UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start

Aktualności

Andrzejki w klasach I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 30 listopada, kiedy to uczniowie klas I-III wspólnie bawili się wróżąc. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska  z wróżbami. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy.  Czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec  i dziwne cienie na ścianach. Wielu uczniów obawiało się, że wróżby mogą być niezbyt pomyślne. Okazało się jednak, że prawie wszystkie dziewczęta wyjdą kiedyś za mąż,  a chłopcy znajdą swoje żony. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, księży, masażystek, a nawet polityków. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii. Po wróżbach nastał czas za integracyjne tańce i zabawy. Ponad to odbył się konkurs „ Na najbardziej efektowy strój dyskotekowy ”. Zwycięzcami zostali: Karolina Wypych oraz Piotr Grąs Gratulujemy. Nasi uczniowie rozstali się w fantastycznej atmosferze. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie wrócili do swoich domów.

Opiekunowie Samorządu

 

Obycie Umila Życie

Kultura zdobi i ułatwia życie – warto więc o niej mówić, uczyć jej, pokazując swoim zachowaniem jak należy postępować. Tego trudnego zadania 23.11.2017 r. , podjęli się  uczniowie klas I-III, którzy wraz z nauczycielami, w ramach Dnia Dobrych Manier przygotowali ciekawy program artystyczny, składający się z wierszy, teatrzyku kukiełkowego, piosenek, pokazujący, o ile przyjemniej byłoby w naszej szkole, gdyby każdy zachowywał się zgodnie z zasadami savoir-vivre'u! Uczniowie klasy 1 jak prawdziwi aktorzy odgrywali scenki, w czasie których pokazywali, jak należy się zachować w trudnych szkolnych sytuacjach. Na przykład co powiedzieć, gdy wchodzimy  do sekretariatu załatwić szkolne sprawy lub biblioteki. Uczniowie przygotowali szkolny pokaz mody. Zaprezentowali kreacje na  różne okazje: strój na co dzień , strój na uroczystości szkolne i strój na dyskotekę. Ostatnim punktem programu  był test o dobrych manierach dla chętnych uczniów, który sprawdzał wiedzę dzieci na temat stosowania dobrych manier w życiu codziennym. Spośród licznych uczestników bezbłędnie test rozwiązało 13 osób. Uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy  oraz drobne upominki.

Dzień Dobrych Manier uzmysłowił dzieciom, że dzięki kulturze stosowanej na co dzień,  życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Organizatorki: Agnieszka Romańska-Ferenc, Monika Pilipczuk

 

DZIEŃ MARCHEWKI

Dnia 21.11.2017 obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Dzieci obierały marchewki, z których robiliśmy sok, surówki, sałatki. Dzieci przygotowały w domu wypieki z marchewki np. ciasto marchewkowe czy babeczki. Było dzisiaj dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszyscy uczniowie szkoły podstawowej będą piękni zdrowi i uśmiechnięci.

Samorząd Uczniowski

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,  ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”
Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada obchodziliśmy  w szkole podstawowej Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Z inicjatywy Samorządu  Uczniowskiego odbyło się głosowanie na najbardziej życzliwego ucznia i uczennicy oraz nauczyciela i nauczycielki.

Najżyczliwszymi uczniami zostali:

Krystian Bąk z klasy V

Patrycja Skrycka z lasy VI

Najżyczliwsi nauczyciele:

Pani Izabela Wierzbicka

Pani Renata Bok.

Życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Samorząd Uczniowski

 

Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często

są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” organizowanej co roku przez TVN, akcji “Miś” (polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin) czy Fundacji Burego Misia na rzecz osób niepełnosprawnych.

W naszej szkole nie zapomniano o tym uroczym dniu. Biblioteka szkolna we współpracy z Biblioteką Publiczną w Trzcielu przygotowała warsztaty artystyczno-literackie dla dzieci klasy pierwszej. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie literackie postaci misiów, śpiewać o nich piosenki oraz malować ulubione misiaki.

Małgorzata Mokra

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 101

BiP

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL