Trwa nabr do przedszkola i szkoy podstawowej na rok szkolny 2018/2019
Start Aktualności

aktualności

26 Finał WOŚP

Dzisiaj wolontariusze z naszej Szkoły jak co roku grali w czasie 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracowaliśmy na terenie wiosek, w których mieszkają nasi uczniowie. Należy zaznaczyć, że oprócz wolontariuszy z identyfikatorami do akcji włączyli się inni uczniowie, którzy razem z nimi zbierali datki do puszek. Dzięki tak ofiarnej pracy zebraliśmy 3 914,85zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na następny finał.

 

Jasełka

Dnia 22.12.2017r. W naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, na którym zostały przedstawione jasełka  w wykonaniu klasy V. Uczniowie ci z wielką chęcią i zaangażowaniem podjęli się przedstawienia tej inscenizacji, tak ważnej w tym okresie. Celem występu było kultywowanie tradycji świątecznych oraz przypomnienie o najważniejszych wartościach człowieka, a w szczególności miłości do bliźniego.

Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd, wzajemnej życzliwości podczas dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń. Uczniowie życzyli nauczycielom, rodzicom oraz społeczności uczniowskiej, aby wszystkie dni roku jawiły się szczęściem i radością, a Święta dały spokój, zadumę i ciepło rodzinne przy wigilijnym stole.

Organizatorzy: Katarzyna Skrzypczak i Tatiana Maksym

Dnia 22.12.2017r. W naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, na którym zostały przedstawione jasełka w wykonaniu klasy V. Uczniowie ci z wielką chęcią i zaangażowaniem podjęli się przedstawienia tej inscenizacji, tak ważnej w tym okresie. Celem występu było kultywowanie tradycji świątecznych oraz przypomnienie o najważniejszych wartościach człowieka, a w szczególności miłości do bliźniego.

Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd, wzajemnej życzliwości podczas dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń. Uczniowie życzyli nauczycielom, rodzicom oraz społeczności uczniowskiej, aby wszystkie dni roku jawiły się szczęściem i radością, a Święta dały spokój, zadumę i ciepło rodzinne przy wigilijnym stole.

Organizatorzy: Katarzyna Skrzypczak i Tatiana Maksym

 

Przedstawienie jasełkowe

22-go grudnia klasy IIIa, IIIb, II wystawiły przedstawienie jasełkowe. Do obejrzenia przedstawienia zaproszono klasę pierwszą, przedszkolaków, Panie dyrektor, nauczycieli uczących w klasach I-III SP. Przedstawienie nosiło tytuł „Tak , on jest Królem”.  Opowiedziana była historia narodzenia Jezusa, upadek złych mocy i tryumf dobra. Wiele postaci przewinęło się przez scenę min.: Maryja z Józefem, Trzej Królowie, pasterze, Herod, diabeł. Całość dopełniały piękne pastorałki napisane specjalnie na te okazję. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem i aplauzem.

Dziękujemy za uznanie

Uczniowie i wychowawczynie klas trzecich i drugiej

 

VIII Mikołajkowy Turniej Rodzinny w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

09 grudnia 2017 r. w sobotę na hali sportowej w Brójcach odbyła się wielka, świąteczna zabawa- Mikołajkowy Turniej Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców. Zaangażowanie rodziców było ogromne. Imprezę rozpoczęto o godzinie 15-tej. Na korytarzach hali przygotowano stoiska świąteczne, gdzie  można było zakupić niezwykłe, ręcznie robione przez uczniów naszej szkoły kartki świąteczne oraz piękne ozdoby choinkowe a  zapachy ciast świątecznych zachęcał do kupna słodkości. W tym dniu  dzieciom jak i dorosłym atrakcji nie brakowało. Uczniowie brali  udział w przeróżnych grach i zabawach. Wielką niespodzianką podczas festynu był występ magika. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć oczywiście głównego gościa - Świętego Mikołaja, który dla każdego miał słodki upominek. Na ustach wszystkich uczestników turnieju można było dostrzec się uśmiech. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za czas i zaangażowanie w przygotowanie turnieju! Zapraszamy za rok!

Monika Pilipczuk

 

Mikołajki z Mikołajkiem

Mikołajki, to dzień  wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one  Mikołaja. W naszej szkole  6 grudnia odbyły się wyjątkowe mikołajki z … „Mikołajkiem”. Tego dnia przybliżyliśmy uczniom klas I-III książki RenéGoscinnego o przygodach Mikołajka i jego kolegów. Przy choince zaproszeni rodzice i wolontariusze z klas gimnazjalnych czytali młodszym dzieciom. Tytułowy bohater nie rozczarował nikogo. Jak zwykle przydarzyło mu się kilka zabawnych zdarzeń.

Tego dniakażdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę.Samorząd uczniowski klas I-III przygotował  wiele niespodzianek, konkursów, quizów i zabaw plastycznych, w których dzieci chętnie brały udział w trakcie przerw. Święty Mikołaj, również zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i upominki.Jakby to pewnie powiedział Mikołajek "No bo co w końcu, kurczę blade!" mikołajki to zdecydowanie  świetny dzień w szkole, pełen radości, uśmiechów i obdarowywania się prezentami.

A.Romańska-Ferenc

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 92
BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL