Start

Aktualności

Konkurs „Wiem co jem” rozstrzygnięty

Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie  Wlkp. uprzejmie informuje, iż rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs na najciekawszą pracę plastyczną promującą zdrowe odżywianie Wiem co jem dla uczniów klas I - III szkół podstawowych.
Z terenu województwa lubuskiego na konkurs wpłynęły 603 prace spełniające wymogi regulaminu konkursu. Prace zostały wykonane różnymi technikami - rysunek, malarstwo, wycinanka i wyklejanka.
Komisja konkursowa przy ocenie prac wzięła pod uwagę zgodność treści pracy z tematyką konkursu, kreatywność, estetykę i samodzielność jej wykonania.
Na szczeblu wojewódzkim w każdej grupie wiekowej przyznano 3 miejsca. 
W  klasie I -  naszej szkoły -  na konkurs zostało zgłoszonych 7 prac.
Miło mi poinformować, że uczennica   Maria Kopeć zajęła III miejsce.
Marii i rodzicom  gratuluję.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia  w szkole gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Uczniowie z klas IIIa, IIIb oraz  kl.II zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. „Tak, on jest królem”. Wspaniała treść oraz muzyka spowodowały wielkie wzruszenie wśród gości. Uczniowie dołożyli wielkich starań , aby występ był bardzo udany. Wnuki zaśpiewały dziadkom gromkie sto lat i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość spotkała się z uznaniem i wzruszeniem.

Dziękujemy Uczniowie i wychowawczynie klas trzecich i drugiej

 

Wystawa Body Worlds

W dniu 09 stycznia 2018 roku uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum udali się na wycieczkę do Poznania w celu obejrzenia najliczniej odwiedzanej wystawy świata: BODY WORLDS – VITAL. Na wystawie tej uczniowie mogli zajrzeć w głąb ludzkiego ciała po przez obejrzenie unikatowych eksponatów stworzonych przez genialnego anatoma Gunthera von Hagensa. Doktor – anatom odkrył metodę plastynacji przez co, jego eksponaty w sposób realny oddają niesamowity wzorzec anatomiczny ludzkiego ciała. Uczniowie mogli zapoznać się z tematyka ludzkiego ciała, po przez obejrzenie przejrzystych plastrów plastynatów ukazujących budowę wewnętrzna ludzkiego organizmu, a także eksponaty które ukazywały dokładne położenie organów względem siebie, a także eksponaty ukazujące ludzie ciało w dynamicznych pozach. Wyjazd sprawił uczniom niesamowita frajdę, ale także pozytywne wrażenia oraz wiedzę, którą mogą wykorzystać na lekcjach, ale także w życiu osobistym.

 

Dzwonki i dowozy

1.   8.15 - 9.00

2.   9.10 - 9.55

3.  10.10 - 10.55

4.  11.05 - 11.50

5.  12.10 - 12.55

6.  13.00 - 13.45

7.  13.50 - 14.35

8.  14.45 - 15.30

 

Rok szkolny 2018/2019

Godziny przewozów uczniowskich w I półroczu

ważne od 04.09.2018 r. (wtorek)

PRZYWOZY

7.00    Chociszewo

7.05    Lutol-Stacja

7.25    Panowice

7.30    Lutol Suchy

7.45    Łagowiec

7.50    Stary Dwór

 

ODWOZY

13.00    Stary Dwór – Łagowiec

13.20    Lutol Suchy – Panowice - Chociszewo – Lutol Stacja

14.10    Chociszewo – Lutol-Stacja – Lutol Suchy – Panowice – Łagowiec – Stary Dwór

15.30    Stary Dwór – Łagowiec – Panowice – Lutol Suchy – Lutol-Stacja – Chociszewo

Podane godziny są godzinami odjazdu autobusu! 

„ W karnawale, w karnawale każdy bawi się wspaniale…”

Miłą niespodziankę jedenastego stycznia 2018 roku nasza szkoła zrobiła i na bal przebierańców gości zaprosiła… a wśród gości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Trzciel p. Jarosław Kaczmarek, Przewodniczący Rady p. Jacek Marciniak, dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach p. Lucyna Nowak oraz podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyrzeczu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczewie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzcielu, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świebodzinie, Stowarzyszenia „Szansa” w Międzyrzeczu oraz uczniowie z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu. Ten dzień był wyjątkowy, gdyż zaproszeni goście zebrali się na dworze Króla Kacpra i Królowej Marty, którzy to słowami … „ bardzo lubimy takie chwile, kiedy spędzamy swój czas mile…” rozpoczęli 12 spotkanie integracyjne zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku nasza impreza miała charakter wspaniałej, radosnej zabawy. Zaproszeni goście przybyli w przepięknych strojach karnawałowych, które były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom, podopiecznym jak i wychowawcom. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Mistrza Ceremonii- DJ Grzegorza, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka oraz Kaczuch. Na sali podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Zabawa przeplatana była różnorodnymi konkursami takim jak: „Krzesła”, „Taniec na gazecie”, ”Taniec przekładaniec ”. Podczas przerwy zaproszeni goście skorzystali z ciepłego posiłku po którym to pełni nowych sił przystąpili do ostatniego najważniejszego konkurs - wyboru Króla i Królowej Balu!!! Każdy z uczestników balu miał możliwość zaprezentowania swojego stroju przechodząc się dostojnym krokiem przez środek hali prezentując się jury. Mimo trudnego wyboru udało się wyłonić zwycięzców konkursu. Król Kacper uhonorował zwycięzców konkursu koronami „ Króla i Królowej Balu” a każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za uczestnictwo w balu karnawałowym. Kiedy czas zabawy dobiegł końca zaproszeni goście z żalem opuszczali naszą szkołę. Bal umożliwił nam już po raz 12 spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła nam wszystkim wiele radości a to było głównym celem naszego spotkania. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

Monika Pilipczuk

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 16 lutego 2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VI.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

W dniu 20.01.2014r. w Przedszkolu Gminnym  przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II  w Rudnej odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu aktorów z Krakowskiego zespołu KOP, którzy przebrani za Panią Bałwankową i Pana Bałwanka zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami

w zabawach prowadzonych przez aktorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Mieliśmy zatem księżniczki, wróżki, cyganki, muszkieterów, czarownice i in. Zabawa przeplatana była różnorodnymi konkursami takim jak: taniec w parach, lot na balonie, taniec z kapeluszem, quiz, zwijanie cukierków.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 102

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL