Start Aktualności

aktualności

Wycieczka przyrodniczka do rezerwatu „Czarna Droga”

12 czerwca uczniowie kl. IV oraz VI a wyruszyli na wycieczkę  przyrodniczą do pobliskiego rezerwatu, przez środek którego biegnie droga, dawno temu wysypana czarnym szutrem, stąd nazwa całego uroczyska ”Czarna Droga”. Celem naszej wycieczki było rozpoznawanie gatunków drzew w pobliskich lasach. Dzięki pouczającej lekcji, którą przeprowadził leśniczy naszej miejscowości- p. Henryk Mudrecki dowiedzieliśmy się, iż na  terenie naszego rezerwatu występują lasy dębowo-grabowe o wielogatunkowym runie, między innymi rośnie tam chroniona lilia złotogłów i kilka gatunków storczyków. Dookoła rezerwatu ciągną się ciekawe, liściaste lasy, poprzecinane śródleśnymi łączkami. Natomiast w centrum stoi potężny dąb o obwodzie ponad 7 metrów i to on zrobił na nas największe wrażenie !!! Po interesującej lekcji w terenie udaliśmy się na poczęstunek-przepyszne kiełbaski z ogniska. Warto korzystać z takich lekcji!!!

Monika Pilipczuk

 

Dzień Języka Angielskiego

Dnia 06.06.2017r.  po raz pierwszy w historii szkoły podstawowej świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie klas IV-VI wykazali się przykładną umiejętnością posługiwania się językiem angielskim, tym samym zachęcając swoich rówieśników do jego nauki.

Więcej…

 

FESTYN RODZINNY GRUPY GWIAZDKI

13 czerwca br odbył się festyn rodzinny w grupie Gwiazdki. Spotkaliśmy się na hali sportowej wraz z całymi rodzinami, aby podziwiać naszych małych aktorów. Gwiazdki zamieniły się w kwiatki, owady oraz zwierzęta żyjące na łące, aby wystąpić w przedstawieniu pt „Łąka dla mamy i taty”. Jak zawsze wszyscy aktorzy spisali się na złoty medal, kret, jeżyk, ślimak, konik polny oraz myszka pocieszali żabkę,  mlecz pouczał bociana, pszczółka przekazała nam cudowną nowinę o święcie mamy i taty, w końcu bocian nie zjadł żaby.  Po przedstawieniu wszyscy udali się na świeże powietrze, gdzie można było skosztować słodkości, wypieki oraz sałatki przyniesione przez mamy, a w trakcie tatusiowie przygotowywali kiełbaski z grilla. Odbyły się również mini warsztaty plastyczne.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten dzień.

Wychowawca Estera Kabat

 

WYCIECZKA DO BISKUPINA

8 czerwca 2017 r. uczniowie klas III SP pojechali do Biskupina. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Z zainteresowaniem oglądali zabytkowe parowozy, wagony pasażerskie, towarowe, budkę dróżnika ze szlabanem, torowiska z rozjazdami, zwrotnicami, obrotnicę umożliwiającą zmianę kierunku jazdy. Wspinaczka na ruiny zamku z XIVw.  i zapoznanie z legendą o „ diable weneckim” była kolejnym punktem zwiedzania. Dużą przyjemnością była dla dzieci przejażdżka kolejką wąskotorową na trasie Wenecja-Biskupin. Drogę uprzyjemniał dźwięk stukoczących kół oraz możliwość podziwiania z okien pięknych pałuckich widoków. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż pociągiem. W Biskupinie największe wrażenie na dzieciach zrobiła rekonstrukcja grodu, starej osady słowiańskiej - wału, bramy, falochronu, domów i ulic. Dzieci mogły tam wejść i poczuć, jak żyli mieszkańcy tego miejsca 2700 lat temu. Oglądały chaty, przedmioty codziennego użytku, stroje oraz ozdoby i narzędzia mieszkańców osady. Dzieci wzięły udział również w lekcji muzealnej, w trakcie której pani mincerz opowiadała  o dziejach pieniądza. Każdy z uczniów mógł samodzielnie wybić sobie denara z czasów Bolesława Chrobrego. Dzieci wróciły wzbogacone o sporą dawkę wiedzy, na temat przeszłości, zadowolone i pełne wrażeń.

A.Romańska-Ferenc

 

Dzień Języka Angielskiego w gimnazjum

Dnia 31 maja 2017 roku odbył się po raz pierwszy w historii naszej szkoły DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Organizatorką tego wydarzenia była nauczycielka języka angielskiego p. Natalia Mądra.

Przygotowania do dnia angielskiego zaczęły się kilka tygodni wcześniej. Uczniowie klas gimnazjalnych gromadzili materiały o krajach takich jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Nowa Zelandia oraz przygotowywali występy.  Uczennice klasy trzeciej wykonały plakaty reklamujące dzień angielski.

Początek świętowania dnia angielskiego polegał na wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Panie Janie ” w angielskiej wersji językowej oraz zaprezentowaniu informacji dotyczących krajów anglojęzycznych przy pomocy prezentacji multimedialnych. Dalszą część stanowiły konkurencje:

-       Łamańce językowe: zabawny i ciekawy sposób na ćwiczenie wymowy np. She sells sea shells on the sea shore lub Nine nice night nurses nursing nicely.

-       Skąd pochodzi dane słowo: z jakich języków pochodzą wyrazy np. BALEJAŻ (język francuski), CEGŁA (język niemiecki), DŻUNGLA (język hindi),

-       Przysłowia: podanie odpowiednika w języku polskim przysłów np. Where the devil cannot come, he will send a woman lub Two dogs strive for a bone, and a  third one runs away with it.

Ciekawym punktem obchodów Dnia Języka Angielskiego było stoisko ze smakołykami. I tak z Nowej Zelandii można było zjeść szaszłyki owocowe oraz pyszne tosty z dżemem malinowym, Wielka Brytania serwowała słynny apple pie- zapiekany placek jabłkowy a Stany Zjednoczone hot dogi.

Na koniec wspólnego świętowania wręczone zostały nagrody. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców to był fajny dzień. DZIEKUJĘ !

Organizatorka Natalia Mądra

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 84
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych