Start

Aktualności

Apel z okazji święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jak co roku, 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku  obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

W naszym gimnazjum również uczciliśmy to wielkie historyczne wydarzenie już w środę, 7.XI.2012r.

Po przedstawieniu krótkiej informacji na temat historii odzyskania przez Polaków niepodległości po 123 latach niewoli, rozpoczął się ?Konkurs Wiedzy o Polsce? przygotowany przez panią  Małgorzatę Mokrą i pana Przemysława Zwiernika. Oprawą muzyczną imprezy zajął się pan Jarosław Prążyński. Nad wykonaniem scenografii czuwała pani Małgorzata Biernat.

W zawodach brali  udział  uczniowie, rodzice i nauczyciele.  Drużyny musiały  wykazać się  znajomością pieśni patriotycznych, wiedzy o Polsce, biografii słynnych Polaków, czy też wiedzą z zakresu lektur szkolnych, których autorami byli polscy pisarze.  Najwięcej radości wzbudziła konkurencja, w której każda z drużyn musiała przygotować z otrzymanych materiałów strój polskiego kibica na zawody sportowe.

Zwyciężył zespół ?Biało- czerwonych?. Wszystkim uczestnikom pani dyrektor  wręczyła dyplomy oraz pogratulowała wiedzy i umiejętności.

Apel przebiegł w miłej i wesołej atmosferze. Jego uczestnicy mogli dzięki wspólnej zabawie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Polsce i skłonić się  do refleksji na temat patriotyzmu.

M. Mokra

 

I Konkurs Plastyczny im. Alfa Kowalskiego

Zwycięzcy I Konkursu Plastycznego im. Alfa Kowalskiego.

Więcej…

 

?Ratujmy nasz zamek?

Międzyrzeckie Centrum Wolontariatu przy wsparciu Wojewody Lubuskiego ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem? Ratujmy nasz zamek?. Celem konkursu było kreowanie i propagowanie właściwych postaw w zakresie ochrony i ratowania zabytków.

Więcej…

 

Konkurs "Zdrowym być"

Międzyrzeckie Centrum Wolontariatu w ramach Festiwalu Zdrowia ?Zdrowym być? ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci.

Więcej…

 

?Halloween? w szkole

31 października na hali sportowej spotkali się uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Okazją do spotkania było święto ?Halloween?.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 92 z 102

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL