W dniach 11-22 lutego 2019 r. trwa rekrutacja do przedszkola i do szkoly
Start

Aktualności

Wycieczka do Warszawy i Wilanowa

W dniach 28-30.05.2018r. uczniowie klas IV-Vi byli na wycieczce w Warszawie i Wilanowie. Pierwszego dnia po przyjeździe zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Spacerem przeszliśmy przez Plac Zamkowy na Starówkę, a następnie pod Barbakan. Pani przewodnik poprowadziła nas również przez Krakowskie Przedmieście obok Pałacu Prezydenckiego pod Grób Nieznanego Żołnierza gdzie zobaczyliśmy zmianę warty. Po przejściu przez ogród Saski doszliśmy do metra, którym udaliśmy się w pobliże Łazienek Królewskich. Wszędzie wysłuchaliśmy historii danego miejsca. Zwiedzane tego dnia zakończyliśmy obiadokolacją w pobliżu Łazienek.

Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą na Stadionie Narodowym. Tutaj przeszliśmy trasą piłkarską i wielkość obiektu na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do Senatu RP gdzie zostaliśmy zapoznani z poszczególnymi pomieszczeniami. Z parlamentu udaliśmy się do Wilanowa, tam zwiedziliśmy pałac i ogrody. Wieczorem udaliśmy się do ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i oczywiście na obiadokolację.

Trzeciego dnia udaliśmy się rano do Centrum Nauki Kopernik gdzie spędziliśmy trzy godziny. Czas ten spędziliśmy intensywnie na nauce poprzez zabawę. Uczniowie samodzielnie poznawali różne zjawiska.
Po wizycie w CNK udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj mogliśmy się przejść kanałem takim jakim chodzili powstańcy, zobaczyć film "Miasto ruin" i zobaczyć salę Małego Powstańca.

Kiedy zakończyliśmy zwiedzanie przyszedł czas na podróż do domu. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale mam nadzieję, że zadowoleni. Teraz przystąpimy do planowania następnych wyjazdów.

Danuta Kałek

 

INFORMACJA Z FINAŁÓW W UNIHOKEJU

Oczekiwane -Finały unihokeja rozpoczęte medalem - Gimnazjum. BRÓJCE z Brązem - zawody rozegrano  10.05.18 w Babimoście, mistrzostwo obroniła  drużyna z Babimostu, miejsce drugie Zielona Góra, zawsze mogło być lepiej ale cieszmy się z tego co jest. GRATULACJE dla drużyny.

W dniu 11.05. w Brójcach swoje finały rozegrali  chłopcy w młodszej grupie SP - kolejny finał  i jest medal srebrny dla SP Brójce  w walce o złoto minimalnie lepsi byli zawodnicy z Międzylesia na miejscu trzecim zespół z Gorzowa. GRATULACJE - Oba „męskie" zespoły czeka teraz wyjazd na - Mistrzostwa Polski Szkół w ELBLĄGU 25-27.05.18

W dniu 14.05.18 na Hali Sportowej w Brójcach rozegrany został kolejny finał wojewódzki w Unihokeju  grały  starsze dziewczęta – Gimnazja. Dziewczyny z BRÓJEC są NIEZAWODNE - 5x z rzędu zmagania finałowe kończą z medalem  tym razem  BRĄZ. Po wyrównanych meczach z Babimostem przegrana 1-2.. oraz remisie i karnych z Maszewem, o Brąz zremisowały z Żaganiem - medal wygrały karnymi, w finale startowało 8 zespołów. Na 5 miejscu Międzylesie oraz Żary, na 7miejscu Gorzów i Strzelce Kraj. GRATULACJE dla wszystkich zespołów.

BRÓJCE UNIHOKEJEM STOJĄ –POZDRAWIAMY WSZYSTKICH GRAJĄCYCH.

Przewodniczący GSZS
Krzysztof Augustyniak

 

Ginące zawody w Ochli

22 maja 2018 roku uczniowie klasy I odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Ochli. Odbywała się tam  impreza „Ginące zawody i umiejętności”. Skansen zamienił się w miejsce pracy gospodyń, gospodarzy, twórców i rzemieślników wykonujących dawne, wiejskie zajęcia. Dzieci mogły przeżyć swoistą podróż w czasie i przekonać się, jak wyglądało codzienne życie dawnych gospodarzy i rzemieślników. Mogły zobaczyć i spróbować swoich sił, wykonując powszechnie niegdyś zajęcia, takie jak: mielenie mąki w żarnie, obróbka lnu, pranie w bali, noszenie wody, przędzenie czy filcowanie wełny. Podczas wizyty w skansenie  obserwowały prace gospodarskie, m.in.: koszenie trawy, młócenie zboża, wędzenie mięsiwa i pieczenie chleba. Udały się do  wiejskiej szkoły i uczestniczyli w  lekcji kaligrafii. Poznały też tajniki zielarstwa.
Dzieci wzięły udział w warsztatach robienia masła. Poznały wszystkie etapy tworzenia prawdziwego masła. Pod czujnym okiem pani prowadzącej dzieci zrobiły świeże, pachnące, ale przede wszystkim zdrowe masło. Przez praktyczne działanie poznały one metodę robienia masła, którą przez wieki stosowały nasze prababcie. Radosne okrzyki zachwytu, gdy w kierzynce pojawiało się masło oraz szeroko otwarte ze zdziwienia oczy świadczyły o tym, że było to dla nich całkiem nowe doświadczenie. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania świeżego pieczywa z pachnącym masłem. Kromki znikały z talerza w mgnieniu oka.                    
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Wyniki konkursu na MURAL PATRIOTYCZNY.

STOWARZYSZENIE CHOCISZEWO – WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ

Chociszewo 44 • 66-304 Brójce • tel. 693 280695

www.chociszewo.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. • Regon 080208965•NIP 596 16 87 414

Wyniki konkursu plastycznego „Drogi do wolności – Żołnierze Wyklęci – bohaterowie niezłomni”

14 maja komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące prace. Prace prezentowane będą na wystawie w Zespole Edukacyjnym w Brójcach od 21 maja. Z uczestnikami konkursów w najbliższym czasie skontaktuje się organizator. Serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia prac TUTAJ

Konkurs na projekt muralu patriotycznego w Brójcach

Szkoła Podstawowa

II miejsce – Kornelia Młynarczyk
III miejsce – Szymon Ciesielski

Wyróżnienia:  Patrycja Cichowska
Julia Ciesielska
Larysa Gołek
Michał Wieruszewski

Gimnazjum

II miejsce – Daria Raróg
II miejsce – Dominika Ciechowicz-Zając

Szkoła Średnia

Wyróżnienie: Hanna Markiewicz

Konkurs na kartkę pocztową promującą własną miejscowość

I miejsce – Adam Kaźmierowski
II miejsce – Amelia Hinz
III miejsce – Tamara Cichewicz

Wyróżnienia:   Julia Ciesielska
Szymon Ciesielski
Maja Kaźmierowska
Oliwia Olender

Konkurs na plakat

Szkoła Podstawowa klasy I-III

I miejsce – Jagoda Gerech
II miejsce – Hanna Brodowska
III miejsce – Milena Jakubowska

Wyróżnienia:     Wojciech Bil
Kamil Gibaszek
Hania Grabas
Aleks Lisek
Sandra Ograbek

Klasy Iv-VI

I miejsce – Agata Bienias
II miejsce – Amelia Fert
III miejsce – Martyna Kawałek
III miejsce – Mateusz Nowicki

Wyróżnienia:     Patrycja Cichowska, Weronika Węglowska

Klasa VII + Gimnazjum

I miejsce – Zuzanna Pajor
Wyróżnienie: Kajetan Mokry

 

Przerwa na czytanie w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

11 maja w naszej szkole miała miejsce III Edycja akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie w województwie lubuskim. W tym roku odbyła się pod ona  hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" i organizowana była w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018. Akcję zorganizowała Pani Małgorzata Mokra wraz z uczennicami z Samorządu Uczniowskiego przygotowując  punkt wydawania książek i czasopism „pod chmurką”. Przy okazji uczniowie mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi, którymi dysponuje biblioteka szkolna. Każdy zainteresowany uczeń mógł wybrać coś dla siebie, poczytać i zrelaksować się  na kocu wśród zieleni. Taka forma spędzenia przerwy podobała się dzieciom. Świadczy o tym ilość  czytelników. Było ich 123. Mając na uwadze, że w tym samym czasie rozgrywał się półfinałowy mecz unihokeja, to całkiem sporo. W związku z dużym zainteresowaniem dzieci taką formą spędzenia wolnego czasu myślę o cyklicznych przerwach na czytanie.

Małgorzata Mokra

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 108

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL