Start

Aktualności

Wycieczka po wiedzę

17 października 2013 roku wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę  do Muzeum Etnograficznego do Ochli. Wyjechaliśmy o godzinie 8.45. W czasie podróży rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki. Po godzinie dotarliśmy do celu. Wizyta rozpoczęła się od warsztatów pt. ?Od ziarenka do płócienka?, które przedstawiały historię powstawania tkaniny lnianej. Część z nas miała możliwość wystąpienia w przedstawieniu pt. ?Jak to z lnem było?. Nasi koledzy znakomicie wczuli się w role bohaterów bajki. Później udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną ?Etnograf-odkrywca?. Była to gra terenowa zwana podchodami. Szukaliśmy ukrytych tabliczek ze wskazówkami. Po zabawie udaliśmy się na ognisko. Po posiłku mieliśmy czas na kupowanie pamiątek. Do Brójec wróciliśmy o 15.30. Ten dzień był bardzo udany i pełen wrażeń. Będziemy go długo wspominać.
Uczniowie klasy IIIa i IIIb

 

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu w Chociszewie

30 października przyjęliśmy do grona przedszkolaków  siedmioro nowych dzieci. Uroczyste pasowanie na przedszkolaka poprzedziła część artystyczna w wykonaniu wszystkich przedszkolaków. Dzieci przedstawiły dwie inscenizacje o tematyce jesiennej: ?Jesień i jej synowie? oraz ?Listki?. Przedszkolaki bardzo ładnie zaśpiewały kilka piosenek, których nauczyły się w miesiącu wrześniu i październiku.

Więcej…

 

Przedstawienie profilaktyczne Grupy Teatralnej "Kurtyna"

30 października 2013 roku gościliśmy w szkole podstawowej grupę teatralną ?KURTYNA?, specjalizującą się w przedstawieniach profilaktycznych. Aktorzy w przystępny i interesujący sposób poruszyli problematykę przemijania, przyjaźni, kultury osobistej oraz wolontariatu. Przedstawili pozytywne wzorce postępowania oraz wymagania stawiane młodzieży przez świat ludzi dorosłych. Całe widowisko bardzo się wszystkim podobało. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą śledziły losy głównego bohatera i jego chorej koleżanki.

Po zakończonym występie dzieci podziękowały aktorom tak, jak potrafią najlepiej ? gromkimi brawami! Widowisko mogliśmy obejrzeć dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z wydatków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.

 

?Halloween wierzenia i tradycje?

30 października uczniowie kl. I-III poznali tradycje i wierzenia święta Halloween. Samorząd Uczniowski z tej okazji przygotował dla swoich kolegów szereg miłych niespodzianek.

Więcej…

 

Pasowanie klasy I

Dnia 28 października 2013r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy I. Do grona uczniów zostało przyjętych 18 nowych, wspaniałych uczniów. Na uroczystość przybyła Pani Burmistrz Trzciela Maria Jolanta Górna-Bobrowska. Uczniowie klasy I swoim występem uświetnili uroczystość. Przyrzekali być dobrymi uczniami i uczciwymi ludźmi. Po części oficjalnej czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wychowawca klasy pierwszej Mirosława Bogucka.

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 89 z 108

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL