UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

Nadanie imienia grupie "Jabłuszka"

Hej, hej to my przedszkolaki  z najstarszej grupy ,, Jabłuszka?. Tak się teraz nazywamy i wiecie co ? . 08.11.2013 . odbyła się w naszym przedszkolu wspaniała uroczystość  na której Pani Dyrektor w obecności rodziców i innych zaproszonych gości oficjalnie nadała nam nazwę i wręczyła ? Akt nadania nazwy grupie?. Uroczystość  składała się  z trzech części. Pierwsza bardzo oficjalna, w poczet przedszkolaków przyjęliśmy koleżankę i kolegę, trochę się popisywaliśmy naszą wiedzą, talentami wokalnymi i recytatorskimi, nie zabrakło tańców.

Druga część? bomba? na scenie pojawił się kabaret? Horrorek? czyli my w innym wydaniu. Przedstawiliśmy żartobliwą wersję ?Kopciuszka? nie zabrakło też  żartów i dowcipów z życia przedszkola .Trzecia  część to już same przyjemności , zabawa i dużo słodkości . Piękne zdjęcia dla was mamy do oglądania zapraszamy.?

? Jabłuszka?

 

Wycieczka po wiedzę

17 października 2013 roku wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę  do Muzeum Etnograficznego do Ochli. Wyjechaliśmy o godzinie 8.45. W czasie podróży rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki. Po godzinie dotarliśmy do celu. Wizyta rozpoczęła się od warsztatów pt. ?Od ziarenka do płócienka?, które przedstawiały historię powstawania tkaniny lnianej. Część z nas miała możliwość wystąpienia w przedstawieniu pt. ?Jak to z lnem było?. Nasi koledzy znakomicie wczuli się w role bohaterów bajki. Później udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną ?Etnograf-odkrywca?. Była to gra terenowa zwana podchodami. Szukaliśmy ukrytych tabliczek ze wskazówkami. Po zabawie udaliśmy się na ognisko. Po posiłku mieliśmy czas na kupowanie pamiątek. Do Brójec wróciliśmy o 15.30. Ten dzień był bardzo udany i pełen wrażeń. Będziemy go długo wspominać.
Uczniowie klasy IIIa i IIIb

 

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu w Chociszewie

30 października przyjęliśmy do grona przedszkolaków  siedmioro nowych dzieci. Uroczyste pasowanie na przedszkolaka poprzedziła część artystyczna w wykonaniu wszystkich przedszkolaków. Dzieci przedstawiły dwie inscenizacje o tematyce jesiennej: ?Jesień i jej synowie? oraz ?Listki?. Przedszkolaki bardzo ładnie zaśpiewały kilka piosenek, których nauczyły się w miesiącu wrześniu i październiku.

Więcej…

 

Przedstawienie profilaktyczne Grupy Teatralnej "Kurtyna"

30 października 2013 roku gościliśmy w szkole podstawowej grupę teatralną ?KURTYNA?, specjalizującą się w przedstawieniach profilaktycznych. Aktorzy w przystępny i interesujący sposób poruszyli problematykę przemijania, przyjaźni, kultury osobistej oraz wolontariatu. Przedstawili pozytywne wzorce postępowania oraz wymagania stawiane młodzieży przez świat ludzi dorosłych. Całe widowisko bardzo się wszystkim podobało. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą śledziły losy głównego bohatera i jego chorej koleżanki.

Po zakończonym występie dzieci podziękowały aktorom tak, jak potrafią najlepiej ? gromkimi brawami! Widowisko mogliśmy obejrzeć dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z wydatków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.

 

?Halloween wierzenia i tradycje?

30 października uczniowie kl. I-III poznali tradycje i wierzenia święta Halloween. Samorząd Uczniowski z tej okazji przygotował dla swoich kolegów szereg miłych niespodzianek.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 101

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL