Start Aktualności

aktualności

Święto Niepodległości

Jedenastego listopada uczniowie oraz mieszkańcy Brójec spotkali się  na cmentarzu komunalnym by tam, pod pomnikiem, uczcić pamięć więźniów pomordowanych w obozie pracy „Bratz” oraz innych polskich patriotów, walczących o dobro i pomyślność naszej Ojczyzny. Uroczystość stanowi już nierozerwalny element niepodległościowych popołudni w Brójcach i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń szkolnych. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście m.in. burmistrz Trzciela Jarosław Kaczmarek, przewodniczący rady Jacek Marciniak oraz dyrektor zespołu edukacyjnego Lucyna Nowak, wicedyrektor Joanna Banna oraz pracownicy szkoły. Tradycyjnie też na zakończenie proboszcz Brójec odmówił modlitwę za poległych. Apel prowadziły Kornelia Polechajło oraz Gracjan Tonak. W swoim wystąpieniu przypomnieli zebranym o więźniach obozu, ich losie oraz przytoczyły kilka faktów z międzywojennej i wojennej historii naszego kraju. Wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz niepodległościowej zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej. Zebrani, jak co roku, złożyli pod pomnikiem kwiaty oraz zapalili znicze. W ostatnich latach pomnik poświęcony pomordowanym jest bohaterem projektu edukacyjnego „Śladami przeszłości – młodzież adoptuje zabytki”. Każdego roku uczniowie gimnazjum sprzątają i dbają o niego oraz teren wokół. Tak samo było i teraz, kiedy gimnazjaliści zadbali o zabytek przed dniem wszystkich świętych oraz 11 listopada. Kilka lat temu uroczyście odsłonięto tablicę edukacyjno-pamiątkową dotyczącą pomnika i historii obozu pracy „Bratz”. Odsłonięcie tablicy miało związek z realizowanym projektem adaptacji miejsc ważnych dla lokalnej społeczności.

Przemysław Zwiernik

 

Jesień w grupie „Żabki”

Jesienią w naszym przedszkolu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. We wrześniu po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka-przypomnieliśmy obowiązki  i prawa przedszkolaka oraz przygotowywaliśmy zdrowy poczęstunek  dla wszystkich dzieci. W październiku zaprosiliśmy do przedszkola panią pielęgniarkę, która w ramach Światowego Dnia Mycia Rąk przypomniała nam, jak ważne jest dbanie o higienę.  Również w październiku odwiedziliśmy hodowcę papużek-dzieci mogły z bliska zobaczyć hodowlę oraz dowiedziały się kilku ciekawostek przyrodniczych o tych ptakach. Jesienią „Żabki” starają się zdrowo odżywiać-robiliśmy sałatkę i mus owocowy, piekliśmy ciasto marchewkowe. W ramach edukacji muzycznej uczestniczymy w koncertach przygotowanych przez muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. W listopadzie podczas uroczystości „Przedszkolak na medal”  starszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Obchodziliśmy także „Dzień pluszowego misia”, podczas którego dzieci mogły uczestniczyć w zabawach ruchowych, muzycznych i plastycznych oraz ciekawych zajęciach bibliotecznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dorota Pilipczuk

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

„ Życzliwe słowo nie kosztuje ani złotówki, bywa cenniejsze niż portfel pełen gotówki. Mówisz coś miłego i od razu widać skutki, wnet staje się wielkim, kto był malutki ”. Takim słowami rozpoczęliśmy apel zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Jest to dzień szczególny w naszej szkole. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. To doskonała okazja do okazywania szacunku, dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i nie tylko, o czym przekonali  się  uczniowie naszej szkoły. Radosną atmosferę w naszej szkole dało się wyczuć jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Na szkolnym korytarzu można było dostrzec przeważający wśród ubrań uczniów kolor żółty. Z tej właśnie barwy emanuje blaski, radość oraz optymizm, dlatego też kolor ten stał się symbolem tego szczególnie miłego dnia. Uśmiechy i zainteresowanie wzbudzały kolejne zadania przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Odbył się plebiscyt na króla i królową życzliwości, uczniowie wykonali przepięknego Anioła Życzliwości i Pozdrowień, na korytarzu można było spotkać listonosza, który roznosił pocztę życzliwości. Ponad to uczniowie mogli pochwalić się swoimi wokalnymi zdolnościami podczas karaoke, gdzie mieli możliwość poznania piosenek o przyjaźni. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie  plastycznym pt. „Jestem życzliwy na co dzień, nie od święta”. Dzień życzliwości w naszej szkole zapamiętamy na długo. Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden kalendarzowy. Bądźmy więc życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!!!

Agnieszka Romańska-Ferenc, Monika Pilipczuk

 

Andrzejki w klasach I-III

Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem, żeby potem w ciszy i zadumie wspominać bliskich, którzy odeszli. Koniec listopada także jest wyjątkowy, gdyż obchodzimy ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Andrzejki, dzień imienin Andrzeja kojarzą się z magiczną nocą wróżb, podczas której można poznać swoją przyszłość. Zgodnie z tradycją Święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać swoją przyszłość. Andrzejkowe wróżby przetrwały do dziś, i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas zabawy andrzejkowej  zorganizowanej w listopadowe popołudnie przez Samorząd Uczniowski  kl. I-III nie zabrakło magii i czarów. Do ulubionych wróżb naszych uczniów należy lanie wosk, którego nie mogło zabraknąć podczas zabawy. Uczniowie polewali roztopiony wosk nad wodą a następnie  interpretowali swoją przyszłości z kształtu zastygniętych figurek z ich cienia. Ponad to mogli dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, poznali imię swojego przyszłego wybranka, wybranki. Nie zabrakło także tańców i wspólnych zabaw w kręgu. To było bardzo miłe popołudnie. Z niecierpliwością czekamy na następne ANDRZEJKI !!!

Samorząd  Uczniowski wraz z opiekunami

 

Warzywne ludki w grupie Gwiazdki

Dziękuję wszystkim rodzicom za udział w zajęciach otwartych i za pomoc w tworzeniu wspaniałych ludzików z warzyw. Im więcej osób, tym więcej pomysłów, co widać w naszej galerii.

Dziękuję Estera Kabat

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 81
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych