W dniach 11-22 lutego 2019 r. trwa rekrutacja do przedszkola i do szkoly
Start Aktualności

aktualności

Wybory

W dnia 25 i 26 września 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w klasach I-III oraz IV-VIII i III klasy gimnazjum.

Wyniki wyborów:

Samorząd Uczniowski kl.I-III:

Przewodnicząca: Maja Kaźmierowska

Z-cza przewodniczącego-Wiktoria Drzymała

Członkowie: Hanna Grabas

Oliwia Olender

Dominika Waloszek

Sandra Ograbek

Samorząd Uczniowski kl. IV-VIII i gimnazjum:

Julia Jóźwiak- przewodnicząca

Julia Hasa- zastępca przewodniczącej

Patrycja Skrycka- sekretarz

Kacper Kaźmierski, Jakub Rolnik, Oliwia Banach, Weronika Banach, Łukasz Rolnik, Daria Szymańska-członkowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizacje zaplanowanych postulatów.

 

Lekcja poszanowania środowiska – „Sprzątanie Świata”

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tradycyjnie do tej akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy I po gimnazjum.  Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich niestety nie maleje. Na miejsce zebranych wyrzucane są nowe !!!  Warto więc chodź raz w roku zwrócić uwagę na fakt, że wokół nas jest mnóstwo wyrzuconych śmieci.  Przed wyjściem w teren w celu oczyszczenia ulic, uczniowie zostali zaznajomieni z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, otrzymali worki i rękawiczki. Tak przygotowani wyruszyli sprzątać przydzielone tereny. Wśród zebranych śmieci dominowały papiery, butelki szklane i plastikowe. Uczniowie byli zaskoczeni ilością zebranych śmieci !!! Stąd apel do wszystkich: Warto dbać o swoje najbliższe środowisko, warto wiedzieć jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w tej szczytnej akcji.

Monika Pilipczuk

 

Kropkowe szaleństwo

Międzynarodowy Dzień Kropki  to radosne święto kreatywności, budowania dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi dziecka.  Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest spotkanie z Vashti, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki  uwierzyła w siebie. Vashti to mała nieśmiała dziewczynka, która nie wierzy w swoje możliwości, która uparcie twierdzi, że nie potrafi malować. Historia Vashti,  pozwoliła zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Warto o tym pamiętać każdego dnia.

Kropka z książeczki autorstwa Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka“, której główną bohaterką jest Vashti, stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki -  która obchodzona jest 15 września. Uczniowie, nauczyciele na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. W naszej szkole kropkowe szaleństwo trwało 2 dni. W tym czasie powstały kropkowe dzieła sztuki,  matematyczne łamigłówki, zabawy ruchowe. Odbyło się wielkie poszukiwanie ukrytych kropek. Uczniowie bawili się w projektantów mody – malowali na koszulkach kropkowe wzory. W wielkich kropkach pisali o swoich planach na przyszłość. Była okazja porozmawiać o tym, co to znaczy pięknie żyć – żyć z pasją. Wiele radości sprawiła dzieciom fotobudka. Pomysłów w pozowaniu do zdjęć, przebieraniu się było mnóstwo.   Te dni wywołały dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dni Prasy i Książki

14-15 czerwca w naszej bibliotece szkolnej upłynęły pod hasłem Dni Prasy i Książki. Obchody święta przygotowano we współpracy z Biblioteką Publiczną w Trzcielu, filią w Brójcach. Działania skierowane były do uczniów Zespołu Edukacyjnego w Brójcach. Zaproszenie na święto skierowane zostało także do  mieszkańców społeczności lokalnej. Na uczniów i wszystkich przybyłych gości czekały w bibliotece stacje zadaniowe dopasowane do ich poziomu wiekowego. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat baśni, bajek, lektur i  książek dla dzieci i młodzieży, które cieszą się dużą popularnością. Wzrosła ona dzięki zakupom nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach Realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Obchody Dni Prasy i Książki były okazją do dobrej zabawy, sprawdzenia swej wiedzy czytelniczej i promocją biblioteki w środowisku lokalnym. Działania prowadzone we współpracy z Biblioteką Miejską w Trzcielu, filią w Brójcach po raz kolejny pokazują, że warto łączyć siły we w celu wychowywania świadomego czytelnika i promocji książek.

 

„Mój bohater wyszedł z książki”

W zeszłym tygodniu w naszej szkole zorganizowany został konkurs pt. „Mój bohater wyszedł z książki”. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Podjęte działanie było  projektem  edukacyjnym, mającym na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnik konkursu przedstawiał ulubioną postać książkową poprzez upodobnienie się do niej strojem i wyglądem oraz krótką prezentację. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Korytarz szkolny zaroił się od bajkowych postaci. Dzieci z ciekawością spoglądały na stroje  rówieśników, rozmawiały na temat swoich ulubieńców. Przygotowane kreacje  zadziwiały pomysłowością i starannością. W tym miejscu należą się także podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci.
Komisja w składzie: Pani M. Pilipczuk, Pani M. Ambroży, Julia Jóźwiak ustaliła wyniki konkursu.

Najbardziej spodobał się wszystkim strój Sandry Ograbek. Drugie miejsce zajęła Dominika Waloszek. Trzecie miejsce przydało Mai Kaźmierowskiej i Zuzi Imbirskiej.

Wyróżniono: Bartosza Niemczyka, Franciszka Sierociuka i Karolinę Wypych.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i  dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 101
BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL