Start

Aktualności

Lekcja poszanowania środowiska – „Sprzątanie Świata”

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tradycyjnie do tej akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy I po gimnazjum.  Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich niestety nie maleje. Na miejsce zebranych wyrzucane są nowe !!!  Warto więc chodź raz w roku zwrócić uwagę na fakt, że wokół nas jest mnóstwo wyrzuconych śmieci.  Przed wyjściem w teren w celu oczyszczenia ulic, uczniowie zostali zaznajomieni z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, otrzymali worki i rękawiczki. Tak przygotowani wyruszyli sprzątać przydzielone tereny. Wśród zebranych śmieci dominowały papiery, butelki szklane i plastikowe. Uczniowie byli zaskoczeni ilością zebranych śmieci !!! Stąd apel do wszystkich: Warto dbać o swoje najbliższe środowisko, warto wiedzieć jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w tej szczytnej akcji.

Monika Pilipczuk

 

Kropkowe szaleństwo

Międzynarodowy Dzień Kropki  to radosne święto kreatywności, budowania dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi dziecka.  Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest spotkanie z Vashti, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki  uwierzyła w siebie. Vashti to mała nieśmiała dziewczynka, która nie wierzy w swoje możliwości, która uparcie twierdzi, że nie potrafi malować. Historia Vashti,  pozwoliła zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Warto o tym pamiętać każdego dnia.

Kropka z książeczki autorstwa Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka“, której główną bohaterką jest Vashti, stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki -  która obchodzona jest 15 września. Uczniowie, nauczyciele na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. W naszej szkole kropkowe szaleństwo trwało 2 dni. W tym czasie powstały kropkowe dzieła sztuki,  matematyczne łamigłówki, zabawy ruchowe. Odbyło się wielkie poszukiwanie ukrytych kropek. Uczniowie bawili się w projektantów mody – malowali na koszulkach kropkowe wzory. W wielkich kropkach pisali o swoich planach na przyszłość. Była okazja porozmawiać o tym, co to znaczy pięknie żyć – żyć z pasją. Wiele radości sprawiła dzieciom fotobudka. Pomysłów w pozowaniu do zdjęć, przebieraniu się było mnóstwo.   Te dni wywołały dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dni Prasy i Książki

14-15 czerwca w naszej bibliotece szkolnej upłynęły pod hasłem Dni Prasy i Książki. Obchody święta przygotowano we współpracy z Biblioteką Publiczną w Trzcielu, filią w Brójcach. Działania skierowane były do uczniów Zespołu Edukacyjnego w Brójcach. Zaproszenie na święto skierowane zostało także do  mieszkańców społeczności lokalnej. Na uczniów i wszystkich przybyłych gości czekały w bibliotece stacje zadaniowe dopasowane do ich poziomu wiekowego. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat baśni, bajek, lektur i  książek dla dzieci i młodzieży, które cieszą się dużą popularnością. Wzrosła ona dzięki zakupom nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach Realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Obchody Dni Prasy i Książki były okazją do dobrej zabawy, sprawdzenia swej wiedzy czytelniczej i promocją biblioteki w środowisku lokalnym. Działania prowadzone we współpracy z Biblioteką Miejską w Trzcielu, filią w Brójcach po raz kolejny pokazują, że warto łączyć siły we w celu wychowywania świadomego czytelnika i promocji książek.

 

„Mój bohater wyszedł z książki”

W zeszłym tygodniu w naszej szkole zorganizowany został konkurs pt. „Mój bohater wyszedł z książki”. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Podjęte działanie było  projektem  edukacyjnym, mającym na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnik konkursu przedstawiał ulubioną postać książkową poprzez upodobnienie się do niej strojem i wyglądem oraz krótką prezentację. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Korytarz szkolny zaroił się od bajkowych postaci. Dzieci z ciekawością spoglądały na stroje  rówieśników, rozmawiały na temat swoich ulubieńców. Przygotowane kreacje  zadziwiały pomysłowością i starannością. W tym miejscu należą się także podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci.
Komisja w składzie: Pani M. Pilipczuk, Pani M. Ambroży, Julia Jóźwiak ustaliła wyniki konkursu.

Najbardziej spodobał się wszystkim strój Sandry Ograbek. Drugie miejsce zajęła Dominika Waloszek. Trzecie miejsce przydało Mai Kaźmierowskiej i Zuzi Imbirskiej.

Wyróżniono: Bartosza Niemczyka, Franciszka Sierociuka i Karolinę Wypych.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i  dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy

 

Dzień Języka Angielskiego

Dnia 22.05.2018r. po raz drugi w szkole podstawowej świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie klas IV-VII wykazali się przykładną umiejętnością posługiwania się językiem angielskim, tym samym zachęcając swoich rówieśników do jego nauki. Przygotowania do tego dnia zaczęły się kilka tygodni wcześniej. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentacje o krajach anglojęzycznych takich jak: Australia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania  i Kanada. Plakaty z informacjami o państwach umieszczono na szkolnym korytarzu. Dzieci z zainteresowaniem poznawały ciekawostki o w/w krajach.

W dniu obchodów przeprowadzono test wiedzy o krajach anglojęzycznych. Podzieleni na grupy uczniowie musieli rozwiązać w ciągu dziesięciu minut quiz. Jak się okazało, nasze dzieci są bardzo zdolne, ponieważ wszystkie grupy zajęły I-III miejsca. Następnie na długiej przerwie odbyła się degustacja tradycyjnych dań poszczególnych krajów. Uczniowie klasy IVA częstowali pysznymi australijskimi ciasteczkami, klasa IVB zachwyciła muffinkami, klasa V przygotowała amerykański popcorn i ciasto czekoladowe, a VIIA naleśniki z syropem klonowym. Po wspólnym świętowaniu wręczone zostały nagrody. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców było fajnie, atrakcyjnie, wesoło i smacznie. Dziękuję wszystkim za współpracę!

Organizatorzy uroczystości: Tatiana Maksym i Kamila Mizera-Wojtek

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 110

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL