Start

Aktualności

Wybory

W dnia 25 i 26 września 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w klasach I-III oraz IV-VIII i III klasy gimnazjum.

Wyniki wyborów:

Samorząd Uczniowski kl.I-III:

Przewodnicząca: Maja Kaźmierowska

Z-cza przewodniczącego-Wiktoria Drzymała

Członkowie: Hanna Grabas

Oliwia Olender

Dominika Waloszek

Sandra Ograbek

Samorząd Uczniowski kl. IV-VIII i gimnazjum:

Julia Jóźwiak- przewodnicząca

Julia Hasa- zastępca przewodniczącej

Patrycja Skrycka- sekretarz

Kacper Kaźmierski, Jakub Rolnik, Oliwia Banach, Weronika Banach, Łukasz Rolnik, Daria Szymańska-członkowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizacje zaplanowanych postulatów.

 

Dzień Chłopaka …..

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę…..

Dzień Chłopaka to święto, podczas którego panowie powinni poczuć się docenieni.
Tak też było w naszej szkole. W młodszych jak i w starszych  klasach dziewczęta  przygotowały upominki w różnych postaciach. Były przepięknie wykonane kartki, korony, czy też własnoręcznie upieczone słodkości. Chłopcom życzyliśmy : uśmiechu, w sercu radości, spełnienia marzeń szczęścia w miłości !!!. Przez cały dzień na ich twarzach widać było zadowolenie. Ten dzień był nie tylko wspaniałym przeżyciem  dla chłopców, ale również świetną zabawą dla dziewczyn.

Monika Pilipczuk

 

Lekcja poszanowania środowiska – „Sprzątanie Świata”

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tradycyjnie do tej akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy I po gimnazjum.  Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich niestety nie maleje. Na miejsce zebranych wyrzucane są nowe !!!  Warto więc chodź raz w roku zwrócić uwagę na fakt, że wokół nas jest mnóstwo wyrzuconych śmieci.  Przed wyjściem w teren w celu oczyszczenia ulic, uczniowie zostali zaznajomieni z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, otrzymali worki i rękawiczki. Tak przygotowani wyruszyli sprzątać przydzielone tereny. Wśród zebranych śmieci dominowały papiery, butelki szklane i plastikowe. Uczniowie byli zaskoczeni ilością zebranych śmieci !!! Stąd apel do wszystkich: Warto dbać o swoje najbliższe środowisko, warto wiedzieć jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w tej szczytnej akcji.

Monika Pilipczuk

 

Kropkowe szaleństwo

Międzynarodowy Dzień Kropki  to radosne święto kreatywności, budowania dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi dziecka.  Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest spotkanie z Vashti, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki  uwierzyła w siebie. Vashti to mała nieśmiała dziewczynka, która nie wierzy w swoje możliwości, która uparcie twierdzi, że nie potrafi malować. Historia Vashti,  pozwoliła zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Warto o tym pamiętać każdego dnia.

Kropka z książeczki autorstwa Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka“, której główną bohaterką jest Vashti, stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki -  która obchodzona jest 15 września. Uczniowie, nauczyciele na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. W naszej szkole kropkowe szaleństwo trwało 2 dni. W tym czasie powstały kropkowe dzieła sztuki,  matematyczne łamigłówki, zabawy ruchowe. Odbyło się wielkie poszukiwanie ukrytych kropek. Uczniowie bawili się w projektantów mody – malowali na koszulkach kropkowe wzory. W wielkich kropkach pisali o swoich planach na przyszłość. Była okazja porozmawiać o tym, co to znaczy pięknie żyć – żyć z pasją. Wiele radości sprawiła dzieciom fotobudka. Pomysłów w pozowaniu do zdjęć, przebieraniu się było mnóstwo.   Te dni wywołały dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dni Prasy i Książki

14-15 czerwca w naszej bibliotece szkolnej upłynęły pod hasłem Dni Prasy i Książki. Obchody święta przygotowano we współpracy z Biblioteką Publiczną w Trzcielu, filią w Brójcach. Działania skierowane były do uczniów Zespołu Edukacyjnego w Brójcach. Zaproszenie na święto skierowane zostało także do  mieszkańców społeczności lokalnej. Na uczniów i wszystkich przybyłych gości czekały w bibliotece stacje zadaniowe dopasowane do ich poziomu wiekowego. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat baśni, bajek, lektur i  książek dla dzieci i młodzieży, które cieszą się dużą popularnością. Wzrosła ona dzięki zakupom nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach Realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Obchody Dni Prasy i Książki były okazją do dobrej zabawy, sprawdzenia swej wiedzy czytelniczej i promocją biblioteki w środowisku lokalnym. Działania prowadzone we współpracy z Biblioteką Miejską w Trzcielu, filią w Brójcach po raz kolejny pokazują, że warto łączyć siły we w celu wychowywania świadomego czytelnika i promocji książek.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 111

BiP

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL