Start Aktualności „Puk, puk to ja – mały uczeń pierwszaczek”, czyli pasowanie na ucznia

„Puk, puk to ja – mały uczeń pierwszaczek”, czyli pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Brójcach są pełnoprawnymi uczniami. Dnia 27 października  2017r., odbyło się pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem.

Zgodnie z tradycją, najmłodsi uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą  i umiejętnościami. Odpowiadali na szereg pytań, przedstawili  zawartość tornistrów, znajomość zasad obowiązujących ucznia i śpiewali poznane piosenki. Po programie artystycznym pani  dyrektor szkoły- magicznym ołówkiem- uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Pierwszoklasiści z przejęciem recytowali tekst ślubowania.

Na zakończenie  uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty z rąk pani dyrektor Lucyny Nowak oraz Burmistrza Gminy Jarosława Kaczmarka.

Po części oficjalnej uczniowie  w radosnym nastroju udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wychowawca klasy I

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL