W dniach 11-22 lutego 2019 r. trwa rekrutacja do przedszkola i do szkoly
Start

Aktualności

Wypoczywaliśmy nad morzem i w Szczecinie

W dniach 26-27 kwietnia uczniowie klas: VIIb, VIIa, II i II gimnazjum pod opieką Pani Kasi Skrzypczak i Małgosi Mokrej uczestniczyli w wycieczce do Międzyzdrojów i Szczecina. Na początku pogoda nas nie rozpieszczała. Wiał silny wiatr i rozpadało się. Nasza pogoda ducha udzieliła się nadmorskiej aurze, gdyż zrobiło się ciepło i słonecznie. Taka pogoda towarzyszyła nam przez cały pobyt. Program wycieczki był bardzo napięty, ale ciekawy. Mieliśmy okazję wypocząć i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o morzu i Szczecinie. Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego i Bulwary Szczecińskie. Zaplanowane były również nowoczesne atrakcje. Walczyliśmy w  Labirynt Laser Tag, szukaliśmy wyjścia z pokoju zagadek i przeżyliśmy nalot bombowy w niemieckim schronie cywilnym z okresu II wojny światowej. W schronisku mieliśmy okazję spotkać się z nauczycielami i dziećmi z małej miejscowości kaszubskiej. Poznaliśmy ich tradycje i posłuchaliśmy gwary tego regionu. Wycieczka była ciekawa, ale zbyt krótka. Szczecin to piękne miasto i cieszę się, że miałam okazję je zwiedzić.

Wiktoria Łobacz

 

Majowe święta w naszej szkole

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem uroczystości było uświadomienie wszystkim zebranym, że obchodzenie świąt narodowych jest ważnym elementem życia społecznego i narodowego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która umożliwia młodym Polakom identyfikować się ze swoim narodem, a także uświadamiana  odrębności i indywidualność w dobie Zjednoczonej Europy i globalizacji.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIIb pod opieką swojej wychowawczyni. Inscenizację ubogaciły piosenki patriotyczne w wykonaniu dziewcząt z koła wokalnego pod opieką Pani J. Szmyt. Niecodzienne przedstawienie podobało się wszystkim widzom, czego dowodem były gromkie brawa.

M. Mokra

 

Dzień Ziemi w kl. I-III

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Hasło przewodnie Dnia Ziemi w 2018 roku brzmiało: "End Plastic Pollution". Dotyczyło ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku pamiętają o swojej planecie. Włączając się w powyższą akcję Samorząd Uczniowski kl. I-III przypomniał swoim kolegom o tym, w jaki sposób należy dbać o naszą Ziemię. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość. I to tego właśnie zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły. Podsumowaniem tego ważnego dnia było sprzątanie terenów wokół szkoły. Dzięki takim akcjom  uczniowie  uświadamiają sobie, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi, ale na co dzień!!!

Monika Pilipczuk

 

Konkurs

 

 

V Turniej Sportowy - „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH”

W dniu 17.04.2018 r. po raz V w naszej szkole odbył się Turniej Sportowy „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH” zorganizowany dla uczniów klas I-III.

Turniej rozpoczął się uroczystym wejściem uczniów na halę ,a następnie przekazaniem sobie znicza olimpijskiego „z rąk do rąk”. Przedstawiciel Samorządu Julia Jóźwiak powitała panią dyrektor, nauczycieli oraz wszystkich zawodników, następnie  dokonała uroczystego ślubowania:
- Ślubuję respektować zasady obowiązujące w sporcie.
- Ślubuję  przestrzegać zasad szlachetnej rywalizacji i zawsze postępować zgodnie z duchem fair play.
- Ślubuję godnie reprezentować swoją drużynę.
- Ślubuję wszystkie dążenia, umiejętności talent i siły woli poświęcić dla osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Po ślubowaniu p. dyrektor Lucyna Nowak uroczyście otworzyła V Turniej Sportowy !!! Tym akcentem zakończyła się pierwsza część spotkania, po czym przystąpiliśmy do konkurencji sportowych. W konkurencjach brały udział drużyny: „Szybcy i Wściekli”, „Błyskawice", "Orły”, „Szklana Pułapka” oraz „Trójkątne Gwiazdy”. Uczniowie z wielką radością i zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach m.in. biegali, sadzili marchewki- zbierali plony, budowali wieże, rzucali woreczkami do celu, pokonywali tory przeszkód. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc  w poszczególnych konkurencjach. Towarzyszył im okrzyk „CZY WYGRAMY CZY PRZEGRAMY TO WESOŁE MINY MAMY” .Liczyła się radość i zabawa,  a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie z innymi kolegami i koleżankami. Podsumowując zdobyte przez naszych sportowców punkty, jury w składzie p. Agnieszka Romańska- Ferenc, Elżbieta Olczak, Kamila Mizera –Wojtek ogłosiło wyniki.

Po ciężkiej rywalizacji nastał czas na nagrody. Pani dyrektor Lucyna Nowak wręczyła wszystkim uczestnikom turnieju medale . Była również chwila dla fotoreportera, który uwiecznił uczestników turnieju na pamiątkowych zdjęciach.

Mirosława Bogucka, Jolanta Szafrańska

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 108

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL