Start Aktualności Dzień Ziemi w kl. I-III

Dzień Ziemi w kl. I-III

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Hasło przewodnie Dnia Ziemi w 2018 roku brzmiało: "End Plastic Pollution". Dotyczyło ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku pamiętają o swojej planecie. Włączając się w powyższą akcję Samorząd Uczniowski kl. I-III przypomniał swoim kolegom o tym, w jaki sposób należy dbać o naszą Ziemię. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość. I to tego właśnie zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły. Podsumowaniem tego ważnego dnia było sprzątanie terenów wokół szkoły. Dzięki takim akcjom  uczniowie  uświadamiają sobie, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi, ale na co dzień!!!

Monika Pilipczuk

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL