UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start Aktualności Biwak w Łagowie klasy III

Biwak w Łagowie klasy III

W dniach 24-26 maja 2017 odbył się biwak klasy trzeciej gimnazjum w Łagowie- małej, urokliwej miejscowości położonej na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego.

Pierwszego dnia, po przyjeździe na Kemping 'Pod brzozami' poszliśmy na spacer po Łagowie, miejsca pełnego uroku gdzie czas się zatrzymał. Kluczowym zabytkiem miasta jest XI-wieczny zamek Joannitów, który stoi na sztucznie usypanym wzgórzu, gotyckie kamieniczki ciągnące się na podzamczu i miejskie bramy: Polska i Marchijska. Z wieży zamkowej podziwia się panoramę 2 jezior: Trześniowskie i Łagowskie. Wieczorem był grill i ognisko, panowała bardzo miła atmosfera.

Następnego dnia wyruszyliśmy na kolejny spacer, tym razem dłuższy bo trwający ponad 4 godziny, wokół Jeziora Trześniowskiego. Bajkowa przyroda, piękna zieleń okolicznych lasów, drewniane kładki oraz liczni wędkarze, było co podziwiać.

Ostatniego dnia w drodze powrotnej odwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony, największą atrakcję Ziemi Lubuskiej oraz największy obiekt architektury militarnej XX w. w Europie. Biwak był bardzo udany, wszyscy wrócili cali i zdrowi.

Opiekunowie: Natalia Mądra, Małgorzata Biernat

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL