UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start Aktualności IV Turniej Sportowy - „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH”

IV Turniej Sportowy - „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH”

W dniu 02.03.2017 r. po raz IV w naszej szkole odbył się Turniej Sportowy „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH” zorganizowany dla uczniów klas I-III  przez Samorząd Uczniowski. Celem naszego spotkania było rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie postawy prozdrowotnej, propagowanie kultury fizycznej oraz promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku.

Turniej rozpoczął się uroczystym wejściem uczniów na halę a następnie przekazaniem sobie znicza olimpijskiego „z rąk do rąk”. Przedstawiciel Samorządu Milena Dziekoń powitała panią dyrektor, nauczycieli oraz wszystkich zawodników następnie przewodnicząca samorządu Julia Jóźwiak dokonała uroczystego ślubowania:

„ Obiecuję- wykonywać wszystkie zabawy uczciwie,

Nie płakać, jeżeli nie uda mi się wygrać.

Obiecuję, że będę starać się

Wykonywać wszystkie zabawy

Do końca i dokładnie.”

Po ślubowaniu p. dyrektor Lucyna Nowak uroczyście otworzyła IV Turniej Sportowy !!! Tym akcentem zakończyła się pierwsza część spotkania, po czym przystąpiliśmy do konkurencji sportowych. Pierwszym ważnym zadaniem było nadanie nazwy swojej drużynie. Pomysłów było wiele: „Szybcy i Wściekli”, „Titanic”, „Pingwiny”, ”FC Najlepsi”, „Szybkie strzały”, „Niebieskie Koty”, „Błyskawice na 102” oraz „Wściekłe piranie”. W końcu nastał czas na rywalizację. Uczniowie z wielką radością i zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach m.in. biegali, sadzili marchewki, zamieniali się w kotki celujące do mini bramki. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc  w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa,  a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie z innymi kolegami i koleżankami. Podsumowując zdobyte przez naszych sportowców punkty, jury w składzie p. Tatiana Maksym, Elżbieta Olczak, Wioletta Grabas ogłosiło wyniki. Na podium znalazła się drużyna „Niebieskie Koty”- III miejsce, na II miejscu uplasowała się drużyna „Szybcy i Wściekli”, I zaszyte miejsce zajęła drużyna „Pingwiny”.

Po ciężkiej rywalizacji nastał czas na nagrody. Pani wicedyrektor Joanna Banna wręczyła wszystkim uczestnikom turnieju medale oraz nagrody w postaci gier planszowych. Była również chwila dla fotoreportera, który uwiecznił uczestników turnieju na pamiątkowych zdjęciach.

Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Monika Pilipczuk

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL