Start Aktualności

aktualności

Bal Karnawałowy w klasach I-III

W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

Więcej…

 

Konkurs rozstrzygnięty

W styczniu ogłoszono konkurs na „Karmnik dla ptaków”.

Celem konkursu było:

- kształcenie postaw proekologicznych,

- uwrażliwienie dzieci  na dokarmianie ptaków zimą,

- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Wybór najlepszych prac był trudnym zadaniem, bo na konkurs wpłynęło aż 31 najróżniejszych karmników. Niektóre z drewnianych karmników wyglądały jak eleganckie stołówki, inne to ekskluzywne ptasie restauracje!

Więcej…

 

Góra grosza 2017

Już po raz kolejny, jak co roku, nasza szkoła brała udział w akcji "Góra Grosza".  Uczniowie wsypywali do puszek monety (od 1 gr do 5 zł), które mieli w swoich portfelach czy skarbonkach. Często prosili też rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem mogli przekazać w ramach akcji usypywania szkolnej góry grosza.

Akcja organizowana była już po raz siedemnasty, tylko w ubiegłym roku uczniowie z ponad 11 tys. szkół i przedszkoli zebrali drobne monety o wartości 2 966 693,35 zł!

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.

Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele! W tym roku uczniowie zebrali 684,54 zł.

Marta Ambroży

 

„Impreza integracyjna dla klasy I”

„Impreza integracyjna dla klasy I” odbyła się 06.12.2016r. Została zorganizowana i przeprowadzona przez uczniów klasy II gimnazjum. Jej głównym celem było przyjęcie uczniów klasy I do grona gimnazjalistów i pasowanie ich na uczniów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Brójcach. Uczniowie bawili się podczas następujących konkurencji:

  1. Quiz – pytania o gimnazjum
  2. Kalambury
  3. Reklama o szkole - reklama miała zachęcić uczniów pozostałych klas do pozostania w naszej szkole oraz miała być zarapowana!
  4. Quiz – pytania z przedmiotów
  5. Malowanie portretu wychowawcy z pędzlem w buzi
  6. Top Model – przebranie wychowawcy w „kota w butach”
  7. Piosenka o klasie – uczniowie mieli przygotować zwrotkę i refren o swojej klasie, wychowawcy i czasie spędzonym do tej pory w gimnazjum, a następnie ją zaśpiewać.

Po wszystkich przeprowadzonych konkurencjach, uczniowie klasy I zasłużyli już sobie na to, żeby oficjalnie zostać uczniami Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Brójcach, więc powtórzyli słowa przysięgi, a następnie otrzymali „certyfikat” oraz pamiątki. (Zdjęcia w galerii)

Karolina Freyer Bonecka

 

„Wigilijna ulica”

Dnia 22 grudnia 2016 w naszej szkole odbyło się przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Występ został przygotowany przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod opieką p. T. Maksym i K. Skrzypczak. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię narodzenia Jezusa. Całość przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniła całe przedstawienie. Na zakończenie uczniowie złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Publiczność nagrodziła aktorów brawami.

T. Maksym, K. Skrzypczak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 81
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych