UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

Zawody Powiatowe w Unihokeju Chłopców SP

Dnia 15.11.2013r odyły się zawody Mistrzostwa Powiatu w unihokeja chłopców. Na hali w Brójcach pojawiły się następujące drużyny: 1. BRÓJCE  2. TRZCIEL  3. MIĘDZYRZECZ  4. MURZYNOWO  5. SKWIERZYNA  Drużyny grały systemem "każdy z każdym" . Uczniowie z Brójec zdeklasowali kolegów z innych szkół wygrywając wszystkie mecze. BRÓJCE - TRZCIEL 10 -0;  BRÓJCE - MURZYNOWO 6 - 0;  BRÓJCE - SKWIERZYNA 9 - 0;   BRÓJCE - MIĘDZYRZECZ 8 - 1.  GRATULACJE I POWODZENIA NA KOLEJNYCH ZAWODACH

 

Uroczystość ?Jesień dookoła?

25 października w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza jesienna uroczystość. Najmłodsze dzieci z grupy ?Żabki? miały zaszczyt przedstawić rodzicom i zaproszonym gościom montaż słowno-muzyczny. Dzieci nie tylko śpiewały i recytowały wierszyki, ale także brawurowo wykonały dwa układy taneczne. Nowe przedszkolaki zostały uroczyście pasowane przez panią dyrektor Lucynę Nowak i przyjęte w poczet przedszkola. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone za swoje występy. Nasza uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, które przygotowały mamy dzieci, za co serdecznie dziękuję.

Dorota Pilipczuk

 

Nadanie imienia grupie "Jabłuszka"

Hej, hej to my przedszkolaki  z najstarszej grupy ,, Jabłuszka?. Tak się teraz nazywamy i wiecie co ? . 08.11.2013 . odbyła się w naszym przedszkolu wspaniała uroczystość  na której Pani Dyrektor w obecności rodziców i innych zaproszonych gości oficjalnie nadała nam nazwę i wręczyła ? Akt nadania nazwy grupie?. Uroczystość  składała się  z trzech części. Pierwsza bardzo oficjalna, w poczet przedszkolaków przyjęliśmy koleżankę i kolegę, trochę się popisywaliśmy naszą wiedzą, talentami wokalnymi i recytatorskimi, nie zabrakło tańców.

Druga część? bomba? na scenie pojawił się kabaret? Horrorek? czyli my w innym wydaniu. Przedstawiliśmy żartobliwą wersję ?Kopciuszka? nie zabrakło też  żartów i dowcipów z życia przedszkola .Trzecia  część to już same przyjemności , zabawa i dużo słodkości . Piękne zdjęcia dla was mamy do oglądania zapraszamy.?

? Jabłuszka?

 

Wycieczka po wiedzę

17 października 2013 roku wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę  do Muzeum Etnograficznego do Ochli. Wyjechaliśmy o godzinie 8.45. W czasie podróży rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki. Po godzinie dotarliśmy do celu. Wizyta rozpoczęła się od warsztatów pt. ?Od ziarenka do płócienka?, które przedstawiały historię powstawania tkaniny lnianej. Część z nas miała możliwość wystąpienia w przedstawieniu pt. ?Jak to z lnem było?. Nasi koledzy znakomicie wczuli się w role bohaterów bajki. Później udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną ?Etnograf-odkrywca?. Była to gra terenowa zwana podchodami. Szukaliśmy ukrytych tabliczek ze wskazówkami. Po zabawie udaliśmy się na ognisko. Po posiłku mieliśmy czas na kupowanie pamiątek. Do Brójec wróciliśmy o 15.30. Ten dzień był bardzo udany i pełen wrażeń. Będziemy go długo wspominać.
Uczniowie klasy IIIa i IIIb

 

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu w Chociszewie

30 października przyjęliśmy do grona przedszkolaków  siedmioro nowych dzieci. Uroczyste pasowanie na przedszkolaka poprzedziła część artystyczna w wykonaniu wszystkich przedszkolaków. Dzieci przedstawiły dwie inscenizacje o tematyce jesiennej: ?Jesień i jej synowie? oraz ?Listki?. Przedszkolaki bardzo ładnie zaśpiewały kilka piosenek, których nauczyły się w miesiącu wrześniu i październiku.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 81 z 101

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL