Start Aktualności

aktualności

„Puk, puk to ja – mały uczeń pierwszaczek”, czyli pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Brójcach są pełnoprawnymi uczniami. Dnia 27 października  2017r., odbyło się pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem.

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy VIIA, IV A oraz IV B przygotowali krótkie przedstawienie pt: „Pani na opak”. W zabawny i ciekawy sposób przenieśli nas na lekcję języka polskiego, podczas której pewna wróżka Buzbajera  zmieniła panią „pod okeja” nie do poznania.

Więcej…

 

Fundacja Mam Marzenie

Fundacja "Mam Marzenie"

 

Przedstawienie profilaktyczne „Magiczny Kapelusz”

19 października 2017 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przesympatycznych aktorów z toruńskiej „Grupy T”, którzy przyjechali do nas z kabaretowym przedstawieniem profilaktycznym pt. „Magiczny kapelusz.” Spektakl ukazywał istotę tolerancji, czyli zrozumienie dla ludzkiej inności, poszanowanie innych poglądów, akceptację odmienności. Dziękujemy za tą mądrą i pouczającą lekcję.

 

Super lekcja w Objazdowym Planetarium……

Planetarium przenośne jest  unikalnym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii. W taki właśnie magiczne miejsce przenieśli się nasi uczniowie, gdyż właśnie 17.10.2017 r. zagościło u nas Objazdowe Planetarium , dzięki któremu mogliśmy z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne "WOOOW!!!" i inne okrzyki zachwytu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. Dzieciakom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Monika Pilipczuk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 87
BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych