Start Aktualności

aktualności

Wycieczka klasy V do Międzyzdrojów i Szczecina

Wycieczka odbyła się 25-26.05.2017r. Udział brała klasa V z Brójec i klasa IV z Bukowca. O godzinie 8.15 rano wyjechaliśmy spod szkoły w Brójcach. Pojechaliśmy też do Bukowca, by zabrać uczniów tamtejszej szkoły. Pojechaliśmy do Międzyzdrojów. Najpierw byliśmy w Wolińskim Parku Narodowym, gdzie widzieliśmy dziki, sarny, bieliki i żubry. Później pojechaliśmy do Gabinetu Figur Woskowych. Mieliśmy okazję zobaczyć aktorów, artystów i innych sławnych ludzi. Następnie odwiedziliśmy molo i Aleję Gwiazd. Po czym pojechaliśmy do Szczecina. Tam zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się do schroniska. Rozpakowaliśmy swoje bagaże i wyruszyliśmy razem z panią przewodnik na spacer po mieście. Widzieliśmy pomnik Jana Pawła II i amfiteatr. Wróciliśmy do schroniska, gdzie się umyliśmy i poszliśmy spać. Nazajutrz wstaliśmy umyliśmy się i poszliśmy na śniadanie. Wróciliśmy do autokaru na przejażdżkę z przewodnikiem. Odwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich i Katedrę św. Jakuba, gdzie słyszeliśmy piękny koncert organowy. Poszliśmy na szczyt wieży kościelnej i podziwialiśmy panoramę miasta.

Nasze wrażenia z wycieczki są bardzo pozytywne. Poznaliśmy fajne osoby, z którymi utrzymujemy kontakt.

A. Kaszkowiak. D. Byczyńska, P. Skrycka

 

Podsumowanie szkolnego projektu edukacyjnego „Babcine sposoby na choroby”

Są osoby, którym lekkie przeziębienie wystarcza, by biec do apteki i faszerować się lekami. Ale są  przecież inne metody!!!. Warto spróbować sprawdzonych sposobów naszych babć! Istnieją  naturalne specyfiki, które pozwolą nam wygrać z chorobą. Są nimi herbatki ziołowe dostępne nie tylko w aptekach. Wiele roślin możemy znaleźć w naszych ogródkach czy na łąkach. Stąd też narodził się pomysł na projekt edukacyjny „Babcine sposoby na choroby". Projekt trwał od lutego do kwietnia 2017 r., brali w nim udział chętni uczniowie klasy IV. Głównymi celami projektu było poznanie ziół uprawianych w Polsce, wyszukiwanie produktów opartych na ziołach. Działania dzieci związane były z realizacją czterech  podstawowych zadań projektowych:

  • Zebranie informacji o ziołach dostępnych w Internecie oraz zasobach biblioteki publicznej,.
  • W poszukiwaniu ziołowych produktów – wizyty w sklepie spożywczym, aptece, sklepie zielarskim.
  • Zioła w kuchni –przeprowadzenie wywiadów z babciam nt. ziół jakich używają w swojej kuchni, spisanie przepisów.
  • Prezentacja efektów pracy na szkolnym korytarzu: stoiska „Niezłe ziółka”, degustacja herbat ziołowych.

Dzięki efektywnej pracy uczniów kl. IV, podczas podsumowania projektu pozostali uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wiedzy kolegów. Dowiedzieli się oni, iż  jeśli mamy skołatane nerwy, warto sięgnąć po melisę lekarską. Napar z tej rośliny uspokaja, odpręża i poprawia nastrój. W momencie, kiedy borykamy się  z bólami brzucha sięgamy po miętę , gdyż posiada ona działanie rozkurczowe. Na żołądek zbawiennie zadziała również rumianek, który łagodzi nieżyt żołądka i jelit. A kiedy dopadnie nas przeziębienie, warto wypić herbatkę z lipy, która działa napotnie, przeciwzapalnie i uspokajająco.

Lista ziół, które pomogą nam w walce z różnymi dolegliwościami, jest bardzo długa i każdy może znaleźć coś dla siebie. Polecamy !!!

Uczestnicy projektu: Aleksandra Hegenbarth, Julia Hassa, Nikola Adamowicz, Amelia Terlak, Nikodem Banna.

Opiekun projektu Monika Pilipczuk 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Unii Europejskiej w klasach I-III

12 maja w kl. I-III obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Akademię z tej okazji przygotował Samorząd Uczniowski kl. I-III wraz z opiekunami. Nasze spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej pt: „Święto Unii”. Uczniowie wysłuchali hymnu Unii Europejskiej, poznali wszystkie państwa członkowskie, ich flagi, maskotkę Unii-Sergiusza oraz walutę obowiązującą na jej obszarze. Każda z klas już wcześniej wylosowała sobie kraj, który na wspólnym spotkaniu przybliżyła  pod względem geograficznym, turystycznym, gospodarczym oraz kulturowym. Nie zapomniano też o narodowych sportach, językach i specjałach kuchni poszczególnych państw Unii. I tak najmłodsi nasi uczniowie zaprezentowali Włochy, Hiszpanię, Czechy, Finlandię i Grecję. Uroczystość stanowiła więc nie tylko sposobność do tego, by uczcić święto Europy, ale także zwrócić  uwagę uczniów na jej bogactwo i różnorodność kulturową.

Opiekunowie Samorządu Monika Pilipczuk, Wioletta Grabas

 

Wycieczka kl. IIb do Wrocławia

!6-go maja klasa IIb wyruszyła na swoja wielką przygodę do Wrocławia. Wyjechaliśmy o godzinie 7.00 .Do Wrocławia dotarliśmy o godzinie 10.30 Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie wrocławskiego Zoo oraz Afrykarium. Wspaniałe wrażenie zrobiło na nas Afrykarium. Obiekt jest cudownie, pomysłowo urządzony. W ogromnych akwariach pływają zachwycające barwami i kształtami ryby. Obserwowaliśmy pływające pod woda pingwiny, ogromne żółwie i piękne, groźne rekiny. Spacerując obserwowaliśmy nad sobą „fruwające” płaszczki. Widzieliśmy groźne mureny, skrzydlice, aligatora. Mogliśmy poczuć się jak w afrykańskiej, tropikalnej dżungli. Oprócz egzotycznych zwierząt zachwycała nas  różnorodność pięknych roślin.

Po wizycie w Afrykarium mieliśmy czas na kupienie pamiątek.

Następnie spacerowaliśmy po przepięknym wrocławskim ZOO. Obserwowaliśmy antylopy, zabawne ale także groźne pawiany, żyrafy, niedźwiedzie i wiele innych zwierząt. Nie zdołaliśmy zwiedzić całego ZOO bo jest to bardzo duży obiekt.

Po wizycie w ZOO pojechaliśmy na pyszny obiad. Ciekawostką jest to że jedliśmy obiad w restauracji w której swoje rewolucje przeprowadzała  pani M. Gesler. Po obiedzie przeszliśmy się do centrum nauki o wodzie HYDROPOLIS. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wodzie, jej stanach skupienia. Pani przewodniczka opowiadała o morskich głębinach, o największej rzece świata Amazonce. Sami mogliśmy wykonywać zadanie na interaktywnych ekranach. To było bardzo pouczające.

O godzinie 18.00 wyjechaliśmy z Wrocławia. Jadąc ulicami miasta zobaczyliśmy stadion, najwyższy budynek w Polsce Sky Tower oraz piękną zabudowę starego Wrocławia. Do Brójec dotarliśmy o 21.00. Czekali na nas stęsknieni rodzice. To był udany dzień

Jolanta Szafrańska

 

 

SUKCESY ORTOGRAFICZNE

27 kwietnia 2017r. odbył się gminny etap konkursu ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Pihan, Zuzanna Pajor, Marta Pilipczuk, Karolina Kaszkowiak

i Aleksandra Kaszkowiak. II miejsce zajęła Aleksandra Kaszkowiak. Wysoki wynik dał jej  możliwość udziału w finale konkursu, który odbył się 11. 05. w Międzyrzeczu.

Również na tym etapie Ola wykazała się obszerną wiedzą na temat polskiej ortografii, zajmując 4 miejsce.

Gratulujemy Oli oraz jej rodzicom. Wyrazy uznania należą się także dziewczętom biorącym udział w gminnym  etapie konkursu.

Małgorzata Mokra


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 84
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych