Start

Aktualności

100 lecie Niepodległości.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku obchody podzieliliśmy na dwie części:
09.11.2018 - godzina 9.10 wymarsz na cmentarz pod pomnik, celem złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Po powrocie do szkoły o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" będziemy na hali śpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Główne obchody zaplanowane są na 11.11.2018r., godzina 12.30 msza w kościele w Brójcach, po mszy przemarsz na halę sportową, występy z udziałem nauczycieli, uczniów, dzieci przedszkolnych, poczęstunek, niespodzianka oraz próba utworzenia żywej flagi.
Przeżyjmy wspólnie żywą lekcję patriotyzmu.
Serdecznie zapraszam
Lucyna Nowak Dyrektor ZE w Brójcach

 

Dzień Patrona i Ślubowanie klasy I

W dzisiejszym dniu odbył się apel z okazji Dnia Patrona - Tadeusza Kościuszki. Apel przygotowała klasa VII, która przybliżyła w ten sposób postać wielkiego patrioty.
Następnie odbyła się druga część apelu, czyli ślubowanie klasy I.

 

„ Sekretne życie ptaków” – niezwykłe warsztaty przyrodnicze w kl. I- IV.

...Czy ptaki zabierają kanapki na drogę do Ciepłych Krajów?
...Po co gęsi lecą w kluczu?
...Gdzie myją się wróble?
..Dlaczego ptaki śpiewają i stroją się w kolorowe piórka?

Na te i inne pytania 16 października 2018 r. uczniowie klas I-IV poznały odpowiedzi na niezwykłych warsztatach przyrodniczych z cyklu „Sekretne Życie Ptaków”. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli różnorodne ptasie domostwa. Mogli przyjrzeć  się i dotknąć  naturalnych ptasich piór. Posłuchać pięknych śpiewów kosa czy słowika. Niezwykłą radość sprawiło uczniom  przebranie się w maskujący strój obserwatora ptaków. Uczniowie mieli także możliwość spróbowania jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Każde dziecko otrzymało upominek w postaci  prawdziwego ptasiego pióra. To były pouczająca lekcja, za którą dziękujemy panu Łukaszowi – organizatorowi warsztatów, który jest miłośnikiem i wieloletnim obserwatorem ptaków.

Monika Pilipczuk

 

Światowy Dzień Mycia Rąk w kl. I-III

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od spotkania z pielęgniarką szkolną, która to przekazała nam wiedzę na temat zarazków i bakterii. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli krótką inscenizację z udziałem rączki brudnej i rączki czystej.  Zdobyły w ten sposób wiedzę na temat zarazków bytujących na brudnych dłoniach oraz chorób przenoszonych za ich pośrednictwem. Dzieci dowiedziały się również kiedy i w jakich sytuacjach powinny myć ręce, aby być zdrowymi, a także zapoznały się z techniką dokładnego i skutecznego mycia rąk. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w praktyce ćwicząc mycie dłoni pod okiem nauczyciela w klasie. Ta wizyta uświadomiła nam jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Monika Pilipczuk

 

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

22 października 2018r. w Gorzowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, w którym brali udział nasi uczniowie. Otrzymali oni  podziękowania od jury.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 112

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL