UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start Aktualności

aktualności

Przedstawienie jasełkowe

22-go grudnia klasy IIIa, IIIb, II wystawiły przedstawienie jasełkowe. Do obejrzenia przedstawienia zaproszono klasę pierwszą, przedszkolaków, Panie dyrektor, nauczycieli uczących w klasach I-III SP. Przedstawienie nosiło tytuł „Tak , on jest Królem”.  Opowiedziana była historia narodzenia Jezusa, upadek złych mocy i tryumf dobra. Wiele postaci przewinęło się przez scenę min.: Maryja z Józefem, Trzej Królowie, pasterze, Herod, diabeł. Całość dopełniały piękne pastorałki napisane specjalnie na te okazję. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem i aplauzem.

Dziękujemy za uznanie

Uczniowie i wychowawczynie klas trzecich i drugiej

 

VIII Mikołajkowy Turniej Rodzinny w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

09 grudnia 2017 r. w sobotę na hali sportowej w Brójcach odbyła się wielka, świąteczna zabawa- Mikołajkowy Turniej Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców. Zaangażowanie rodziców było ogromne. Imprezę rozpoczęto o godzinie 15-tej. Na korytarzach hali przygotowano stoiska świąteczne, gdzie  można było zakupić niezwykłe, ręcznie robione przez uczniów naszej szkoły kartki świąteczne oraz piękne ozdoby choinkowe a  zapachy ciast świątecznych zachęcał do kupna słodkości. W tym dniu  dzieciom jak i dorosłym atrakcji nie brakowało. Uczniowie brali  udział w przeróżnych grach i zabawach. Wielką niespodzianką podczas festynu był występ magika. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć oczywiście głównego gościa - Świętego Mikołaja, który dla każdego miał słodki upominek. Na ustach wszystkich uczestników turnieju można było dostrzec się uśmiech. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za czas i zaangażowanie w przygotowanie turnieju! Zapraszamy za rok!

Monika Pilipczuk

 

Mikołajki z Mikołajkiem

Mikołajki, to dzień  wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one  Mikołaja. W naszej szkole  6 grudnia odbyły się wyjątkowe mikołajki z … „Mikołajkiem”. Tego dnia przybliżyliśmy uczniom klas I-III książki RenéGoscinnego o przygodach Mikołajka i jego kolegów. Przy choince zaproszeni rodzice i wolontariusze z klas gimnazjalnych czytali młodszym dzieciom. Tytułowy bohater nie rozczarował nikogo. Jak zwykle przydarzyło mu się kilka zabawnych zdarzeń.

Tego dniakażdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę.Samorząd uczniowski klas I-III przygotował  wiele niespodzianek, konkursów, quizów i zabaw plastycznych, w których dzieci chętnie brały udział w trakcie przerw. Święty Mikołaj, również zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i upominki.Jakby to pewnie powiedział Mikołajek "No bo co w końcu, kurczę blade!" mikołajki to zdecydowanie  świetny dzień w szkole, pełen radości, uśmiechów i obdarowywania się prezentami.

A.Romańska-Ferenc

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w kl. I-III

„Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”, pod takim hasłem odbyły się 24 listopada 2017 r. w naszej szkole w kl. I-III obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. W tym kolorowym dniu atrakcją dla młodszych członków społeczności uczniowskiej był konkurs polegający na  udekorowaniu misia oraz nadanie mu imienia. Dodatkową motywacją do podjęcia powyższych działań była „nagroda niespodzianka” ufundowana przez panią dyrektor Lucynę Nowak. Zwycięzcami tego konkursu okazali się: Zosia Kucharska oraz Weronika Wasilenia-GRATULUJEMY !!! Miś nosi imię Rysio - Bronka. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci był najlepszym podsumowaniem zorganizowanej imprezy.

Monika Pilipczuk

 

Andrzejki w klasach I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 30 listopada, kiedy to uczniowie klas I-III wspólnie bawili się wróżąc. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska  z wróżbami. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy.  Czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec  i dziwne cienie na ścianach. Wielu uczniów obawiało się, że wróżby mogą być niezbyt pomyślne. Okazało się jednak, że prawie wszystkie dziewczęta wyjdą kiedyś za mąż,  a chłopcy znajdą swoje żony. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, księży, masażystek, a nawet polityków. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii. Po wróżbach nastał czas za integracyjne tańce i zabawy. Ponad to odbył się konkurs „ Na najbardziej efektowy strój dyskotekowy ”. Zwycięzcami zostali: Karolina Wypych oraz Piotr Grąs Gratulujemy. Nasi uczniowie rozstali się w fantastycznej atmosferze. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie wrócili do swoich domów.

Opiekunowie Samorządu

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 94
BiP

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL