Start Aktualności

aktualności

Rozpoczęcie roku szkolngo 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego
w
dniu 4.09.2017r.

 

Wakacje

 

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!!!!!

 

„ EKO-WTOREK ”

20 czerwca uczniowie kl. 2 a i  b jak i chętni uczniowie klas. IV-VI Szkoły Podstawowej udali się na EKO-Festyn pod nazwą „EKO-WTOREK, SUPER RADY NA ODPADY” do Międzyrzecza. O godz. 9.00 odbyła się zbiórka przy Ratuszu Miejskim skąd ruszył przemarsz do miejsca festynu- Bulwar nad Obrą. Jednym z ważniejszych punktów tego dnia był  pokaz mody – prezentacja strojów wykonanych  z surowców wtórnych. Naszą szkołę reprezentowała kl. VI a, która przygotowała przepiękny strój ekologiczny  o nazwie „EKOTUMBLERGIRRL”, wzorowany na firmie adidas. Podobno jest to najnowszy hit modowy dla nastolatków !!! Następnie odbył się quiz „Nasze rady na odpady”, w którym to dzięki naszym reprezentantom: Mai Hoppie, Karolowi Stacheckiemu, Nikodemowi Banna oraz Norbertowi Brzezińskiemu zajęliśmy III miejsce. Podczas trwania festynu  prowadzona  była zbiórka surowców wtórnych. Każda osoba, która w dniu Eko-Festynu dostarczyła więcej niż 2 kg surowca (makulatury) otrzymała  nagrodę -drzewko za surowce –my otrzymaliśmy 17 drzewek . Zmęczeni, ale wzbogaceni o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

Monika Pilipczuk

 

Wycieczka przyrodniczka do rezerwatu „Czarna Droga”

12 czerwca uczniowie kl. IV oraz VI a wyruszyli na wycieczkę  przyrodniczą do pobliskiego rezerwatu, przez środek którego biegnie droga, dawno temu wysypana czarnym szutrem, stąd nazwa całego uroczyska ”Czarna Droga”. Celem naszej wycieczki było rozpoznawanie gatunków drzew w pobliskich lasach. Dzięki pouczającej lekcji, którą przeprowadził leśniczy naszej miejscowości- p. Henryk Mudrecki dowiedzieliśmy się, iż na  terenie naszego rezerwatu występują lasy dębowo-grabowe o wielogatunkowym runie, między innymi rośnie tam chroniona lilia złotogłów i kilka gatunków storczyków. Dookoła rezerwatu ciągną się ciekawe, liściaste lasy, poprzecinane śródleśnymi łączkami. Natomiast w centrum stoi potężny dąb o obwodzie ponad 7 metrów i to on zrobił na nas największe wrażenie !!! Po interesującej lekcji w terenie udaliśmy się na poczęstunek-przepyszne kiełbaski z ogniska. Warto korzystać z takich lekcji!!!

Monika Pilipczuk

 

Dzień Języka Angielskiego

Dnia 06.06.2017r.  po raz pierwszy w historii szkoły podstawowej świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie klas IV-VI wykazali się przykładną umiejętnością posługiwania się językiem angielskim, tym samym zachęcając swoich rówieśników do jego nauki.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82
odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych