Start

Aktualności

DZIEŃ MATEMATYKI „MATEMATYKA KRÓLOWĄ NAUK”

Dnia 30.05.2017 obchodziliśmy ŚWIĘTO MATEMATYKI. Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej wykazali się umiejętnością pracy zespołowej oraz uświadomili sobie, że matematyka może być wesoła.

Klasy zostały podzielone na pięcioosobowe drużyny. Każdy zespół miał do wykonania następujące zadania:

Pierwsze zadanie polegało na tym, że drużyna ma do wykonania po osiem rzutów piłką do kosza. Następnie kapitan drużyny zapisuje w postaci ułamka zwykłego i dziesiętnego celność rzutów( uczniowie klasy 4 tylko w ułamku zwykłym). Trudniejszym zadaniem okazały się rzuty do kosza.

Drugie zadanie tzw. zapałki

Zadanie polega na ułożeniu za pomocą zapałek figur geometrycznych. Uczniowie z podanej  figury muszą ułożyć inną, przez dodawanie, odejmowanie lub  przesuwanie zapałek.

Następna konkurencja to układanie z własnych ciał liczb.

Czwarte zadanie to tangram.

W kolejnym zadaniu uczniowie musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Układali domino.

Ostatnią konkurencją drużynową były skoki na skakance. Uczniowie w ciągu 10 sekund wykonywali skoki. Następnie musieli odpowiedzieć na pytanie, ile skoków oddaliby, jeżeli skakaliby w takim samym tempie przez 20, 30 i 60  sekund.

Podsumowując prace zespołowe:

I miejsce klasa IV

II miejsce klasa V

III miejsce klasa VIA

IV miejsce klasa VIB

Na zakończenie został rozegrany turniej  jeden z dwunastu wzorowany na jeden z dziesięciu.

Konkurs wygrały dziewczynki z klasy VIA i V.

I miejsce Zosia Pihan z VIA

II miejsce Ola Kaszkowiak z V

III miejsce Zuzia Pajor z VIA

Po dodaniu punktów z tej konkurencji:

I miejsce klasa VIA

II miejsce klasa V

III miejsce klasa IV

IV miejsce klasa VIB

Uczniowie, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowali słodkie wypieki z akcentami matematycznymi.

Serdecznie dziękujemy  Pani Małgorzacie Biernat za wykonanie dekoracji, wszystkim uczniom, biorącym udział w konkurencjach.

Wielkie podziękowania należą się naszym uczniom z gimnazjum, za przygotowanie doświadczeń z fizyki. Doświadczenia zaprezentowali: Sylwester Raróg, Jakub Banna, Michał Wośkowiak, Natalia Połeć oraz Kacper Kowalczyk.

Ewelina Hołub-Jurewicz, Renata Bok

 

Wycieczka do Międzyrzecza

Dnia 18 maja 2017 roku uczniowie klasy IIIb SP i uczestnicy kółka teatralnego „MŁODZI - KREATYWNI” prowadzonego przez Panią Agnieszkę Romańską – Ferenc i Monikę Pilipczuk  udali się na wycieczkę do Międzyrzecza. Wycieczka rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego w Międzyrzeckim Domu Kultury. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w premierze spektaklu pt.” Wielka Gdyba” przygotowanego przez Grupę Teatralną DoMiNo w reżyserii Izabeli Spławskiej. Spektakl ten przeniósł nas do czarodziejskiej krainy wyobraźni, gdzie marzenia i czary są na wyciągnięcie ręki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl, tym bardziej, że na scenie debiutowały koleżanki z klasy: Oliwia i Weronika Banach oraz Michalina Murzyn. Po przedstawieniu uczniowie udali się za kulisy, gdzie aktorzy przebierali się w swoich garderobach. Wycieczka zakończyła się udanym pobytem w pizzerii „Mafia”, gdzie dzieci zjadły pyszną pizzę oraz smaczne desery lodowe. Wycieczka do Międzyrzecza okazała się bardzo trafnym pomysłem, dzieci wróciły  szczęśliwe i zadowolone. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

W.Grabas

 

Wycieczka klasy V do Międzyzdrojów i Szczecina

Wycieczka odbyła się 25-26.05.2017r. Udział brała klasa V z Brójec i klasa IV z Bukowca. O godzinie 8.15 rano wyjechaliśmy spod szkoły w Brójcach. Pojechaliśmy też do Bukowca, by zabrać uczniów tamtejszej szkoły. Pojechaliśmy do Międzyzdrojów. Najpierw byliśmy w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie widzieliśmy dziki, sarny, bieliki i żubry. Później pojechaliśmy do Gabinetu Figur Woskowych. Mieliśmy okazję zobaczyć aktorów, artystów i innych sławnych ludzi. Następnie odwiedziliśmy molo i Aleję Gwiazd. Po czym pojechaliśmy do Szczecina. Tam zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się do schroniska. Rozpakowaliśmy swoje bagaże i wyruszyliśmy razem z panią przewodnik na spacer po mieście. Widzieliśmy pomnik Jana Pawła II i amfiteatr. Wróciliśmy do schroniska, gdzie się umyliśmy i poszliśmy spać. Nazajutrz wstaliśmy umyliśmy się i poszliśmy na śniadanie. Wróciliśmy do autokaru na przejażdżkę z przewodnikiem. Odwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich i Katedrę św. Jakuba, gdzie słyszeliśmy piękny koncert organowy. Poszliśmy na szczyt wieży kościelnej i podziwialiśmy panoramę miasta.

Nasze wrażenia z wycieczki są bardzo pozytywne. Poznaliśmy fajne osoby, z którymi utrzymujemy kontakt.

A. Kaszkowiak. D. Byczyńska, P. Skrycka

 

Podsumowanie szkolnego projektu edukacyjnego „Babcine sposoby na choroby”

Są osoby, którym lekkie przeziębienie wystarcza, by biec do apteki i faszerować się lekami. Ale są  przecież inne metody!!!. Warto spróbować sprawdzonych sposobów naszych babć! Istnieją  naturalne specyfiki, które pozwolą nam wygrać z chorobą. Są nimi herbatki ziołowe dostępne nie tylko w aptekach. Wiele roślin możemy znaleźć w naszych ogródkach czy na łąkach. Stąd też narodził się pomysł na projekt edukacyjny „Babcine sposoby na choroby". Projekt trwał od lutego do kwietnia 2017 r., brali w nim udział chętni uczniowie klasy IV. Głównymi celami projektu było poznanie ziół uprawianych w Polsce, wyszukiwanie produktów opartych na ziołach. Działania dzieci związane były z realizacją czterech  podstawowych zadań projektowych:

  • Zebranie informacji o ziołach dostępnych w Internecie oraz zasobach biblioteki publicznej,.
  • W poszukiwaniu ziołowych produktów – wizyty w sklepie spożywczym, aptece, sklepie zielarskim.
  • Zioła w kuchni –przeprowadzenie wywiadów z babciam nt. ziół jakich używają w swojej kuchni, spisanie przepisów.
  • Prezentacja efektów pracy na szkolnym korytarzu: stoiska „Niezłe ziółka”, degustacja herbat ziołowych.

Dzięki efektywnej pracy uczniów kl. IV, podczas podsumowania projektu pozostali uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wiedzy kolegów. Dowiedzieli się oni, iż  jeśli mamy skołatane nerwy, warto sięgnąć po melisę lekarską. Napar z tej rośliny uspokaja, odpręża i poprawia nastrój. W momencie, kiedy borykamy się  z bólami brzucha sięgamy po miętę , gdyż posiada ona działanie rozkurczowe. Na żołądek zbawiennie zadziała również rumianek, który łagodzi nieżyt żołądka i jelit. A kiedy dopadnie nas przeziębienie, warto wypić herbatkę z lipy, która działa napotnie, przeciwzapalnie i uspokajająco.

Lista ziół, które pomogą nam w walce z różnymi dolegliwościami, jest bardzo długa i każdy może znaleźć coś dla siebie. Polecamy !!!

Uczestnicy projektu: Aleksandra Hegenbarth, Julia Hassa, Nikola Adamowicz, Amelia Terlak, Nikodem Banna.

Opiekun projektu Monika Pilipczuk 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Unii Europejskiej w klasach I-III

12 maja w kl. I-III obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Akademię z tej okazji przygotował Samorząd Uczniowski kl. I-III wraz z opiekunami. Nasze spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej pt: „Święto Unii”. Uczniowie wysłuchali hymnu Unii Europejskiej, poznali wszystkie państwa członkowskie, ich flagi, maskotkę Unii-Sergiusza oraz walutę obowiązującą na jej obszarze. Każda z klas już wcześniej wylosowała sobie kraj, który na wspólnym spotkaniu przybliżyła  pod względem geograficznym, turystycznym, gospodarczym oraz kulturowym. Nie zapomniano też o narodowych sportach, językach i specjałach kuchni poszczególnych państw Unii. I tak najmłodsi nasi uczniowie zaprezentowali Włochy, Hiszpanię, Czechy, Finlandię i Grecję. Uroczystość stanowiła więc nie tylko sposobność do tego, by uczcić święto Europy, ale także zwrócić  uwagę uczniów na jej bogactwo i różnorodność kulturową.

Opiekunowie Samorządu Monika Pilipczuk, Wioletta Grabas

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 95

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych