UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start Aktualności

aktualności

Święto Niepodległości

Kilka dni po uroczystym apelu, podczas którego w naszej szkole świętowaliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie spotkali się  na cmentarzu by tam, pod pomnikiem, uczcić pamięć Polaków pomordowanych w obozie pracy Bratz.

Uroczystość odbyła się w niedzielne popołudnie, 11 listopada w obecności zaproszonych gości, mieszkańców Brójec, dyrektora szkoły Lucyny Nowak, wicedyrektora Joanny Banna, uczniów oraz pracowników szkoły. Apel prowadzili Adrianna Pawlak ? samorząd gimnazjum oraz Jędrzej Nowak ? samorząd SP.

Wiersze o tematyce niepodległościowej zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej. Wystąpiła też grupa fletowa, która zagrała utwory o tematyce patriotycznej.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania zgromadzonym celów projektu: ?Śladami przeszłości ? młodzież adoptuje zabytki?. Prezentacji dokonała Małgorzata Mokra ? nauczyciel historii. Uczniowie gimnazjum zobowiązali się dbać o pomnik pomordowanych w obozie pracy w tym roku szkolnym. Akt adopcyjny uczniom wręczyła burmistrz Trzciela Maria J. Górna ? Bobrowska.

Zebrani złożyli pod pomnikiem kwiaty oraz zapalili znicze.

P. Zwiernik

 

Apel z okazji święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jak co roku, 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku  obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

W naszym gimnazjum również uczciliśmy to wielkie historyczne wydarzenie już w środę, 7.XI.2012r.

Po przedstawieniu krótkiej informacji na temat historii odzyskania przez Polaków niepodległości po 123 latach niewoli, rozpoczął się ?Konkurs Wiedzy o Polsce? przygotowany przez panią  Małgorzatę Mokrą i pana Przemysława Zwiernika. Oprawą muzyczną imprezy zajął się pan Jarosław Prążyński. Nad wykonaniem scenografii czuwała pani Małgorzata Biernat.

W zawodach brali  udział  uczniowie, rodzice i nauczyciele.  Drużyny musiały  wykazać się  znajomością pieśni patriotycznych, wiedzy o Polsce, biografii słynnych Polaków, czy też wiedzą z zakresu lektur szkolnych, których autorami byli polscy pisarze.  Najwięcej radości wzbudziła konkurencja, w której każda z drużyn musiała przygotować z otrzymanych materiałów strój polskiego kibica na zawody sportowe.

Zwyciężył zespół ?Biało- czerwonych?. Wszystkim uczestnikom pani dyrektor  wręczyła dyplomy oraz pogratulowała wiedzy i umiejętności.

Apel przebiegł w miłej i wesołej atmosferze. Jego uczestnicy mogli dzięki wspólnej zabawie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Polsce i skłonić się  do refleksji na temat patriotyzmu.

M. Mokra

 

I Konkurs Plastyczny im. Alfa Kowalskiego

Zwycięzcy I Konkursu Plastycznego im. Alfa Kowalskiego.

Więcej…

 

?Ratujmy nasz zamek?

Międzyrzeckie Centrum Wolontariatu przy wsparciu Wojewody Lubuskiego ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem? Ratujmy nasz zamek?. Celem konkursu było kreowanie i propagowanie właściwych postaw w zakresie ochrony i ratowania zabytków.

Więcej…

 

Konkurs "Zdrowym być"

Międzyrzeckie Centrum Wolontariatu w ramach Festiwalu Zdrowia ?Zdrowym być? ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 94
BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL