UWAGA! Wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2018/2019
Start Aktualności

aktualności

Wyjazd na biwak klasy IV

W dniach 28-30.05.2012 klasa Iv przebywała na biwaku w Ośrodku wypoczynkowym ?Abarex? na Jabłonce. Po przybyciu do ośrodka wszyscy udali się do swoich domków, aby wypakować przywieziony prowiant i zająć łóżko. Potem wszyscy rozpoczęli rozpoznawanie terenu i sprawdzanie wytrzymałości placu zabaw. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się na spacer wzdłuż jeziora, a po powrocie został rozegrany mecz siatkówki.

Następnego dnia po śniadaniu i porządkach udaliśmy się na wycieczkę do Trzciela.

Po południu działaliśmy na terenie ośrodka, czyli część osób bawiła się na placu zabaw, druga część grała w siatkówkę, a jeszcze inna wyznaczała kierunki w terenie za pomocą kompasu.

Ostatniego dnia trzeba było doprowadzić domki do porządku i zajęło nam to czas do przyjazdu rodziców. Oczywiście w sprzątaniu następowały przerwy. Pogoda nam dopisała, dlatego mam nadzieję, że wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu, choć pewnie nieco zmęczeni.
Danuta Kałek

 

Święto patrona przedszkola w Brójcach ? Janusza Korczaka

30  kwietnia 2012 r. w naszym przedszkolu miała miejsce wielka uroczystość. Po raz czwarty świętowaliśmy Dzień Patrona naszego przedszkola. Wcześniej w ramach obchodów Roku Korczakowskiego dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły przez cały tydzień  w zajęciach przybliżających sylwetkę i działania Starego Doktora.

Podczas uroczystej akademii dzieci przedstawiły zaproszonym gościom program artystyczny przybliżający postać Janusza Korczaka. Nie zabrakło okolicznościowych wierszy o Korczaku, piosenek. Dzieci z grupy najstarszej przypomniały o prawach dziecka, o które walczył nasz patron w ciągu całego swojego życia.

Uroczystość zakończyła się miłym akcentem ? podziękowaniami Pani Dyrektor za występy oraz wręczeniem skrzyni skarbów z cukierkami dla wszystkich przedszkolaków.

Agnieszka Konkiel

 

Wyniki konkursu "Otwarta szkoła" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem "Otwarta szkoła". Do tego konkursu został opisany projekt realizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Chociszewo - Wspólna Przyszłość pod tytułem "Azymut na wygraną". Dokładne wyniki można sprawdzić klikając TUTAJ.

 

?Dzień Ziemi? w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

?.Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji .Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

Tymi słowami rozpoczęto apel w klasach I-III w Zespole Edukacyjnym w Brójcach. To już po raz piąty nasza szkoła pamięta o tym, iż ekologia jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Nauczyciele zachęcali swoich podopiecznych do tego, by uczniowie odnajdywali swój sposób, aby uczynić ten dzień innym niż pozostałe. To zaproszenie nauczycieli skierowane było do wszystkich, którzy chcieli rozwijać swoje zainteresowania związane z przyrodą. W dniu, w którym obchodzono w naszej szkole Dzień Ziemi zaplanowano szereg konkursów ekologicznych. Prowadzącym zależało na przekazaniu dzieciom najważniejszych informacji dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

Apel rozpoczęto od występów artystycznych dzieci uczęszczających od początku roku szkolnego na kółko teatralne. Przedstawienie nosiło tytuł ?Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków?. Nasi mali aktorzy poprzez swoje występy pragnęli uświadomić swoim kolegom, jak ważne jest stosowanie zasad ekologii w życiu codziennym.

Po części artystycznej nastał czas na sprawdzenie swojej wiedzy na temat ekologii. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Zadaniem każdej z grup było rozwiązanie zagadek, krzyżówek, quizów o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło dobrej zabawy przy segregacji śmieci. Ważnym zadaniem uczniów naszej szkoły z okazji dnia powitania wiosny było wykonanie ekologicznej Marzanny, która w dniach obchodów Dnia Ziemi została ? rozebrana na części? i posegregowana do odpowiednich koszów.

Podsumowaniem tego ważnego dnia było wręczenie nagród. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie ?EWE? z Międzyrzecza, dzięki której każdy z naszych uczniów otrzymał upominek w postaci długopisów, linijek czy książeczek. Każda klasa otrzymała także skakanki, frisbee oraz piłki, które są z radością wykorzystywane przez dzieci  na przerwach ? dziękujemy.

Agnieszka Romańska-Ferenc i Monika Pilipczuk

 

Wiosenny koncert w Brójcach

W niedzielne marcowe  popołudnie w naszej miejscowości odbył się ?Wiosenny koncert?, który od ubiegłego roku wpisany jest w kalendarz imprez naszego sołectwa. Koncert organizowany jest przez radę sołecką we współpracy    z Zespołem  Edukacyjnym.  Mieszkańcy naszej miejscowości i okolic, którzy  licznie przybyli do brójeckiej remizy strażackiej mogli  podziwiać talenty muzyczne, teatralne przygotowane przez p. Monikę Pilipczuk jak i kabaretowe uczniów  naszej szkoły jak również zaproszonych gości ? zespołów tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu  w Trzcielu, którzy ćwiczą pod kierunkiem p. Agnieszki Białowąs.

Nad całością imprezy czuwała p. Justyna Szmyt, której bardzo dziękujemy za przygotowanie tej imprezy. Nie zabrakło humoru, którego dostarczyli prowadzący koncert  uczniowie gimnazjum  ? Damian Samek-przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Arkadiusz Indycki, który  wcielił się w rolę profesora kobieciarza oraz kabaretowa  ?Gabryśka?, którą rewelacyjnie parodiował Adam Pawłowicz.  Fleciści z kl. IV-VI pod kierunkiem p. Jarosława Prążyńskiego swoją grą zachwycili publiczność. Umiejętnościami gry na trąbie popisał się nasz uczeń z Chociszewa Mateusz Walkowiak.Uczniowie kl. I-III zaprezentowali swoje teatralne umiejętności. Nasi mali aktorzy recytowali wiersze  Jana Brzechwy, Julian Tuwima jak  i Marii Kownackiej. Ich trud włożony w przygotowania do koncertu został nagrodzony wielkimi brawami. Wśród występujących byli laureaci konkursu recytatorskiego szczebla gminnego; Kacper Ratajczak, Beata Olejniczak oraz wyróżniona Zuzanna Pajor. Kacper reprezentował także naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Koncert uświetnił występ solistki, laureatki konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ProArte 2012 Barbara Pihan, która  reprezentowała naszą gminę w powiatowym przeglądzie  piosenki.

Na koniec każda kobieta i-ta mała i duża dostała upominek w postaci wiosennych życzeń. Pani sołtys ? Emilia Łodyga i dyrektor Zespołu Edukacyjnego ? Lucyna Nowak żegnając przybyłych gości podziękowały dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu za oprawę muzyczną, uczniom za wspaniałe występy oraz wspólnie spędzony czas i już zaprosiły na kolejny koncert.

Samorząd Uczniowski

 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 86 z 94
BiP

odliczanie
pozostało do końca wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL