Start Aktualności

aktualności

25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15.01.2017 jak co roku graliśmy w czasie 25 Finału WOŚP. Wielu uczniów naszych szkół (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) zaangażowało się w akcję zbierania pieniędzy. Część uczniów chodziła z puszkami w swoich miejscowościach, a niektórzy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, które odbywały się na hali w Brójcach od godziny 10 rano. W ciągu całego dnia na hali p. Grzegorz Szyszka prowadził akcję Dnia Dawców Szpiku Kostnego. Po godzinie 16 – tej rozpoczęliśmy liczenie pierwszych puszek i trzeba przyznać, że każda kolejna wprawiała nas w coraz większą radość. Mieliśmy namacalny dowód hojności naszych mieszkańców. Liczenie wszystkiego zajęło nam 2,5 godziny, ale wynik końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jako wolontariusze ze szkół w Brójcach zebraliśmy 3 387,16zł, a wspólnie jako gmina Trzciel zebraliśmy 6 929,35zł. Trzeba przyznać, że wolontariusze wykonali „kawał dobrej roboty”, bardzo się napracowali, ale efekt jest imponujący. O godzinie 17.00 odbył się mecz siatkówki RADNI kontra SENIORZY Z TRZCIELA. Wynik tutaj był sprawą drugorzędną, więc nikt nie przywiązywał do niego wagi i nie zwracał uwagi na rezultat, ważna była zabawa i zaangażowanie. W przerwach meczu prowadzona była licytacja gadżetów WOŚP.

Wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, zawodnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny finał za rok.

Danuta Kałek – szkolny koordynator

 

SAKSOFON NIE GRYZIE !!!

Pod takim hasłem 12 stycznia tego roku w naszej szkole odbył się koncert muzyczny, w którym to uczestniczyli przedszkolacy, uczniowie oraz nauczyciele. Fundatorem koncertu była Rada Rodziców działające przy Zespole Edukacyjnym w Brójcach-dziękujemy. Duet saksofonowy w składzie pana Janusza Witko oraz Krzysztofa Orzechowskiego zaprosił nas na wyjątkowy program muzyczno-edukacyjny. Muzycy w bardzo barwny sposób zapoznali nas z historią instrumentów dętych, ich budową i sposobem grania. W drugiej części spotkania mogliśmy usłyszeć melodie z programu Benny Hill, z kreskówki Różowa Pantera, z filmu „Sami Swoi”, z baletu „Romeo i Julia”, z fragmentów melodii światowych przebojów: Yankee Doodle, Kaiser March oraz piosenki Mexicana i El Payo. W programie koncertu znalazł się również quiz muzyczny złożony z polskich tańców narodowych a dla zwycięzców konkursu rozdawane były nagrody. Na zakończenie koncertu zespół przygotował dla dzieci zagadki muzyczne-fragmenty melodii z filmów i seriali, a na pożegnanie piosenkę pt. „To już jest Finał !”.  Koncert Duetu minął nam w radosnym klimacie muzycznej zabawy.

Monika Pilipczuk

 

To właśnie MY…… „ Młodzi–Kraetywni” – uczestnicy kółka teatralnego kl. I-III

Edukacja teatralna służy rozwijaniu aktywności intelektualnej, emocjonalno- społecznej i ruchowej. Pozwala na realizację dziecięcych marzeń. Jest doskonałą podstawą wszechstronnego rozwoju uczniów. Kształci umiejętności językowe, rozwija uzdolnienia aktorskie, ćwiczy umiejętność współpracy w zespole. To tylko nieliczne zalety tej edukacji. Stąd też wypłynął pomysł na powstanie kółka teatralnego już dla chętnych uczniów  kl. I-III. Jak się okazało odzew na zaproszenie był bardzo duży. Obecnie nasza grupa liczy 16 osób. Naszą przygodę z teatrem rozpoczęliśmy od września 2016 r.. Na początku naszych spotkań poznawaliśmy siebie, uczyliśmy nazywać się swoje emocje, stany za pomocą gestów, mimiki. Dzięki różnorodnym zabawom rozbudzaliśmy swoją wyobraźnię. Zdobywaliśmy uzdolnienia aktorskie poprzez wczuwanie się w różnorakie role, kreowanie postaci. I tak właśnie narodził się pomysł na nasz pierwszy poważny występ. Postanowiliśmy przybliżyć naszym kolegom postać niezwykłą, inspirującą i ciekawą mianowicie - Króla Maciusia Pierwszego. Ta niesamowita historia, którą przedstawiliśmy w grudniu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka opowiada o małym chłopcu, który po śmierci ojca zostaje królem. Z początku uzależniony od ministrów i etykiety jest traktowany jak rozpieszczony maluch. Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Maciuś wraz ze swoim  przyjacielem Felkiem próbują zmienić szarą rzeczywistość. Uczą się pokory, szacunku dla życia, a jednocześnie bycia wytrwałym i opanowanym w każdej sytuacji. To właśnie chcieliśmy przekazać naszym odbiorcom - zawsze należy być odpowiedzialnym za swoje czyny, mieć poczucie obowiązku nawet wtedy, gdy coś trzeba poświęcić.

Był to nasz debiut na małej szkolnej scenie. Sprawił on jednak nam niesamowitą radości i satysfakcję. Pokonaliśmy swój strach, swoje obawy przed czymś dla nas nowym i nieznanym. Dzięki temu dziś jesteśmy pewniejsi siebie i chyba o to m.in. w tym wszystkim chodzi!!!

Uczestnicy kółka teatralnego kl. I-III

z opiekunami Agnieszką Romańską-Ferenc i Moniką Pilipczuk

 

 

 

 

Wycieczka uczniów gimnazjum do Berlina

Dnia 16.12.016 uczniowie gimnazjum w Brójcach pojechali na wycieczkę do Berlina, zorganizowaną przez Biuro Usług Turystycznych Jacek Czopor z Międzyrzecza. Uczestnicy wycieczki zwiedzili główne zabytki stolicy naszych zachodnich sąsiadów, jak również poznali realia Niemiec. Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania fragmentu Muru Berlińskiego, który był symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec. Następnie grupa zobaczyła Fernsehturm- wieżę telewizyjną, Rotes Rathaus- czerwony ratusz, po czym udała się do Niemieckiego Muzeum Techniki. Założone w 1982 roku muzeum kontynuuje tradycję licznych zbiorów z zakresu historii techniki, przechowywanych do II wojny światowej w Berlinie. Muzeum znajdujące się na terenie byłego dworca towarowego „Anhalter Güterbahnhof”, zaprasza na wyprawę odkrywczą śladami historii techniki. Na ok. 25.000 m² prezentowane są ekspozycje nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. W nowym budynku ze szkła przedstawiona jest żegluga wodna i powietrzna.  Następnie uczniowie przeszli do Science Center Spectrum, które jest częścią sąsiedniego Niemieckiego Muzeum Techniki. Science Center Spectrum posiada liczne stacje eksperymentalne z dziedziny percepcji, fizyki i techniki dla odkrywców w każdym wieku. Na powierzchni ponad 1400m² na czterech piętrach znajduje się osiem zróżnicowanych działów tematycznych i 150 interaktywnych stacji eksperymentalnych, które zachęcają do zanurzenia się w fascynującym świecie przyrody i techniki. Podejmują one głównie tematy z podstawowych dziedzin fizyki. Są to między innymi optyka, mechanika i radioaktywność. W centrum zainteresowania poza fizyką znajdują się dyscypliny pokrewne, takie jak matematyka, telekomunikacja czy astronomia, które dzięki odpowiednim eksperymentom można samodzielnie poznawać. Wśród tematów można znaleźć np. „Światło i wzrok”, „Elektryczność i magnetyzm” czy „Muzyka i słuch”. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Brama Brandenburska – symbol pokoju i wolności oraz pomnik Pomordowanych Żydów Europy - „Pomnik Holokaustu”. Składa się z 2711 betonowych słupów i stanowi główne, choć nie jedyne w Niemczech miejsce pamięci o tragicznym losie Żydów. Ostatnim punktem zwiedzania był Jarmark Bożonarodzeniowy na Gendarmanmarkt. Z relacji uczestników wynika, że Berlin jest wart podróży!

Natalia Mądra

 

Jasełka w klasach I-III

22 grudnia 2016r. klasy IIa i IIb przedstawiły przedstawienie jasełkowe. Zaproszono uczniów z klas pierwszej i trzecich wraz z wychowawcami, dyrekcję szkoły, przedszkolaków z wychowawczynią. Przedstawienie spotkało się z entuzjazmem. Dzieci pięknie wcieliły się w swoje role, bardzo ładnie śpiewały pastorałki i kolędy. Wszystkim dzieciom dziękujemy i gratulujemy udanego występu.

J. Szafrańska  i E. Olczak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 81
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych