Start

Aktualności

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

„ Życzliwe słowo nie kosztuje ani złotówki, bywa cenniejsze niż portfel pełen gotówki. Mówisz coś miłego i od razu widać skutki, wnet staje się wielkim, kto był malutki ”. Takim słowami rozpoczęliśmy apel zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Jest to dzień szczególny w naszej szkole. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. To doskonała okazja do okazywania szacunku, dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i nie tylko, o czym przekonali  się  uczniowie naszej szkoły. Radosną atmosferę w naszej szkole dało się wyczuć jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Na szkolnym korytarzu można było dostrzec przeważający wśród ubrań uczniów kolor żółty. Z tej właśnie barwy emanuje blaski, radość oraz optymizm, dlatego też kolor ten stał się symbolem tego szczególnie miłego dnia. Uśmiechy i zainteresowanie wzbudzały kolejne zadania przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Odbył się plebiscyt na króla i królową życzliwości, uczniowie wykonali przepięknego Anioła Życzliwości i Pozdrowień, na korytarzu można było spotkać listonosza, który roznosił pocztę życzliwości. Ponad to uczniowie mogli pochwalić się swoimi wokalnymi zdolnościami podczas karaoke, gdzie mieli możliwość poznania piosenek o przyjaźni. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie  plastycznym pt. „Jestem życzliwy na co dzień, nie od święta”. Dzień życzliwości w naszej szkole zapamiętamy na długo. Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden kalendarzowy. Bądźmy więc życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!!!

Agnieszka Romańska-Ferenc, Monika Pilipczuk

 

Andrzejki w klasach I-III

Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem, żeby potem w ciszy i zadumie wspominać bliskich, którzy odeszli. Koniec listopada także jest wyjątkowy, gdyż obchodzimy ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Andrzejki, dzień imienin Andrzeja kojarzą się z magiczną nocą wróżb, podczas której można poznać swoją przyszłość. Zgodnie z tradycją Święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać swoją przyszłość. Andrzejkowe wróżby przetrwały do dziś, i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas zabawy andrzejkowej  zorganizowanej w listopadowe popołudnie przez Samorząd Uczniowski  kl. I-III nie zabrakło magii i czarów. Do ulubionych wróżb naszych uczniów należy lanie wosk, którego nie mogło zabraknąć podczas zabawy. Uczniowie polewali roztopiony wosk nad wodą a następnie  interpretowali swoją przyszłości z kształtu zastygniętych figurek z ich cienia. Ponad to mogli dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, poznali imię swojego przyszłego wybranka, wybranki. Nie zabrakło także tańców i wspólnych zabaw w kręgu. To było bardzo miłe popołudnie. Z niecierpliwością czekamy na następne ANDRZEJKI !!!

Samorząd  Uczniowski wraz z opiekunami

 

Gazetka - "Szpilka" nr1


Gazetka - "Szpilka" nr - 1

 

Warzywne ludki w grupie Gwiazdki

Dziękuję wszystkim rodzicom za udział w zajęciach otwartych i za pomoc w tworzeniu wspaniałych ludzików z warzyw. Im więcej osób, tym więcej pomysłów, co widać w naszej galerii.

Dziękuję Estera Kabat

 

Dzień Życzliwości i pozdrowień 21.11.2016

W dniu 21.11.2016r. w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. w ramach obchodów tego dnia wybieraliśmy w klasach IV - Vi najżyczliwszą dziewczynkę i najżyczliwszego chłopaka. Wszyscy uczniowie z tych klas mogli oddać swój głos na jedną dziewczynkę i jednego chłopca. Po podliczeniu głosów zwycięzcami zostali: PATRYCJA SKRYCKA z klasy V i KRYSTIAN BĄK z klasy IV. Oprócz tego każda klasa przystroiła drzwi i wnętrze swojej klasy, a chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. W ten dzień szczególnie staramy się być dla siebie miłym i nieść pomoc koleżankom i kolegom. Takie dni  jak ten powinniśmy urządzać sobie codziennie, a wszystkim byłoby weselej i radośniej.

Danuta Kałek

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 87

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych