Start

Aktualności

26 Finał WOŚP

Dzisiaj wolontariusze z naszej Szkoły jak co roku grali w czasie 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracowaliśmy na terenie wiosek, w których mieszkają nasi uczniowie. Należy zaznaczyć, że oprócz wolontariuszy z identyfikatorami do akcji włączyli się inni uczniowie, którzy razem z nimi zbierali datki do puszek. Dzięki tak ofiarnej pracy zebraliśmy 3 914,85zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na następny finał.

 

Jasełka

Dnia 22.12.2017r. W naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, na którym zostały przedstawione jasełka  w wykonaniu klasy V. Uczniowie ci z wielką chęcią i zaangażowaniem podjęli się przedstawienia tej inscenizacji, tak ważnej w tym okresie. Celem występu było kultywowanie tradycji świątecznych oraz przypomnienie o najważniejszych wartościach człowieka, a w szczególności miłości do bliźniego.

Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd, wzajemnej życzliwości podczas dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń. Uczniowie życzyli nauczycielom, rodzicom oraz społeczności uczniowskiej, aby wszystkie dni roku jawiły się szczęściem i radością, a Święta dały spokój, zadumę i ciepło rodzinne przy wigilijnym stole.

Organizatorzy: Katarzyna Skrzypczak i Tatiana Maksym

Dnia 22.12.2017r. W naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, na którym zostały przedstawione jasełka w wykonaniu klasy V. Uczniowie ci z wielką chęcią i zaangażowaniem podjęli się przedstawienia tej inscenizacji, tak ważnej w tym okresie. Celem występu było kultywowanie tradycji świątecznych oraz przypomnienie o najważniejszych wartościach człowieka, a w szczególności miłości do bliźniego.

Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd, wzajemnej życzliwości podczas dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń. Uczniowie życzyli nauczycielom, rodzicom oraz społeczności uczniowskiej, aby wszystkie dni roku jawiły się szczęściem i radością, a Święta dały spokój, zadumę i ciepło rodzinne przy wigilijnym stole.

Organizatorzy: Katarzyna Skrzypczak i Tatiana Maksym

 

Przedstawienie jasełkowe

22-go grudnia klasy IIIa, IIIb, II wystawiły przedstawienie jasełkowe. Do obejrzenia przedstawienia zaproszono klasę pierwszą, przedszkolaków, Panie dyrektor, nauczycieli uczących w klasach I-III SP. Przedstawienie nosiło tytuł „Tak , on jest Królem”.  Opowiedziana była historia narodzenia Jezusa, upadek złych mocy i tryumf dobra. Wiele postaci przewinęło się przez scenę min.: Maryja z Józefem, Trzej Królowie, pasterze, Herod, diabeł. Całość dopełniały piękne pastorałki napisane specjalnie na te okazję. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem i aplauzem.

Dziękujemy za uznanie

Uczniowie i wychowawczynie klas trzecich i drugiej

 

Kreatywne warsztaty w bibliotece szkolnej

Gdy za oknem pada śnieg, a za oknem pojawia się szron, wszyscy zaczynamy myśleć o Świętach Bożego Narodzenia. Aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, uczniowie klasy piątej uczestniczyli w kreatywnych warsztatach organizowanych w bibliotece. Biblioteka Miejska w Trzcielu sponsorowała naszym uczniom warsztaty malowania bombek.

Podczas zajęć dzieci poznały historię i etapy tworzenia ozdób choinkowych. Dowiedziały się także na czym polega technika dmuchania szklanych kul oraz etap srebrzenia bombek. Najwięcej frajdy sprawiło ozdabianie bombek, kiedy to na szklanych kulach pojawiły się choinki, bałwanki, gwiazdki i inne motywy świąteczne. Malowidła zostały posypane kolorowym brokatem i nabrały świątecznego blasku. Własnoręcznie wykonana ozdoba stała się pięknym podarunkiem świątecznym. Zajęcia pobudziły dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzona ozdoba upiększyła świąteczne drzewko.

Małgorzata Mokra

 

Wielka Zbiórka Książek w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

„ODDAJ KSIAŻKĘ, STWÓRZ BIBLIOTEKĘ, ZAINSPIRUJ INNYCH”

Hasło Wielkiej Zbiórki Książek było mottem naszego działania. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Edukacyjnego w Brójcach aktywnie włączyli się w akcję Fundacji Zaczytani.org. Książki przynoszono przez miesiąc i umieszczano w specjalnie przygotowanym na ten cel kartonie.

Cieszył nas fakt, że dzieci bezinteresownie przekazywały swoje ulubione książki, bo wiedziały, jak ważna jest pomoc potrzebującym. Uczniowie wiedzą, że czytanie małym pacjentom z hospicjów czy szpitali pozwala przenieść się do innego świata i przetrwać trudne momenty.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Pracownikom Fundacji gratulujemy pomysłu i życzymy wielu sukcesów.


Szkolni organizatorzy akcji

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 102

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL