Trwa nabr do przedszkola i szkoy podstawowej na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często

są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” organizowanej co roku przez TVN, akcji “Miś” (polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin) czy Fundacji Burego Misia na rzecz osób niepełnosprawnych.

W naszej szkole nie zapomniano o tym uroczym dniu. Biblioteka szkolna we współpracy z Biblioteką Publiczną w Trzcielu przygotowała warsztaty artystyczno-literackie dla dzieci klasy pierwszej. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie literackie postaci misiów, śpiewać o nich piosenki oraz malować ulubione misiaki.

Małgorzata Mokra

 

Najlepszy start w nowy dzień

8 listopada to Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony w  Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.  Gwarantuje energetyczny start w nowy poranek. O tym jaką moc ma śniadanie przekonywali się  uczniowie  klasy I, którzy wzięli udział w porannej kulinarnej uczcie. Przynieśli potrzebne produkty, z których wykonali zdrowe, pożywne kanapki. Do przygotowania kolorowych kanapek wykorzystali warzywa. W zajęcia zaangażowali się rodzice. Dziękujemy mamom za pomoc w przygotowaniu śniadania oraz zdrowy, pełen ziaren chleb własnoręcznie wypiekany.

Wspólne śniadanie było  dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym - jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

A. Romańska-Ferenc

 

Święto Niepodległości obchodzone w Brójcach

Jedenastego listopada uczniowie oraz mieszkańcy Brójec spotkali się  na cmentarzu komunalnym by tam, pod pomnikiem, uczcić pamięć więźniów pomordowanych w obozie pracy „Bratz” oraz innych polskich patriotów, walczących o dobro i pomyślność naszej Ojczyzny w dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę odzyskania państwowości.

Więcej…

 

Dzień patrona

W dniu 27 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tadeusza Kościuszki naszego Patrona. Tego dnia klasy V i VI, aby przybliżyć wszystkim postać wielkiego patrioty przygotowały program artystyczny. W czasie inscenizacji odwiedził nas Tadeusz Kościuszko i uczniowie zadawali mu pytania dotyczące jego życia. Odpowiedzi były ciekawe, a czasami wręcz zaskakujące. Na koniec chłopcy rapowali życiorys Tadeusza Kościuszki. Dziękujemy wszystkim za uwagę i do zobaczenia za rok na święcie patrona.

Organizatorzy

 

„Puk, puk to ja – mały uczeń pierwszaczek”, czyli pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Brójcach są pełnoprawnymi uczniami. Dnia 27 października  2017r., odbyło się pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 100

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL