Start Aktualności

aktualności

Dzień Babci i Dziadka u Pszczółek

W dniu 20 stycznia w naszym przedszkolu, zorganizowana została uroczystość z okazji  Święta Babci i Dziadka. Z tej okazji do przedszkola przybyli licznie dziadkowie i babcie, aby podziwiać swoje pociechy podczas występów artystycznych. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki oraz tańczyły ? czym wzbudziły największy zachwyt zaproszonych gości. Oczywiście nie zabrakło tez własnoręcznie przygotowanych przez dzieci upominków. Po zakończonej części artystycznej goście udali się na kawę i ciasto, które upiekły mamy dzieci.

Wspólna uroczystość przyniosła wszystkim wiele radości i wzruszeń - w niejednym oku dumnej babci czy dziadka zakręciła się łezka a i dla wnuków występy były niezapomnianym przeżyciem.
Dorota Pilipczuk

 

Dzień Kobiet

Gimnazjaliści dzień kobiet obchodzili dopiero w poniedziałek, 12 marca, co było spowodowane tym, że ósmego marca uczniowie klasy III pisali próbny egzamin.

W tym dniu od rana była puszczana muzyka, a uczniowie mogli zadedykować piosenki koleżankom. Na przerwach odbyły się także wybory, podczas których chłopacy oddawali głosy na najsympatyczniejszą dziewczynę gimnazjum. Po ich podliczeniu konkurs wygrała Daria Szawala, uczennica klasy III.

Na dużej przerwie i podsumowaniu dnia Daria otrzymała dyplom z rąk dyrektora szkoły oraz zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie z gimnazjalistami.

Przemek Zwiernik

 

Superklasa miesiąca!

W środę, dwudziestego dziewiątego lutego, przed lekcjami wychowawczymi, w szkole podstawowej oraz gimnazjum, odbyły się apele, podczas których ogłoszono wyniki w konkursie ?Superklasa? za miesiąc luty.

W tym miesiącu oprócz kontroli klas, ocenie podlegały również średnie klas z ocen semestralnych, zachowanie oraz stan czytelnictwa na koniec pierwszego półrocza. Dodatkowe punkty można było zebrać za uczestnictwo w konkursie recytatorskim.

W klasach klas IV ? VI najlepszą okazała się klasa VI B, natomiast kl. III zwyciężyła w gimnazjum. Zwycięska klasa otrzymała dyplom z rąk dyrektor szkoły Lucyny Nowak.

Przemek Zwiernik

 

Lekcje pierwszej pomocy w kl. III gimnazjum

Na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa gimnazjaliści dowiadują się jak postępować w przypadku pożaru, powodzi, wypadku drogowego, czy ataku terrorystycznego. Uczą się jak udzielać pierwszej pomocy i jak ewakuować szkołę oraz co zrobić w przypadku poparzenia, wyziębienia i przegrzania, zatrucia pokarmowego i chemicznego, porażenia prądem oraz złamania i zwichnięcia.

Niewątpliwie znajomość treści nauczanych w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, zwłaszcza cały dział poświęcony pierwszej pomocy w nagłych wypadkach jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, np. podczas wypadków komunikacyjnych, których świadkami czy ofiarami bywa przecież także młodzież.

Jest to duży krok do przodu ? edukacja z pierwszej pomocy powinna zaczynać się na jak najwcześniejszym etapie kształcenia dziecka.

Śmiertelność przedszpitalna (zanim poszkodowany zostanie przetransportowany do wyspecjalizowanej jednostki) w Polsce cały czas jest dużo wyższa niż w krajach Europy Zachodniej. Dzięki takiej edukacji sytuacja ta może się diametralnie zmienić a współczynnik przeżywalności znacznie wzrosnąć.

Prowadzonym zajęciom bardzo pomaga wyposażenie klasy w projektor oraz tablicę multimedialną. Uczniowie mają szanse zobaczyć szereg filmów edukacyjnych oraz multimedialnych foliogramów, które wzbogacają i poszerzają ich wiedzę w zakresie pierwszej pomocy. Ćwiczenia w parach (pozycja bezpieczna) oraz na fantomach pozwalają praktycznie przećwiczyć nabyte umiejętności.

Przemysław Zwiernik

 

Wyjazd do teatru

03 lutego br. uczniowie Zespołu Edukacyjnego mieli przyjemność obejrzenia teatralnej opowieści pt. ?Tajemnicza wyprawa w głąb oceanu?.
Dana opowieść uatrakcyjniona została interaktywnymi prezentacjami.
Opowieść posiadała istotne walory edukacyjne i ekologiczne. Przybliżyła naszym uczniom bogactwo i odmienność świata głębin, a także jego kruchość , zagrożenia wynikające z przemożnego wpływu działalności człowieka, intensywnie działała na zmysły naszych uczniów. Liczne projekcje podczas przedstawienia i efekty scenograficzne pozwoliły stworzyć nietypową dla świata sceny, atrakcyjną iluzję podwodnych przestrzeni.
Uczennica kl. I b Dominika Ciechowicz miała możliwość czynnego  uczestnictwa w spektaklu. Została poproszona z publiczności przez występującą w spektaklu doktor Helenę Błysk do konkurencji pływackich. Niestety jej wynik został pobity przez odważnego i pewnego siebie Franka De Best, świetnego nurka marzącego o pobiciu rekordu w głębokości zanurzenia.
Nasi uczniowie wzbogacili się o nowe doświadczenia i emocje. Było warto !!!
Monika Pilipczuk

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 87
BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych