Start Aktualności

aktualności

Akcja ?Trzeźwy kierowca, bezpieczne dziecko?

W listopadzie i grudniu wychowankowie Zespołu Edukacyjnego w Brójcach, począwszy od najmłodszej grupy przedszkolnej 3-latków, uczestniczyli w spotkaniach z policjantką, specjalistą ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, Justyną Łętowską. Przybliżyła ona dzieciom pracę policji oraz pokazała elementy umundurowania i wyposażenia. Przedstawiła podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa zarówno na drodze, jak i w jej obrębie. Poruszone zostały także kwestie związane z odpowiednim reagowaniem w sytuacji trudnej i niebezpiecznej, kiedy np. napadnie nas pies lub zaczepia nas ktoś obcy. Policjantka mówiła o byciu czujnym i odpowiedzialnym za swoje bezpieczeństwo. Namawiała dzieci do noszenia na sobie lub przy sobie elementów odblaskowych (pokazała przykłady jak je nosić, aby były one widoczne przez kierowców), a w związku z nadchodzącą zimą, przestrzegała je przed braniem udziału w nierozważnie organizowanych kuligach. Dzięki wsparciu finansowemu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzcielu dzieciom zostały ufundowane odblaski, które przykleiły do swych  plecaków a także kurtek. Mamy nadzieję, że dzięki temu staną się bezpieczniejsi w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Przypominamy i apelujemy o uwzględnieniu elementów odblaskowych w ubiorze dziecka - z dnia na dzień zmrok zapada szybciej, pochmurna pogoda zmniejsza widoczność na drodze, zagrożenie staje się coraz bardziej realne.

Marta Ambroży

 

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 8 stycznia uczniowie naszych szkół jako wolontariusze brali czynny udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP grała pod hasłem: "Gramy z pompą". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla najmłodszych i pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Wysiłek nas wszystkich przyniósł wspaniały efekt w postaci zebranych pieniędzy.

Uwaga, uwaga - w tym roku zebraliśmy 3221,06zł

W całej gminie zostało zebrane 5424zł

Wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania pieniędzy i wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

opiekun wolontariuszy Danuta Kałek


 

Kółko matematyczne kl.I-III

Uczniowie klas I-III biorą udział w zajęciach kółka matematycznego. Zajęcia odbywają się w wymiarze 2 godz. tygodniowo.

Więcej…

 

Zajęcia dla uczniów klasy III

W roku szkolnym 2011/2012 odbywają się dwa typy zajęć dodatkowych dedykowanych uczniom klasy III Szkoły Podstawowej.

Więcej…

 

Kółko polonistyczne

W poniedziałki na siódmej lekcji odbywaja się zajęcia kółka polonistycznego. Biorą w nich udział uczniowie klasy VI B. Zajęcia prowadzi nauczyciel języka polskiego Radosław Adamów.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 85
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych