Start Konkursy Konkursy Konkurs z języka polskiego

Konkurs z języka polskiego

04.02.2012 w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu odbył się Konkurs z Języka Polskiego na szczeblu rejonowym. Naszą szkołę reprezentowali: Edward Drzymała (kl. VIA), Maciej Jóźwiak (kl. VIA) oraz Klaudia Szeremet (kl. VIB). Uczniowie mieli 60 minut na wykonanie testu, w którym mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu gramatyki, środków poetyckich, znajomości związków frazeologicznych, korzystania z artykułu hasłowego w słowniku języka polskiego oraz redagowania instrukcji i charakterystyki. W gronie 68 uczniów najlepiej z gminy Trzciel napisała Klaudia Szeremet z klasy VI B, która zajęła 8 miejsce (24-26 według liczby uczestników), zdobywając 26 pkt., czyli 65%. Kwalifikację do etapu wojewódzkiego zapewniało zdobycie 31 pkt. Maciej Jóźwiak z klasy VI A zajął 12 miejsce (38-45 według liczby uczestników), zdobył 22 pkt. (55%), a Edward Drzymała z klasy VI A zajął 13 miejsce (46-48), zdobył 21 pkt. (52,50%).
Radosław Adamów

04.02.2012 w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu odbył się Konkurs z Języka Polskiego
na szczeblu rejonowym. Naszą szkołę reprezentowali: Edward Drzymała (kl. VIA),
Maciej Jóźwiak (kl. VIA) oraz Klaudia Szeremet (kl. VIB). Uczniowie mieli 60 minut na wykonanie
testu, w którym mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu gramatyki, środków poetyckich,
znajomości związków frazeologicznych, korzystania z artykułu hasłowego w słowniku
języka polskiego oraz redagowania instrukcji i charakterystyki. W gronie 68 uczniów
najlepiej z gminy Trzciel napisała Klaudia Szeremet z klasy VI B, która zajęła 8 miejsce (24-26 według
liczby uczestników), zdobywając 26 pkt., czyli 65%. Kwalifikację do etapu wojewódzkiego
zapewniało zdobycie 31 pkt. Maciej Jóźwiak z klasy VI A zajął 12 miejsce (38-45 według liczby
uczestników), zdobył 22 pkt. (55%), a Edward Drzymała z klasy VI A zajął 13 miejsce (46-48),
zdobył 21 pkt. (52,50%).
Radosław Adamów

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL