Start

Aktualności

Przedszkolne jasełka

16 grudnia rodzice dzieci przedszkolnych wystąpili dla wszystkich dzieci w przedszkolnych Jasełkach pt.: „Maleńka miłość”. Uroczystość rozpoczęły dziewczynki z kółka muzycznego przygotowane przez p. Justynę Szmyt. Wiktoria, Maja i Oliwia pięknie zaśpiewały pastorałki. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów, jednym z nich są jasełka. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas rodzice, którzy w ramach projektu „Przygody ze świętami” przygotowali  jasełka. Rodzice poświęcili kilka grudniowych wieczorów na przygotowania-naukę roli, organizację strojów.  Magii inscenizacji dodały kolędy, które wprowadziły świąteczną i radosną atmosferę. Pomimo intensywnych przygotowań do świąt rodzice postarali się, aby Jasełka były w tym roku wyjątkowe.  Przedszkolaki były wręcz zachwycone umiejętnościami aktorskimi swoich rodziców. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w symbolicznej, przedszkolnej wigilii. Bardzo dziękujemy za znalezienie czasu dla wszystkich przedszkolaków oraz zaangażowanie na rzecz przedszkola.

Agnieszka Konkiel, Dorota Pilipczuk

 

„Wigilijna ulica”

Dnia 22 grudnia 2016 w naszej szkole odbyło się przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Występ został przygotowany przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod opieką p. T. Maksym i K. Skrzypczak. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię narodzenia Jezusa. Całość przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniła całe przedstawienie. Na zakończenie uczniowie złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Publiczność nagrodziła aktorów brawami.

T. Maksym, K. Skrzypczak

 

25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15.01.2017 jak co roku graliśmy w czasie 25 Finału WOŚP. Wielu uczniów naszych szkół (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) zaangażowało się w akcję zbierania pieniędzy. Część uczniów chodziła z puszkami w swoich miejscowościach, a niektórzy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, które odbywały się na hali w Brójcach od godziny 10 rano. W ciągu całego dnia na hali p. Grzegorz Szyszka prowadził akcję Dnia Dawców Szpiku Kostnego. Po godzinie 16 – tej rozpoczęliśmy liczenie pierwszych puszek i trzeba przyznać, że każda kolejna wprawiała nas w coraz większą radość. Mieliśmy namacalny dowód hojności naszych mieszkańców. Liczenie wszystkiego zajęło nam 2,5 godziny, ale wynik końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jako wolontariusze ze szkół w Brójcach zebraliśmy 3 387,16zł, a wspólnie jako gmina Trzciel zebraliśmy 6 929,35zł. Trzeba przyznać, że wolontariusze wykonali „kawał dobrej roboty”, bardzo się napracowali, ale efekt jest imponujący. O godzinie 17.00 odbył się mecz siatkówki RADNI kontra SENIORZY Z TRZCIELA. Wynik tutaj był sprawą drugorzędną, więc nikt nie przywiązywał do niego wagi i nie zwracał uwagi na rezultat, ważna była zabawa i zaangażowanie. W przerwach meczu prowadzona była licytacja gadżetów WOŚP.

Wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, zawodnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny finał za rok.

Danuta Kałek – szkolny koordynator

 

SAKSOFON NIE GRYZIE !!!

Pod takim hasłem 12 stycznia tego roku w naszej szkole odbył się koncert muzyczny, w którym to uczestniczyli przedszkolacy, uczniowie oraz nauczyciele. Fundatorem koncertu była Rada Rodziców działające przy Zespole Edukacyjnym w Brójcach-dziękujemy. Duet saksofonowy w składzie pana Janusza Witko oraz Krzysztofa Orzechowskiego zaprosił nas na wyjątkowy program muzyczno-edukacyjny. Muzycy w bardzo barwny sposób zapoznali nas z historią instrumentów dętych, ich budową i sposobem grania. W drugiej części spotkania mogliśmy usłyszeć melodie z programu Benny Hill, z kreskówki Różowa Pantera, z filmu „Sami Swoi”, z baletu „Romeo i Julia”, z fragmentów melodii światowych przebojów: Yankee Doodle, Kaiser March oraz piosenki Mexicana i El Payo. W programie koncertu znalazł się również quiz muzyczny złożony z polskich tańców narodowych a dla zwycięzców konkursu rozdawane były nagrody. Na zakończenie koncertu zespół przygotował dla dzieci zagadki muzyczne-fragmenty melodii z filmów i seriali, a na pożegnanie piosenkę pt. „To już jest Finał !”.  Koncert Duetu minął nam w radosnym klimacie muzycznej zabawy.

Monika Pilipczuk

 

To właśnie MY…… „ Młodzi–Kraetywni” – uczestnicy kółka teatralnego kl. I-III

Edukacja teatralna służy rozwijaniu aktywności intelektualnej, emocjonalno- społecznej i ruchowej. Pozwala na realizację dziecięcych marzeń. Jest doskonałą podstawą wszechstronnego rozwoju uczniów. Kształci umiejętności językowe, rozwija uzdolnienia aktorskie, ćwiczy umiejętność współpracy w zespole. To tylko nieliczne zalety tej edukacji. Stąd też wypłynął pomysł na powstanie kółka teatralnego już dla chętnych uczniów  kl. I-III. Jak się okazało odzew na zaproszenie był bardzo duży. Obecnie nasza grupa liczy 16 osób. Naszą przygodę z teatrem rozpoczęliśmy od września 2016 r.. Na początku naszych spotkań poznawaliśmy siebie, uczyliśmy nazywać się swoje emocje, stany za pomocą gestów, mimiki. Dzięki różnorodnym zabawom rozbudzaliśmy swoją wyobraźnię. Zdobywaliśmy uzdolnienia aktorskie poprzez wczuwanie się w różnorakie role, kreowanie postaci. I tak właśnie narodził się pomysł na nasz pierwszy poważny występ. Postanowiliśmy przybliżyć naszym kolegom postać niezwykłą, inspirującą i ciekawą mianowicie - Króla Maciusia Pierwszego. Ta niesamowita historia, którą przedstawiliśmy w grudniu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka opowiada o małym chłopcu, który po śmierci ojca zostaje królem. Z początku uzależniony od ministrów i etykiety jest traktowany jak rozpieszczony maluch. Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Maciuś wraz ze swoim  przyjacielem Felkiem próbują zmienić szarą rzeczywistość. Uczą się pokory, szacunku dla życia, a jednocześnie bycia wytrwałym i opanowanym w każdej sytuacji. To właśnie chcieliśmy przekazać naszym odbiorcom - zawsze należy być odpowiedzialnym za swoje czyny, mieć poczucie obowiązku nawet wtedy, gdy coś trzeba poświęcić.

Był to nasz debiut na małej szkolnej scenie. Sprawił on jednak nam niesamowitą radości i satysfakcję. Pokonaliśmy swój strach, swoje obawy przed czymś dla nas nowym i nieznanym. Dzięki temu dziś jesteśmy pewniejsi siebie i chyba o to m.in. w tym wszystkim chodzi!!!

Uczestnicy kółka teatralnego kl. I-III

z opiekunami Agnieszką Romańską-Ferenc i Moniką Pilipczuk

 

 

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 89

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych