Start

Aktualności

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W MIĘDZYRZECZU

Ferie zimowe są czasem odpoczynku i dobrej zabawy. Towarzyszące  wypoczynkowi  odprężenie  sprawia,  że  często  zapominamy  o  podstawowych  zasadach  bezpieczeństwa.

DEKALOG   BEZPIECZNYCH  FERII

1.  W wolnym czasie przebywamy na świeżym powietrzu, dbamy o aktywność fizyczną.

2.  Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

3. Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?

4.  Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.

5.  Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

6.  Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.

7.  Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

8.  Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu.

9. Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowe.

10.  Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą.

Zawsze pamiętajmy o zdrowym odżywianiu i higienie osobistej.

Numery służb ratowniczych:

997 – Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie Ratunkowe

112 – Ogólnoeuropejski numer alarmowy

Opracowanie: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Międzyrzeczu – Higiena Dzieci i Młodzieży, Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna

 

Bal Karnawałowy w klasach I-III

26 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Karnawał to czas zabaw, balów i maskarad. W czasie karnawału nie tylko bawią się dorośli. Jest to również wspaniała zabawa dla dzieci. Tego dnia od rana pojawiły się na korytarzu szkolnym postacie z bajek. Dzieci z klas I-III wspólnie z przedszkolakami założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, żabki, rycerzy, piratów, strażaków itp. Dzieci trudno było rozpoznać .Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość , śmiech i spontaniczna aktywność. Bal umożliwił dzieciom i ich wychowawcom spędzenie  czasu w miłej atmosferze. Następny bal karnawałowy już za rok .

Mirosława Bogucka

 

Konkurs „Wiem co jem” rozstrzygnięty

Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie  Wlkp. uprzejmie informuje, iż rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs na najciekawszą pracę plastyczną promującą zdrowe odżywianie Wiem co jem dla uczniów klas I - III szkół podstawowych.
Z terenu województwa lubuskiego na konkurs wpłynęły 603 prace spełniające wymogi regulaminu konkursu. Prace zostały wykonane różnymi technikami - rysunek, malarstwo, wycinanka i wyklejanka.
Komisja konkursowa przy ocenie prac wzięła pod uwagę zgodność treści pracy z tematyką konkursu, kreatywność, estetykę i samodzielność jej wykonania.
Na szczeblu wojewódzkim w każdej grupie wiekowej przyznano 3 miejsca. 
W  klasie I -  naszej szkoły -  na konkurs zostało zgłoszonych 7 prac.
Miło mi poinformować, że uczennica   Maria Kopeć zajęła III miejsce.
Marii i rodzicom  gratuluję.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia  w szkole gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Uczniowie z klas IIIa, IIIb oraz  kl.II zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. „Tak, on jest królem”. Wspaniała treść oraz muzyka spowodowały wielkie wzruszenie wśród gości. Uczniowie dołożyli wielkich starań , aby występ był bardzo udany. Wnuki zaśpiewały dziadkom gromkie sto lat i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość spotkała się z uznaniem i wzruszeniem.

Dziękujemy Uczniowie i wychowawczynie klas trzecich i drugiej

 

Wystawa Body Worlds

W dniu 09 stycznia 2018 roku uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum udali się na wycieczkę do Poznania w celu obejrzenia najliczniej odwiedzanej wystawy świata: BODY WORLDS – VITAL. Na wystawie tej uczniowie mogli zajrzeć w głąb ludzkiego ciała po przez obejrzenie unikatowych eksponatów stworzonych przez genialnego anatoma Gunthera von Hagensa. Doktor – anatom odkrył metodę plastynacji przez co, jego eksponaty w sposób realny oddają niesamowity wzorzec anatomiczny ludzkiego ciała. Uczniowie mogli zapoznać się z tematyka ludzkiego ciała, po przez obejrzenie przejrzystych plastrów plastynatów ukazujących budowę wewnętrzna ludzkiego organizmu, a także eksponaty które ukazywały dokładne położenie organów względem siebie, a także eksponaty ukazujące ludzie ciało w dynamicznych pozach. Wyjazd sprawił uczniom niesamowita frajdę, ale także pozytywne wrażenia oraz wiedzę, którą mogą wykorzystać na lekcjach, ale także w życiu osobistym.

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 105

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL