Start Aktualności

aktualności

Prawdą jest to, co wytrzyma próbę doświadczenia !!!

Nauki przyrodnicze to wspaniała zabawa. Badają zdarzenia, zjawiska i procesy zachodzące w świecie. Kontakt ze światem rzeczywistym jest w naukach przyrodniczych podstawą poznania. Nasi uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż nawet najpiękniejsza konstrukcja logiczna musi być odrzucona, jeżeli eksperyment nie potwierdzi przewidywań teoretycznych! Aby przekonać się o tym na własne oczy  prowadzą  obserwacje i doświadczenia co sprawia im dużo radości-zobaczcie sami !!!

Monika Pilipczuk

 

Nauka pierwszej pomocy

 

Polskie prawo  nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego lub innych służb ratowniczych (straż pożarna, policja), a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dlatego też bardzo ważne jest uświadamianie i przypominanie uczniom numerów alarmowych oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Stąd ta pouczająca lekcja w kl. IV i V. Uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat „Jak sobie radzic w sytuacjach niebezpiecznych w domu i poza domem?”. Przypomnieli sobie zasady pierwszej pomocy w wypadku złamania kości, porażenia prądem, oparzenia czy skaleczenia. Warto znać te zasady!!!!

Monika Pilipczuk

 

„Klasowy Koszyczek Wielkanocny”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  uczniowie klas I-III z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wzięli czynny udział w przygotowaniu „Klasowego Koszyczka Wielkanocnego”. I tak na szkolnym korytarzu zapachniało zbliżającymi się  świętami. Uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do zadania. Koszyczki były kolorowe, barwnie ozdobione i bogato wyposażone. Podczas apelu Pani dyrektor Lucyna Nowak wręczyła przedstawicielom poszczególnych klas dyplomy w podziękowaniu za udział w przygotowaniu koszyczków. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

Opiekunowie Samorządu

 

Powitanie wiosny w klasach I-III

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który dzieci w naszej szkole czekają z wielką niecierpliwością – to Dzień Wiosny. Ogromne emocje wśród naszych uczniów wzbudzają już same przygotowania do  tego dnia. W tym roku uczniowie klas I-III przybyli do szkoły we wcześniej ustalonych kolorowych strojach.  Pierwszym zadaniem było wykonanie  cudownych, wiosennych kolorowych gaików. To właśnie z nimi maszerowaliśmy w wiosennym korowodzie ulicami Brójec. Maszerując w pochodzie dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie. Na przerwach nasz korytarz rozbrzmiewał wesołą muzyką, a dziewczynki z kółka tanecznego zabawiały i umilały czas pozostałym uczniom. Nowością w tym roku był Klasowy Konkurs Talentów, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności. I tak mogliśmy podziwiać tańce przy  muzyce, piosenki, pokazy umiejętności odbijania piłki do nogi a także różnego rodzaju sztuczki. Wzbudziło to wiele pozytywnych emocji zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli. Gościem specjalnym była Pani Dyrektor Joanna Banna, która bawiła się z nami znakomicie. Ten szczególny dzień będziemy wspominać z uśmiechem i zadowoleniem. Na zdjęcia zapraszamy do naszej galerii.

 

Opiekunowie Samorządu

 

Walentynkowe Gwiazdki

W związku z projektem Edukacyjnym „Przygody ze świętami” do grupy „Gwiazdki” zawitał św. Walenty. Dzieci poznały historię tego święta, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w licznych konkursach. Średniaki wykazały się ogromną umiejętnością zgodnej współpracy w grupach. Po walentynkowych tańcach dzieci zajadały się przepysznymi wypiekami, które przygotowały nasze kochane Mamy :-) Zapraszam do galerii.

Wychowawca Estera Kabat

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 84
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych