Start

Aktualności

Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Pro Arte 2017

W dniu 24 lutego br. odbyły się przesłuchania dzieci i młodzieży do tegorocznego Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Pro Arte 2017. Po wysłuchaniu 27 uczestników Rada Artystyczna w składzie Sławomir Filus oraz Rafał Gojdka wyłoniła 16 osób, które wezmą udział w XII GFPDiM Pro Arte 2017 w dniu 19 marca br. Gratulujemy!!!

 

GLKR 2017

3 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Trzcielu odbyły się gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2017.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I  – przedszkola oraz klasy I-III

Kategoria II  – klasy IV-VI

Kategoria III – gimnazja

 

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Rada Artystyczna w składzie:

Alina Konieczek, Maria Łysakowska i Agnieszka Konkiel, wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentować Gminę Trzciel na przeglądzie powiatowym w Międzyrzeczu, który odbędzie się 23 marca br. o godzinie 10:00 w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.

Oto laureaci:

Kategoria I

Wiktoria Drzymała (przedszkole),

1 miejsce. Maja Nikolin, 2 miejsce. Milena Dziekan, 3 miejsce. Alicja Bieniasz

Kategoria II

1 miejsce. Kornelia Polechajło, 2 miejsce. Natalia Chmurzyńska, 3 miejsce. Marta Jachwitz

Kategoria III

1 miejsce. Robert Kaczmarek, 2 miejsce. Ewelina Falkowska, 3 miejsce. Michał Mudrecki

Gratulujemy i życzymy powodzenia na przeglądzie powiatowym w Międzyrzeczu.

 

IV Turniej Sportowy - „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH”

W dniu 02.03.2017 r. po raz IV w naszej szkole odbył się Turniej Sportowy „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH” zorganizowany dla uczniów klas I-III  przez Samorząd Uczniowski. Celem naszego spotkania było rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie postawy prozdrowotnej, propagowanie kultury fizycznej oraz promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku.

Więcej…

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

21 lutego z inicjatywy UNESCO na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Upamiętnia wydarzenia z Bangladeszu z 1952 r, gdy pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło na demonstracji, na której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Więcej…

 

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

W dniu 23 lutego 2017 roku zorganizowana została wycieczka dla klas III SP do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Uczniów oprowadzała  i  opowiadała o pracy w policji  mł. asp. Agnieszka Żyża. Zwiedzanie pomieszczeń służbowych międzyrzeckiej komendy  policji uczniowie rozpoczęli od stanowiska kierowania, czyli miejsca gdzie pracuje dyżurny  jednostki  i kieruje podległymi  patrolami. Uwadze uczniów również  nie umknęło pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które wzbudziło najwięcej emocji i zarazem pytań. Uczniowie odwiedzili również siłownię oraz strzelnicę. Pani Policjantka opowiedziała na czym polega jej praca oraz do czego służy „niebieski pokój”,  omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień.  Wielką atrakcją dla uczniów było tzw. „lustro weneckie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej.

Prawdziwą gratką było pobieranie od dzieci  odcisków palców.

Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjny radiowóz, zerknąć, co też znajduje się w środku.  Na zakończenie  spotkania uczniom  zaprezentował  się  TUMRY - policyjny pies patrolowo-tropiący. Tumry pod  nadzorem swojego przewodnika dumnie prezentował swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie patrolowej.

A.Romańska-Ferenc

W dniu 23 lutego 2017 roku zorganizowana została wycieczka dla klas III SP do Komendy Głównej Policji w Międzyrzeczu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Uczniów oprowadzała  i  opowiadała o pracy w policji mł. asp. Agnieszka Żyża.

Zwiedzanie pomieszczeń służbowych międzyrzeckiej komendy  policji uczniowie rozpoczęli od stanowiska kierowania, czyli miejsca gdzie pracuje dyżurny  jednostki  i kieruje podległymi  patrolami. Uwadze uczniów również  nie umknęło pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które wzbudziło najwięcej emocji i zarazem pytań. Uczniowie odwiedzili również siłownię oraz strzelnicę. Pani Policjantka opowiedziała na czym polega jej praca oraz do czego służy „niebieski pokój”, omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień. Wielką atrakcją dla uczniów było tzw. „lustro weneckie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej.

Prawdziwą gratką było pobieranie od dzieci odcisków palców.

Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjny radiowóz, zerknąć, co też znajduje się w środku. Na zakończenie  spotkania uczniom  zaprezentował  się  TUMRY - policyjny pies patrolowo-tropiący. Tumry pod  nadzorem swojego przewodnika dumnie prezentował swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie patrolowej.

A. Romańska-Ferenc

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 92

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych