Start Aktualności

aktualności

Półka bookcrossingowa w naszej szkole

RODZICU!

UCZNIU!

NAUCZYCIELU!

Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Informuję, że w naszej szkole przygotowaliśmy półkę bookcrossingową.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazania książek poprzez pozostawienie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. Półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka- bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Przyjdź,

wybierz książkę,

zabierz ją do domu,

odnieś ją lub przynieś inną w zamian.

gorąco polecam!!!!!!!!!!!

Nauczyciel bibliotekarz M. Mokra

 

Konkurs na kapelusz Pani Wiosny– rozstrzygnięty!

Kapelusz Pani Wiosny - pod tym hasłem odbył się rodzinny konkurs plastyczny na powitanie wiosny w naszej szkole. Dzięki przygotowanym  kapeluszom nasza szkoła zakwitła w tym dniu pięknymi, wiosennymi kolorami i od razu zrobiło się radośniej.

Komisja miała mnóstwo pracy i jeszcze większy kłopot z wybraniem nagrodzonych prac. Uczniowie  i ich rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią podczas tworzenia swoich kapeluszy. Na konkurs wpłynęło 17 barwnych nakryć głowy Pani Wiosny.

Jury w składzie: Joanna Banna, Marta Ambroży, Monika Pilipczuk i Estera Kabat-Kaczmarek przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Maja Chmurzyńska
II miejsce – Julia Mieczyńska
III  miejsce  - Weronika Sikorska

III miejsce -  Wiktoria Drzymała

III miejsce - Patrycja Dec

oraz wyróżnienia:

Hanna Grabas, Iwona Rolnik, Maja Kaźmierowska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. Sponsorami  nagród była Rada Rodziców.

Bardzo gratulujemy i dziękujemy naszym Małym Projektantom i ich Rodzicom, za wspaniałe pomysły i ogromny wysiłek włożony w wykonanie  przepięknych kapeluszy, które ubarwiły nasz wiosenny pochód z okazji pierwszego dnia wiosny.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Konkurs plastyczny „Okładka mojej ulubionej książki”

Miło mi poinformować, że rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na projekt okładki ulubionej książki. Konkurs organizowała  biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem  plastyki- Panią Esterą Kabat- Kaczmarek. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i talentem plastycznym. Prace dzieci i młodzieży są potwierdzeniem, że czytanie książek jest w modzie. Mamy nadzieję, że pozostali uczniowie zainteresują się książkami, które lubią czytać ich koledzy i koleżanki i sięgną po nie. Tego im życzę.

Wyniki konkursu:

I miejsce Kacper Kaźmierski, Milena Dziekoń

II miejsce Martyna Byczyńska

III miejsce Maciej Sałaciński

wyróżnienie Mikołaj Olender

Wyróżnionym uczniom gratuluję, pozostałym serdecznie dziękuję. I zachęcam do czytania książek.

Małgorzata Mokra

 

Warsztaty z jajem w bibliotece szkolnej

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych jest szczególną okazją do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych.  Bez kolorowych pisanek nie wyobrażamy sobie świąt. Dekorowanie ich to jedna z najpiękniejszych tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane kreatywne warsztaty wielkanocne. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 7b. Mieli  oni okazję nauczyć się  tworzyć ozdoby świąteczne, a przy tym mogli wykazać się pomysłowością w ich zdobieniu.

Siódmoklasiści dowiedzieli  się skąd wywodzi się tradycja malowania jajek oraz jakie są techniki ich zdobienia. Każdy uczestnik   warsztatów pomalował oraz ozdobił  gęsią wydmuszkę, która będzie piękną ozdobą w wielkanocnym koszyczku.

M. Mokra

 

Przedstawienie w bibliotece.

8 marca 2018 roku naszą bibliotekę  odwiedził Teatr „Tak” z Krakowa. Występ sponsorowała Biblioteka Miejska w Trzcielu.  Artyści przedstawili dzieciom spektakl pt.: „Milutka w malachitowym borze”. Bajka miała w sobie morał przewodni, mówiący o konieczności słuchania rodziców. Fabuła opierała się również o szacunek i tolerancję do wszystkich stworzeń. Interaktywne przedstawienie zawierał również elementy języka angielskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 97
BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL