Start Aktualności

aktualności

Zajęcia otwarte w grupie „Żabki”

W piątek-9 grudnia- zaprosiliśmy do przedszkola rodziców oraz innych członków rodziny na zajęcia otwarte w ramach projektu „Przygody ze świętami”. Rodzice odczytali list od Świętego Mikołaja, w którym były umieszczone nasze świąteczne zadania. W pierwszej części spotkania przypomnieliśmy historię narodzin Jezusa oraz wspólnie kolędowaliśmy. Natomiast w drugiej części dzieci wraz z rodzicami wykonywały choinki, bombki oraz kartki świąteczne według własnego pomysłu.  Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał poczęstunek, przygotowany przez mamy. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne zajęcia, które spędziliśmy w miłej, świątecznej atmosferze ( zapraszamy do galerii zdjęć).

Dorota Pilipczuk

 

Mikołajki w gimnazjum

Szósty grudnia upłynął w gimnazjum i podstawówce pod znakiem Mikołajek. Choć ten dzień dla klas trzecich gimnazjum był ostatnim dniem próbnych egzaminów gimnazjalnych, to nie przeszkodziło to reszcie uczniów w obchodzeniu tego wesołego dnia.

Był Mikołaj i cała grupa osób mu towarzyszących. Ekipa ta rozdawała cukierki uczniom i odwiedziła przedszkole.

Na każdej przerwie uczniowie puszczali piosenki świąteczne, które przypominały, że nieuchronnie zbliża się czas Bożego Narodzenia. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej ubrali jak co roku czapki mikołajowe

.

 

"Kochany Panie Mikołaju, My tak czekamy każdej zimy"

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa. Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.

W naszej szkole Mikołaj zawitał 6 grudnia, do wszystkich klas i grzecznych dzieci przyszedł  z koszem pełnym słodyczy oraz upominków. W czasie przerw też było miło i ciekawie. Uczniowie klas I-III zapoznali się z tradycjami świątecznymi Mikołaja, słuchaliśmy świątecznych piosenek, wspólnie tworzyliśmy  wielką  postać  Mikołaja. Ale największą atrakcją były życzenia, które dzieci własnoręcznie pisały i naklejały na olbrzymi worek mikołajowy. Nie zabrakło też szalonych tańców przy muzyce.  W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał i do zobaczenia już wkrótce 24 grudnia. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do szkolnej galerii.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III

 

Mikołajkowy Turniej Rodzinny w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

04 grudnia 2016 r. na hali sportowej w Brójcach odbył się Mikołajkowy Turniej Rodzinny, zorganizowany przez Rady Rodziców placówek wchodzących w skład Zespołu Edukacyjnego w Brójcach. Impreza o charakterze sportowym odbyła się już po raz siódmy i skierowana była do dzieci przedszkolnych, uczniów szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum. Drużyny złożone z uczniów rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. Marcina Iwana i uczniów gimnazjum. Nie zabrakło oczywiście w tym dniu Mikołaja ze słodkimi upominkami dla wszystkich dzieci i sprzętem sportowym dla klas. Widzowie mogli zaopatrzyć się w kartki świąteczne wykonane przez naszych uczniów oraz  ciasto upieczone przez rodziców.  Wszystkim osobą zaangażowanym w organizację imprezy, sponsorom oraz aktywnym uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

 

Nagrody w konkursie komputerowym

5 grudnia 2016 roku komisja złożona z 2 nauczycieli i 4  klas II a i V uczniów dokonała oceny prac konkursowych „ Na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniową”.

Łącznie w konkursie złożono: 49 prac  z klas IV-VI i 53 prace z klas II-III. Komisja przyznała nagrody dla:

Klasy II-III

I Miejsce – Weronika Banach kl. IIIB

II miejsce  - Kornelia Szymańska kl. II B

III miejsce – Dawid Wasilenia – kl. III A

Klasy IV-VI

  1. Karol Dec – kl. VI B
  2. Dominka Ciechowicz – kl. VIB
  3. Anna Bem kl. VI A – kl. VIA

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, a nagrodzonym Gratuluje! Do obejrzenia prac zapraszamy do galerii.

Organizator konkursu Zygmunt Czarnecki

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 81
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych