Start

Aktualności

Sukces naszych przedszkolaków

W czwartek -8 grudnia-nasze przedszkolaki wzięły udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pt „Mikołajkowe Zmagania Zerówkowe”. Turniej odbył się w międzyrzeckiej komendzie, a uczestniczyło w nim blisko 50 dzieci. Dzieci wykonywały zadania związane z bezpieczeństwem, ruchem drogowym i wiele innych. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Skład zwycięskiej drużyny to: Wiktoria Drzymała, Adam Kaźmierowski oraz Oliwier Walczak. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami i dyplomami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszego przedszkola podczas turnieju.

Dorota Pilipczuk

 

Bal w przedszkolu

10 stycznia 2017 roku w przedszkolu odbył się bal przebierańców. W tym roku dzieciom towarzyszył klaun, który razem z dziećmi bawił się na balu. Przedszkolaki mogły uczestniczyć w zabawach z chustą animacyjną, wspólnych tańcach oraz zabawach ruchowych. Podczas balu były wykonywane pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie dzieci miały fantastyczne kostiumy - w tym roku nie zabrakło księżniczek, czarownic, pszczółek, strażaków, pojawił się także muszkieter, żołnierz i wiele innych postaci. Na zakończenie balu klaun przygotował dla dzieci niespodziankę- przedszkolaki mogły pobawić się w „krainie baniek”.

Dorota Pilipczuk

 

Przedszkolne jasełka

16 grudnia rodzice dzieci przedszkolnych wystąpili dla wszystkich dzieci w przedszkolnych Jasełkach pt.: „Maleńka miłość”. Uroczystość rozpoczęły dziewczynki z kółka muzycznego przygotowane przez p. Justynę Szmyt. Wiktoria, Maja i Oliwia pięknie zaśpiewały pastorałki. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów, jednym z nich są jasełka. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas rodzice, którzy w ramach projektu „Przygody ze świętami” przygotowali  jasełka. Rodzice poświęcili kilka grudniowych wieczorów na przygotowania-naukę roli, organizację strojów.  Magii inscenizacji dodały kolędy, które wprowadziły świąteczną i radosną atmosferę. Pomimo intensywnych przygotowań do świąt rodzice postarali się, aby Jasełka były w tym roku wyjątkowe.  Przedszkolaki były wręcz zachwycone umiejętnościami aktorskimi swoich rodziców. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w symbolicznej, przedszkolnej wigilii. Bardzo dziękujemy za znalezienie czasu dla wszystkich przedszkolaków oraz zaangażowanie na rzecz przedszkola.

Agnieszka Konkiel, Dorota Pilipczuk

 

„Wigilijna ulica”

Dnia 22 grudnia 2016 w naszej szkole odbyło się przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Występ został przygotowany przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod opieką p. T. Maksym i K. Skrzypczak. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię narodzenia Jezusa. Całość przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniła całe przedstawienie. Na zakończenie uczniowie złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Publiczność nagrodziła aktorów brawami.

T. Maksym, K. Skrzypczak

 

25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15.01.2017 jak co roku graliśmy w czasie 25 Finału WOŚP. Wielu uczniów naszych szkół (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) zaangażowało się w akcję zbierania pieniędzy. Część uczniów chodziła z puszkami w swoich miejscowościach, a niektórzy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, które odbywały się na hali w Brójcach od godziny 10 rano. W ciągu całego dnia na hali p. Grzegorz Szyszka prowadził akcję Dnia Dawców Szpiku Kostnego. Po godzinie 16 – tej rozpoczęliśmy liczenie pierwszych puszek i trzeba przyznać, że każda kolejna wprawiała nas w coraz większą radość. Mieliśmy namacalny dowód hojności naszych mieszkańców. Liczenie wszystkiego zajęło nam 2,5 godziny, ale wynik końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jako wolontariusze ze szkół w Brójcach zebraliśmy 3 387,16zł, a wspólnie jako gmina Trzciel zebraliśmy 6 929,35zł. Trzeba przyznać, że wolontariusze wykonali „kawał dobrej roboty”, bardzo się napracowali, ale efekt jest imponujący. O godzinie 17.00 odbył się mecz siatkówki RADNI kontra SENIORZY Z TRZCIELA. Wynik tutaj był sprawą drugorzędną, więc nikt nie przywiązywał do niego wagi i nie zwracał uwagi na rezultat, ważna była zabawa i zaangażowanie. W przerwach meczu prowadzona była licytacja gadżetów WOŚP.

Wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, zawodnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny finał za rok.

Danuta Kałek – szkolny koordynator

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 90

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych