Start Aktualności

aktualności

Biwak w Łagowie klasy III

W dniach 24-26 maja 2017 odbył się biwak klasy trzeciej gimnazjum w Łagowie- małej, urokliwej miejscowości położonej na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego.

Pierwszego dnia, po przyjeździe na Kemping 'Pod brzozami' poszliśmy na spacer po Łagowie, miejsca pełnego uroku gdzie czas się zatrzymał. Kluczowym zabytkiem miasta jest XI-wieczny zamek Joannitów, który stoi na sztucznie usypanym wzgórzu, gotyckie kamieniczki ciągnące się na podzamczu i miejskie bramy: Polska i Marchijska. Z wieży zamkowej podziwia się panoramę 2 jezior: Trześniowskie i Łagowskie. Wieczorem był grill i ognisko, panowała bardzo miła atmosfera.

Następnego dnia wyruszyliśmy na kolejny spacer, tym razem dłuższy bo trwający ponad 4 godziny, wokół Jeziora Trześniowskiego. Bajkowa przyroda, piękna zieleń okolicznych lasów, drewniane kładki oraz liczni wędkarze, było co podziwiać.

Ostatniego dnia w drodze powrotnej odwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony, największą atrakcję Ziemi Lubuskiej oraz największy obiekt architektury militarnej XX w. w Europie. Biwak był bardzo udany, wszyscy wrócili cali i zdrowi.

Opiekunowie: Natalia Mądra, Małgorzata Biernat

 

Dzień Dziecka w naszej szkole…………………

Słodki, sportowy, roztańczony, a przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka -tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej szkole - to zwykły dzień pracy, jednak jakże innych od pozostałych. Jak co roku z okazji tego święta Rada Rodziców, dyrekcja i nauczyciele przygotowali dla uczniów szereg atrakcji. Tego dnia każdy miał uśmiech na twarzy i ochotę na wspólną zabawę. Uczniowie klas I-III rozpoczęli  ten miły dzień od zajęć plastycznych , a  dalsza część dnia upłynęła na zabawach, tańcach i rozgrywkach sportowych .W tym samym czasie uczniowie klas IV - VI oraz gimnazjum rozpoczynali sportowy Dzień Dziecka. Pogoda nam dopisała. Dzieci startowały w różnych konkurencjach sportowych: było klasowe przeciąganie liny, mecz piłki nożnej, konkurencja o nazwie „szuranie” oraz  rowerowy tor przeszkód. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W międzyczasie na uczniów czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie tego miłego dnia odbył się apel, na którym pani dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz złożyła życzenia . Uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być co najmniej raz w miesiącu, a nie raz w roku.!!! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego "SUPER DNIA DZIECKA" i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Monika Pilipczuk

 

Podsumowanie działań kółka teatralnego uczniów kl. I-III „ MŁODZI-KREATYWNI”

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój osobowości  i aktywności. „Młodzi – Kreatywni” z koła teatralnego  mają za sobą kilka miesięcy ciężkiej, ale twórczej pracy. Zajęcia teatralne, odbywały się raz w tygodniu. Poszerzały i kształtowały wiedzę ucznia, rozwijały zainteresowania, umacniały wiarę w siebie.  Teatr bowiem uczy myślenia i sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat i ludzi. Koło teatralne było alternatywą do zagospodarowania czasu wolnego dzieciom tak, by po zakończeniu lekcji nie przesiadywały zbyt długo przed ekranem komputera lub telewizora.

W I półroczu dzieci  zdobyły wiadomości z zakresu kultury żywego słowa, czyli usprawniały narządy mowy, ćwiczyły tempo i dynamikę głosu, poznały zasady prawidłowego wymawiania  trudnych zestawów sylabowych, a także nabyły umiejętność prawidłowego oddychania podczas mówienia. W zakresie komunikacji niewerbalnej wykonywały ćwiczenia  dramowe kształcące ekspresję i dynamikę ruchu, mimikę twarzy oraz poznały rolę gestów.

Nabyte umiejętności dzieci prezentowały początkowo tylko na zajęciach podczas  scenek dramowych przygotowanych lub improwizowanych, recytacji wierszy lub etiud pantomimicznych.

Pierwszym przygotowanym przedstawieniem, dającym  możliwość zaprezentowania  się  na forum szkoły, było przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy”. Tę inspirującą i ciekawą historię  przedstawiliśmy w grudniu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.  Efektem pracy w drugim semestrze było przedstawienie „W krainie Smerfów” przygotowane z okazji Dnia Ziemi wystawione dwukrotnie, dla klas I-III oraz przedszkolaków.  Duże zaangażowanie wychowanków  włożone w przygotowanie spektakli  zdecydowało o sukcesie przedstawień.
Nasi mali aktorzy nabyli swobody i otwartości w kontaktach z innymi osobami – co sami przyznali w wywiadzie udzielonym na potrzeby szkolnej gazetki  „Szpilka”.

My z kolei uważamy, że zabawa w teatr to mądre i pożyteczne działanie, stanowiące doskonałą formę samorealizacji zainteresowań i różnorodnych uzdolnień dziecka.

Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, systematyczną pracę i ciepłe słowa pod naszym adresem.

Prowadzące koło teatralne: Agnieszka Romańska-Ferenc

Monika Pilipczuk

 

DZIEŃ MATEMATYKI „MATEMATYKA KRÓLOWĄ NAUK”

Dnia 30.05.2017 obchodziliśmy ŚWIĘTO MATEMATYKI. Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej wykazali się umiejętnością pracy zespołowej oraz uświadomili sobie, że matematyka może być wesoła.

Klasy zostały podzielone na pięcioosobowe drużyny. Każdy zespół miał do wykonania następujące zadania:

Pierwsze zadanie polegało na tym, że drużyna ma do wykonania po osiem rzutów piłką do kosza. Następnie kapitan drużyny zapisuje w postaci ułamka zwykłego i dziesiętnego celność rzutów( uczniowie klasy 4 tylko w ułamku zwykłym). Trudniejszym zadaniem okazały się rzuty do kosza.

Drugie zadanie tzw. zapałki

Zadanie polega na ułożeniu za pomocą zapałek figur geometrycznych. Uczniowie z podanej  figury muszą ułożyć inną, przez dodawanie, odejmowanie lub  przesuwanie zapałek.

Następna konkurencja to układanie z własnych ciał liczb.

Czwarte zadanie to tangram.

W kolejnym zadaniu uczniowie musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Układali domino.

Ostatnią konkurencją drużynową były skoki na skakance. Uczniowie w ciągu 10 sekund wykonywali skoki. Następnie musieli odpowiedzieć na pytanie, ile skoków oddaliby, jeżeli skakaliby w takim samym tempie przez 20, 30 i 60  sekund.

Podsumowując prace zespołowe:

I miejsce klasa IV

II miejsce klasa V

III miejsce klasa VIA

IV miejsce klasa VIB

Na zakończenie został rozegrany turniej  jeden z dwunastu wzorowany na jeden z dziesięciu.

Konkurs wygrały dziewczynki z klasy VIA i V.

I miejsce Zosia Pihan z VIA

II miejsce Ola Kaszkowiak z V

III miejsce Zuzia Pajor z VIA

Po dodaniu punktów z tej konkurencji:

I miejsce klasa VIA

II miejsce klasa V

III miejsce klasa IV

IV miejsce klasa VIB

Uczniowie, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowali słodkie wypieki z akcentami matematycznymi.

Serdecznie dziękujemy  Pani Małgorzacie Biernat za wykonanie dekoracji, wszystkim uczniom, biorącym udział w konkurencjach.

Wielkie podziękowania należą się naszym uczniom z gimnazjum, za przygotowanie doświadczeń z fizyki. Doświadczenia zaprezentowali: Sylwester Raróg, Jakub Banna, Michał Wośkowiak, Natalia Połeć oraz Kacper Kowalczyk.

Ewelina Hołub-Jurewicz, Renata Bok

 

Wycieczka do Międzyrzecza

Dnia 18 maja 2017 roku uczniowie klasy IIIb SP i uczestnicy kółka teatralnego „MŁODZI - KREATYWNI” prowadzonego przez Panią Agnieszkę Romańską – Ferenc i Monikę Pilipczuk  udali się na wycieczkę do Międzyrzecza. Wycieczka rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego w Międzyrzeckim Domu Kultury. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w premierze spektaklu pt.” Wielka Gdyba” przygotowanego przez Grupę Teatralną DoMiNo w reżyserii Izabeli Spławskiej. Spektakl ten przeniósł nas do czarodziejskiej krainy wyobraźni, gdzie marzenia i czary są na wyciągnięcie ręki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl, tym bardziej, że na scenie debiutowały koleżanki z klasy: Oliwia i Weronika Banach oraz Michalina Murzyn. Po przedstawieniu uczniowie udali się za kulisy, gdzie aktorzy przebierali się w swoich garderobach. Wycieczka zakończyła się udanym pobytem w pizzerii „Mafia”, gdzie dzieci zjadły pyszną pizzę oraz smaczne desery lodowe. Wycieczka do Międzyrzecza okazała się bardzo trafnym pomysłem, dzieci wróciły  szczęśliwe i zadowolone. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

W.Grabas

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 84
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych