Start Aktualności

aktualności

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 19.09. 2017 w szkole podstawowej dla klas IV-VII odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Do samorządu kandydowało 18 uczniów. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły  osoby o największej liczbie głosów:

  • Natalia Chmurzyńska- przewodnicząca
  • Katarzyna Galewska- zastępca przewodniczącej

członkowie:

  • Patrycja Skrycka,
  • Kamila Grabas,
  • Nikola Adamowicz,
  • Karolina Kowalik,
  • Milena Dziękoń.

Uczniom gratuluję i życzę owocnej pracy.

 

„Kto ręce myje, ten dłużej żyje ” Światowy Dzień Mycia Rąk w klasach I-III

Mycie rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania grypie, zatruciom pokarmowym, chorobom pasożytniczym i skórnym. Niestety często jest bagatelizowana w życiu codziennym. Dlatego należy pamiętać o tym, aby od najmłodszych lat wdrażać dzieci do odpowiedniej higieny rąk. Mycie rąk nie jest wcale takie proste, dlatego też postanowiliśmy włączyć się do akcji organizowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Do naszej szkoły zaprosiliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzyrzeczu w celu  przeszkolenia naszych uczniów w zakresie prawidłowego mycia rąk oraz przeprowadzenia warsztatów na temat kiedy i w jakich okolicznościach nie można zapominać o tej czynności. Po wiedzy teoretycznej zaproszeni goście sprawdzili w praktyce umiejętności naszych uczniów w zakresie prawidłowego mycia rąk. A oto instrukcja. Warto się z nią zapoznać!!!! My już wiemy jak to robić, a Ty????

Monika Pilipczuk

 

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W naszej szkole obchodziliśmy Święto Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja organizowana pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tym roku uczniowie sprawdzili wiedzę u swoich kolegów i koleżanek oraz u pracowników szkoły. Następnie uśmiechnięci wyszliśmy poza teren szkoły. Spotkani przechodnie oraz pracownicy okolicznych sklepów bardzo chętnie wzięli udział w naszej akcji. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział otrzymywał naklejkę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na zakończenie wspólnie upiekliśmy przy ognisku ziemniaki.

Dziękuję uczniom za przygotowanie wspaniałych transparentów, plakatów oraz pomysłowych przebrań. Rodzicom za zorganizowanie drewna na ognisko.

Koordynator: Ewelina Hołub-Jurewicz

 

„Nie ma nic lepszego, jak oczyszczanie świata naszego!" - akcja „Sprzątanie Świata 2017

W ostatni tydzień września uczniowie kl. I-III  zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Uczniowie klasy I-II sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy III zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Monika Pilipczuk

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO kl. I-III !!!

20 września 2017 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. I - III. Poprzedzone były kampanią wyborczą , w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Wśród kandydatów znaleźli się: Alicja Nowacka, Patrycja Dec, Weronika Wasilenia, Julia Jóźwiak, Kornelia Szymańska, Julia Mieczyńska, Sandra Ograbek, Wiktoria Drzymała, Oliwia Lubik, Julia Talik, Karolina Wypych, Kamila Sinkiewicz. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Komisja wyborcza w składzie: p. Monika Pilipczuk, p. Agnieszka Romańska-Ferenc oraz p. Marta Ambroży  czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły  osoby o największej liczbie głosów:

Przewodnicząca – Julia Józwiak z kl. III b .

Z-ca przewodniczącego – Wiktoria Drzymała z kl. I.

Członkowie – Alicja Nowacka i Patrycja Dec z kl. III a.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 87
BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych