Start

Aktualności

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

22 października 2018r. w Gorzowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, w którym brali udział nasi uczniowie. Otrzymali oni  podziękowania od jury.

 

KONKURS PLASTYCZNY NA „KOKARDĘ NARODOWĄ W BIELI I CZERWIENI” .

UWAGA!!!

W ZWIĄZKU Z 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY NA „KOKARDĘ NARODOWĄ W BIELI I CZERWIENI” . KONKURS ADRESOWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS  I-VIII I III KLASY GIMNAZJUM. PRACA KONKURSOWA TO KOTYLION W BARWACH NARODOWYCH INSPIROWANY KOKARDĄ NARODOWĄ. TECHNIKA DOWOLNA. KAŻDA PRACA POWINNA POSIADAĆ DOŁĄCZONĄ CZYTELNĄ INFORMACJĘ ZAWIERAJĄCĄ: IMIĘ, NAZWISKO ORAZ KLASĘ UCZESTNIKA. PRACE PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO P. MONIKI PILIPCZUK ORAZ P. AGNIESZKI ROMAŃSKIEJ-FERENC (SALA25A) DO DNIA 6 LISTOPADA 2018R. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I OGŁOSZENIE WYNIKÓW 11 LISTOPADA 2018R. PODCZAS UROCZYSTOŚCI  OBCHODÓW  ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  NA HALI W BRÓJCACH.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I-III WRAZ Z OPIEKUNAMI

 

Odznaczenia naszych pracowników

Miło nam poinformować, że w dniu 12.10.2018 r. nauczyciel wychowania fizycznego P. Krzysztof Augustyniak otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal przyznawany jest nauczycielom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W tym samym dniu Złotą odznakę za wieloletnią służbę odebrała P. Dorota Mudrecka. Odznaka przyznawana jest przez Prezydenta RP.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów: Społeczność Zespołu Edukacyjnego w Brójcach.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybył Burmistrz Miasta i Gminy Trzciel, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Nowak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej uczniowie z klasy VI w sposób humorystyczny przedstawili Posiedzenie Rady Uczniowskiej oraz przedstawiciele z klasy III, Va i Vb wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Ewelina Hołub-Jurewicz

 

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Taka zamiana ról była często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wiele emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy wychodzili na ulice, do sklepów, parków i przepytywali przypadkowych przechodniów. Towarzyszyły im kolorowe transparenty, balony i wiele innych pomysłowych dekoracji. Patrol musi być widoczny!

Koordynator: Ewelina Hołub-Jurewicz

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 111

BiP

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL