Start Aktualności

aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

21 lutego z inicjatywy UNESCO na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Upamiętnia wydarzenia z Bangladeszu z 1952 r, gdy pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło na demonstracji, na której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Więcej…

 

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

W dniu 23 lutego 2017 roku zorganizowana została wycieczka dla klas III SP do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Uczniów oprowadzała  i  opowiadała o pracy w policji  mł. asp. Agnieszka Żyża. Zwiedzanie pomieszczeń służbowych międzyrzeckiej komendy  policji uczniowie rozpoczęli od stanowiska kierowania, czyli miejsca gdzie pracuje dyżurny  jednostki  i kieruje podległymi  patrolami. Uwadze uczniów również  nie umknęło pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które wzbudziło najwięcej emocji i zarazem pytań. Uczniowie odwiedzili również siłownię oraz strzelnicę. Pani Policjantka opowiedziała na czym polega jej praca oraz do czego służy „niebieski pokój”,  omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień.  Wielką atrakcją dla uczniów było tzw. „lustro weneckie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej.

Prawdziwą gratką było pobieranie od dzieci  odcisków palców.

Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjny radiowóz, zerknąć, co też znajduje się w środku.  Na zakończenie  spotkania uczniom  zaprezentował  się  TUMRY - policyjny pies patrolowo-tropiący. Tumry pod  nadzorem swojego przewodnika dumnie prezentował swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie patrolowej.

A.Romańska-Ferenc

W dniu 23 lutego 2017 roku zorganizowana została wycieczka dla klas III SP do Komendy Głównej Policji w Międzyrzeczu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Uczniów oprowadzała  i  opowiadała o pracy w policji mł. asp. Agnieszka Żyża.

Zwiedzanie pomieszczeń służbowych międzyrzeckiej komendy  policji uczniowie rozpoczęli od stanowiska kierowania, czyli miejsca gdzie pracuje dyżurny  jednostki  i kieruje podległymi  patrolami. Uwadze uczniów również  nie umknęło pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które wzbudziło najwięcej emocji i zarazem pytań. Uczniowie odwiedzili również siłownię oraz strzelnicę. Pani Policjantka opowiedziała na czym polega jej praca oraz do czego służy „niebieski pokój”, omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień. Wielką atrakcją dla uczniów było tzw. „lustro weneckie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej.

Prawdziwą gratką było pobieranie od dzieci odcisków palców.

Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjny radiowóz, zerknąć, co też znajduje się w środku. Na zakończenie  spotkania uczniom  zaprezentował  się  TUMRY - policyjny pies patrolowo-tropiący. Tumry pod  nadzorem swojego przewodnika dumnie prezentował swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie patrolowej.

A. Romańska-Ferenc

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE GWIAZDKI

Zebrali się nasi dziadkowie
I zasiedli w rzędzie.
Czekają jaka uroczystość dzisiaj będzie.
Zawołajmy wszyscy razem z całej siły:
Niech nam żyją dziadkowie kochani i mili !!!
Tymi słowami dnia 28 stycznia br rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie Gwiazdki. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzach składały życzenia oraz podziękowania „Dziadkom” poprzez wiersze, piosenki i tańce. Babcie i dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swoje pociechy, duma rozpierała ich serca. Wnuki z radością wręczyły swoim kochanym Babciom i Dziadkom pięknego kwiata wykonanego z papieru. Podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców „Dziadkowie” mogli podzielić się swoimi wrażeniami…nie mogli uwierzyć, że mają tak utalentowane wnuki.

Serdecznie dziękujemy za przybycie, do zobaczenia za rok !!! J

Wychowawca Estera Kabat

 

Bal Karnawałowy w klasach I-III

W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

Więcej…

 

Konkurs rozstrzygnięty

W styczniu ogłoszono konkurs na „Karmnik dla ptaków”.

Celem konkursu było:

- kształcenie postaw proekologicznych,

- uwrażliwienie dzieci  na dokarmianie ptaków zimą,

- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Wybór najlepszych prac był trudnym zadaniem, bo na konkurs wpłynęło aż 31 najróżniejszych karmników. Niektóre z drewnianych karmników wyglądały jak eleganckie stołówki, inne to ekskluzywne ptasie restauracje!

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 84
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych