Start

Aktualności

Wycieczka uczniów gimnazjum do Berlina

Dnia 16.12.016 uczniowie gimnazjum w Brójcach pojechali na wycieczkę do Berlina, zorganizowaną przez Biuro Usług Turystycznych Jacek Czopor z Międzyrzecza. Uczestnicy wycieczki zwiedzili główne zabytki stolicy naszych zachodnich sąsiadów, jak również poznali realia Niemiec. Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania fragmentu Muru Berlińskiego, który był symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec. Następnie grupa zobaczyła Fernsehturm- wieżę telewizyjną, Rotes Rathaus- czerwony ratusz, po czym udała się do Niemieckiego Muzeum Techniki. Założone w 1982 roku muzeum kontynuuje tradycję licznych zbiorów z zakresu historii techniki, przechowywanych do II wojny światowej w Berlinie. Muzeum znajdujące się na terenie byłego dworca towarowego „Anhalter Güterbahnhof”, zaprasza na wyprawę odkrywczą śladami historii techniki. Na ok. 25.000 m² prezentowane są ekspozycje nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. W nowym budynku ze szkła przedstawiona jest żegluga wodna i powietrzna.  Następnie uczniowie przeszli do Science Center Spectrum, które jest częścią sąsiedniego Niemieckiego Muzeum Techniki. Science Center Spectrum posiada liczne stacje eksperymentalne z dziedziny percepcji, fizyki i techniki dla odkrywców w każdym wieku. Na powierzchni ponad 1400m² na czterech piętrach znajduje się osiem zróżnicowanych działów tematycznych i 150 interaktywnych stacji eksperymentalnych, które zachęcają do zanurzenia się w fascynującym świecie przyrody i techniki. Podejmują one głównie tematy z podstawowych dziedzin fizyki. Są to między innymi optyka, mechanika i radioaktywność. W centrum zainteresowania poza fizyką znajdują się dyscypliny pokrewne, takie jak matematyka, telekomunikacja czy astronomia, które dzięki odpowiednim eksperymentom można samodzielnie poznawać. Wśród tematów można znaleźć np. „Światło i wzrok”, „Elektryczność i magnetyzm” czy „Muzyka i słuch”. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Brama Brandenburska – symbol pokoju i wolności oraz pomnik Pomordowanych Żydów Europy - „Pomnik Holokaustu”. Składa się z 2711 betonowych słupów i stanowi główne, choć nie jedyne w Niemczech miejsce pamięci o tragicznym losie Żydów. Ostatnim punktem zwiedzania był Jarmark Bożonarodzeniowy na Gendarmanmarkt. Z relacji uczestników wynika, że Berlin jest wart podróży!

Natalia Mądra

 

Jasełka w klasach I-III

22 grudnia 2016r. klasy IIa i IIb przedstawiły przedstawienie jasełkowe. Zaproszono uczniów z klas pierwszej i trzecich wraz z wychowawcami, dyrekcję szkoły, przedszkolaków z wychowawczynią. Przedstawienie spotkało się z entuzjazmem. Dzieci pięknie wcieliły się w swoje role, bardzo ładnie śpiewały pastorałki i kolędy. Wszystkim dzieciom dziękujemy i gratulujemy udanego występu.

J. Szafrańska  i E. Olczak

 

Zajęcia otwarte w grupie „Żabki”

W piątek-9 grudnia- zaprosiliśmy do przedszkola rodziców oraz innych członków rodziny na zajęcia otwarte w ramach projektu „Przygody ze świętami”. Rodzice odczytali list od Świętego Mikołaja, w którym były umieszczone nasze świąteczne zadania. W pierwszej części spotkania przypomnieliśmy historię narodzin Jezusa oraz wspólnie kolędowaliśmy. Natomiast w drugiej części dzieci wraz z rodzicami wykonywały choinki, bombki oraz kartki świąteczne według własnego pomysłu.  Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał poczęstunek, przygotowany przez mamy. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne zajęcia, które spędziliśmy w miłej, świątecznej atmosferze ( zapraszamy do galerii zdjęć).

Dorota Pilipczuk

 

Mikołajki w gimnazjum

Szósty grudnia upłynął w gimnazjum i podstawówce pod znakiem Mikołajek. Choć ten dzień dla klas trzecich gimnazjum był ostatnim dniem próbnych egzaminów gimnazjalnych, to nie przeszkodziło to reszcie uczniów w obchodzeniu tego wesołego dnia.

Był Mikołaj i cała grupa osób mu towarzyszących. Ekipa ta rozdawała cukierki uczniom i odwiedziła przedszkole.

Na każdej przerwie uczniowie puszczali piosenki świąteczne, które przypominały, że nieuchronnie zbliża się czas Bożego Narodzenia. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej ubrali jak co roku czapki mikołajowe

.

 

"Kochany Panie Mikołaju, My tak czekamy każdej zimy"

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa. Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.

W naszej szkole Mikołaj zawitał 6 grudnia, do wszystkich klas i grzecznych dzieci przyszedł  z koszem pełnym słodyczy oraz upominków. W czasie przerw też było miło i ciekawie. Uczniowie klas I-III zapoznali się z tradycjami świątecznymi Mikołaja, słuchaliśmy świątecznych piosenek, wspólnie tworzyliśmy  wielką  postać  Mikołaja. Ale największą atrakcją były życzenia, które dzieci własnoręcznie pisały i naklejały na olbrzymi worek mikołajowy. Nie zabrakło też szalonych tańców przy muzyce.  W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał i do zobaczenia już wkrótce 24 grudnia. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do szkolnej galerii.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 88

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych