Start Aktualności

aktualności

Światowy Dzień Mycia Rąk w kl. I-III

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od spotkania z pielęgniarką szkolną, która to przekazała nam wiedzę na temat zarazków i bakterii. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli krótką inscenizację z udziałem rączki brudnej i rączki czystej.  Zdobyły w ten sposób wiedzę na temat zarazków bytujących na brudnych dłoniach oraz chorób przenoszonych za ich pośrednictwem. Dzieci dowiedziały się również kiedy i w jakich sytuacjach powinny myć ręce, aby być zdrowymi, a także zapoznały się z techniką dokładnego i skutecznego mycia rąk. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w praktyce ćwicząc mycie dłoni pod okiem nauczyciela w klasie. Ta wizyta uświadomiła nam jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Monika Pilipczuk

 

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

22 października 2018r. w Gorzowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, w którym brali udział nasi uczniowie. Otrzymali oni  podziękowania od jury.

 

KONKURS PLASTYCZNY NA „KOKARDĘ NARODOWĄ W BIELI I CZERWIENI” .

UWAGA!!!

W ZWIĄZKU Z 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY NA „KOKARDĘ NARODOWĄ W BIELI I CZERWIENI” . KONKURS ADRESOWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS  I-VIII I III KLASY GIMNAZJUM. PRACA KONKURSOWA TO KOTYLION W BARWACH NARODOWYCH INSPIROWANY KOKARDĄ NARODOWĄ. TECHNIKA DOWOLNA. KAŻDA PRACA POWINNA POSIADAĆ DOŁĄCZONĄ CZYTELNĄ INFORMACJĘ ZAWIERAJĄCĄ: IMIĘ, NAZWISKO ORAZ KLASĘ UCZESTNIKA. PRACE PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO P. MONIKI PILIPCZUK ORAZ P. AGNIESZKI ROMAŃSKIEJ-FERENC (SALA25A) DO DNIA 6 LISTOPADA 2018R. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I OGŁOSZENIE WYNIKÓW 11 LISTOPADA 2018R. PODCZAS UROCZYSTOŚCI  OBCHODÓW  ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  NA HALI W BRÓJCACH.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I-III WRAZ Z OPIEKUNAMI

 

Odznaczenia naszych pracowników

Miło nam poinformować, że w dniu 12.10.2018 r. nauczyciel wychowania fizycznego P. Krzysztof Augustyniak otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal przyznawany jest nauczycielom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W tym samym dniu Złotą odznakę za wieloletnią służbę odebrała P. Dorota Mudrecka. Odznaka przyznawana jest przez Prezydenta RP.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów: Społeczność Zespołu Edukacyjnego w Brójcach.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybył Burmistrz Miasta i Gminy Trzciel, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Nowak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej uczniowie z klasy VI w sposób humorystyczny przedstawili Posiedzenie Rady Uczniowskiej oraz przedstawiciele z klasy III, Va i Vb wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Ewelina Hołub-Jurewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 102
BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL