Start Aktualności

aktualności

Andrzejki w klasach I-III

Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem, żeby potem w ciszy i zadumie wspominać bliskich, którzy odeszli. Koniec listopada także jest wyjątkowy, gdyż obchodzimy ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Andrzejki, dzień imienin Andrzeja kojarzą się z magiczną nocą wróżb, podczas której można poznać swoją przyszłość. Zgodnie z tradycją Święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać swoją przyszłość. Andrzejkowe wróżby przetrwały do dziś, i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas zabawy andrzejkowej  zorganizowanej w listopadowe popołudnie przez Samorząd Uczniowski  kl. I-III nie zabrakło magii i czarów. Do ulubionych wróżb naszych uczniów należy lanie wosk, którego nie mogło zabraknąć podczas zabawy. Uczniowie polewali roztopiony wosk nad wodą a następnie  interpretowali swoją przyszłości z kształtu zastygniętych figurek z ich cienia. Ponad to mogli dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, poznali imię swojego przyszłego wybranka, wybranki. Nie zabrakło także tańców i wspólnych zabaw w kręgu. To było bardzo miłe popołudnie. Z niecierpliwością czekamy na następne ANDRZEJKI !!!

Samorząd  Uczniowski wraz z opiekunami

 

Warzywne ludki w grupie Gwiazdki

Dziękuję wszystkim rodzicom za udział w zajęciach otwartych i za pomoc w tworzeniu wspaniałych ludzików z warzyw. Im więcej osób, tym więcej pomysłów, co widać w naszej galerii.

Dziękuję Estera Kabat

 

Dzień Życzliwości i pozdrowień 21.11.2016

W dniu 21.11.2016r. w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. w ramach obchodów tego dnia wybieraliśmy w klasach IV - Vi najżyczliwszą dziewczynkę i najżyczliwszego chłopaka. Wszyscy uczniowie z tych klas mogli oddać swój głos na jedną dziewczynkę i jednego chłopca. Po podliczeniu głosów zwycięzcami zostali: PATRYCJA SKRYCKA z klasy V i KRYSTIAN BĄK z klasy IV. Oprócz tego każda klasa przystroiła drzwi i wnętrze swojej klasy, a chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. W ten dzień szczególnie staramy się być dla siebie miłym i nieść pomoc koleżankom i kolegom. Takie dni  jak ten powinniśmy urządzać sobie codziennie, a wszystkim byłoby weselej i radośniej.

Danuta Kałek

 

Wizyta uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu

9 listopada br. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu. Uczniowie technikum bardzo ciekawie opowiedzieli młodszym kolegom na czym polega praca leśniczego, co to jest „Hubertus” oraz pokazali jak wygląda mundur. Przedszkolaki  miały przyjemność dotknięcia prawdziwej skóry dzika oraz ogona lisa i przy okazji pobawiły się w zabawę „pogoń za lisem”. Uczniowie technikum przedstawili także prezentację multimedialną, z której Żabki i Gwiazdki poznały wiele zwierząt żyjących w lesie oraz zagrali dla nas dźwięki wybranych zwierząt.
Serdecznie dziękujemy

Estera Kabat

 

„Dzień Niepodległości w Brójcach”

Dnia 11.11.2016r. na cmentarzu w Brójcach odbył się apel z okazji dnia Niepodległości. Cała szkoła wraz z dyrekcją  i mieszkańcy Brójec spotkali się pod pomnikiem umęczonych w obozie Bratz by złożyć im hołd. Odbył się program artystyczny, który został przedstawiony przez uczniów z Zespołu Edukacyjnego. Uczniowie zaprezentowali się cudownie recytując wiersze i śpiewając piosenki patriotyczne. W uroczystości wziął udział burmistrz Trzciela, Jarosław Kaczmarek oraz proboszcz parafii dr Wojciech Miłek. Na zakończenie tej uroczystości wszyscy złożyli kwiaty i zapalili znicze w podziękowaniu za to że, umęczeni z obozu Bratz oddali swoje życie za nasz kraj. Cieszymy się, że w ten uroczysty sposób uczniowie i mieszkańcy Brójec upamiętnili ten dzień.

Samorząd Uczniowski kl. IV-VI

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 81
odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych