowa w bieli i czerwieni”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 31 prac.Komisja konkursowa w składzie Joanna Banna, Marta Ambroży, Małgorzata Mokra i Estera Kabat-Kaczmarek wyłoniła zwycięzców. Oceniając prace brano pod uwagę kolorystykę zgodną z barwami narodowymi,  kreatywność, estetykę wykonania, wkład pracy. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się nagrodzić prace następujących uczniów:
wyróżnienia: Zofia Olejniczak, Szymon Bienias, Wiktoria Kurłowicz, Błażej Pindara, Kornelia Polechajło.
I miejsce Dominika Waloszek,
II  miejsce ex aequo Dominik Bok i Wiktoria Drzymała,
III miejsce Adam Kaźmierowski,
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor naszej szkoły Lucynie Nowak oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Wyrażamy wdzięczność wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Kokardy narodowe uświetniły  uroczystości związane z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

 

100 kwiatów na 100-lecie niepodległości

05 listopada zakończył się w naszej szkole projekt „100 kwiatów na 100-lecie niepodległości”, podczas którego uczniowie  wykonywali papierowe kwiaty w kolorach białym i czerwonym. Z kwiatów tych powstała flaga narodowa, która zdobi nasz  korytarz szkolny. Celem projektu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wszystkim, którzy brali udział w projekcie bardzo dziękuję.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY

Czy słyszałeś w okolicy, że jest dzisiaj Dzień Spódnicy? Odkryj łydkę, pokaż nogi wszak to pomysł jest niedrogi. Zastąp swą spódnicą spodnie i wyglądaj dzisiaj modnie!
Z niewielkim czasowym poślizgiem obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Spódnicy. Pomysłodawczyniami i organizatorkami  były dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego klas I-III.
31 października wszystkie dziewczynki potraktowały zadanie poważnie i wypełniły je w stu procentach - miały na sobie spódniczki lub sukienki. Korytarze naszej szkoły przypominały niemal wybiegi modowe.  W czasie przerw odbył się pokaz mody spódniczkowej oraz zabawy taneczne.
Dzień Spódnicy, choć to „święto z przymrużeniem oka”, obchodzone jest na całym świecie. Powód? Coraz mniej kobiet nosi spódnice. Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, a 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg.  Dlatego też 30 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy zwany też Dniem Kobiecości, gdyż nie od dziś wiadomo, że spódnica czy sukienka to atrybut kobiecości.

Opiekunowie SU klas I-III

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 112

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL