Start Aktualności Wycieczka do Warszawy i Wilanowa

Wycieczka do Warszawy i Wilanowa

W dniach 28-30.05.2018r. uczniowie klas IV-Vi byli na wycieczce w Warszawie i Wilanowie. Pierwszego dnia po przyjeździe zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Spacerem przeszliśmy przez Plac Zamkowy na Starówkę, a następnie pod Barbakan. Pani przewodnik poprowadziła nas również przez Krakowskie Przedmieście obok Pałacu Prezydenckiego pod Grób Nieznanego Żołnierza gdzie zobaczyliśmy zmianę warty. Po przejściu przez ogród Saski doszliśmy do metra, którym udaliśmy się w pobliże Łazienek Królewskich. Wszędzie wysłuchaliśmy historii danego miejsca. Zwiedzane tego dnia zakończyliśmy obiadokolacją w pobliżu Łazienek.

Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą na Stadionie Narodowym. Tutaj przeszliśmy trasą piłkarską i wielkość obiektu na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do Senatu RP gdzie zostaliśmy zapoznani z poszczególnymi pomieszczeniami. Z parlamentu udaliśmy się do Wilanowa, tam zwiedziliśmy pałac i ogrody. Wieczorem udaliśmy się do ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i oczywiście na obiadokolację.

Trzeciego dnia udaliśmy się rano do Centrum Nauki Kopernik gdzie spędziliśmy trzy godziny. Czas ten spędziliśmy intensywnie na nauce poprzez zabawę. Uczniowie samodzielnie poznawali różne zjawiska.
Po wizycie w CNK udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj mogliśmy się przejść kanałem takim jakim chodzili powstańcy, zobaczyć film "Miasto ruin" i zobaczyć salę Małego Powstańca.

Kiedy zakończyliśmy zwiedzanie przyszedł czas na podróż do domu. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale mam nadzieję, że zadowoleni. Teraz przystąpimy do planowania następnych wyjazdów.

Danuta Kałek

BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL