Start Aktualności

aktualności

Góra grosza 2017

Już po raz kolejny, jak co roku, nasza szkoła brała udział w akcji "Góra Grosza".  Uczniowie wsypywali do puszek monety (od 1 gr do 5 zł), które mieli w swoich portfelach czy skarbonkach. Często prosili też rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem mogli przekazać w ramach akcji usypywania szkolnej góry grosza.

Akcja organizowana była już po raz siedemnasty, tylko w ubiegłym roku uczniowie z ponad 11 tys. szkół i przedszkoli zebrali drobne monety o wartości 2 966 693,35 zł!

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.

Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele! W tym roku uczniowie zebrali 684,54 zł.

Marta Ambroży

 

„Impreza integracyjna dla klasy I”

„Impreza integracyjna dla klasy I” odbyła się 06.12.2016r. Została zorganizowana i przeprowadzona przez uczniów klasy II gimnazjum. Jej głównym celem było przyjęcie uczniów klasy I do grona gimnazjalistów i pasowanie ich na uczniów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Brójcach. Uczniowie bawili się podczas następujących konkurencji:

  1. Quiz – pytania o gimnazjum
  2. Kalambury
  3. Reklama o szkole - reklama miała zachęcić uczniów pozostałych klas do pozostania w naszej szkole oraz miała być zarapowana!
  4. Quiz – pytania z przedmiotów
  5. Malowanie portretu wychowawcy z pędzlem w buzi
  6. Top Model – przebranie wychowawcy w „kota w butach”
  7. Piosenka o klasie – uczniowie mieli przygotować zwrotkę i refren o swojej klasie, wychowawcy i czasie spędzonym do tej pory w gimnazjum, a następnie ją zaśpiewać.

Po wszystkich przeprowadzonych konkurencjach, uczniowie klasy I zasłużyli już sobie na to, żeby oficjalnie zostać uczniami Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Brójcach, więc powtórzyli słowa przysięgi, a następnie otrzymali „certyfikat” oraz pamiątki. (Zdjęcia w galerii)

Karolina Freyer Bonecka

 

„Wigilijna ulica”

Dnia 22 grudnia 2016 w naszej szkole odbyło się przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Występ został przygotowany przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod opieką p. T. Maksym i K. Skrzypczak. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię narodzenia Jezusa. Całość przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniła całe przedstawienie. Na zakończenie uczniowie złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Publiczność nagrodziła aktorów brawami.

T. Maksym, K. Skrzypczak

 

25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15.01.2017 jak co roku graliśmy w czasie 25 Finału WOŚP. Wielu uczniów naszych szkół (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) zaangażowało się w akcję zbierania pieniędzy. Część uczniów chodziła z puszkami w swoich miejscowościach, a niektórzy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, które odbywały się na hali w Brójcach od godziny 10 rano. W ciągu całego dnia na hali p. Grzegorz Szyszka prowadził akcję Dnia Dawców Szpiku Kostnego. Po godzinie 16 – tej rozpoczęliśmy liczenie pierwszych puszek i trzeba przyznać, że każda kolejna wprawiała nas w coraz większą radość. Mieliśmy namacalny dowód hojności naszych mieszkańców. Liczenie wszystkiego zajęło nam 2,5 godziny, ale wynik końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jako wolontariusze ze szkół w Brójcach zebraliśmy 3 387,16zł, a wspólnie jako gmina Trzciel zebraliśmy 6 929,35zł. Trzeba przyznać, że wolontariusze wykonali „kawał dobrej roboty”, bardzo się napracowali, ale efekt jest imponujący. O godzinie 17.00 odbył się mecz siatkówki RADNI kontra SENIORZY Z TRZCIELA. Wynik tutaj był sprawą drugorzędną, więc nikt nie przywiązywał do niego wagi i nie zwracał uwagi na rezultat, ważna była zabawa i zaangażowanie. W przerwach meczu prowadzona była licytacja gadżetów WOŚP.

Wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, zawodnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny finał za rok.

Danuta Kałek – szkolny koordynator

 

SAKSOFON NIE GRYZIE !!!

Pod takim hasłem 12 stycznia tego roku w naszej szkole odbył się koncert muzyczny, w którym to uczestniczyli przedszkolacy, uczniowie oraz nauczyciele. Fundatorem koncertu była Rada Rodziców działające przy Zespole Edukacyjnym w Brójcach-dziękujemy. Duet saksofonowy w składzie pana Janusza Witko oraz Krzysztofa Orzechowskiego zaprosił nas na wyjątkowy program muzyczno-edukacyjny. Muzycy w bardzo barwny sposób zapoznali nas z historią instrumentów dętych, ich budową i sposobem grania. W drugiej części spotkania mogliśmy usłyszeć melodie z programu Benny Hill, z kreskówki Różowa Pantera, z filmu „Sami Swoi”, z baletu „Romeo i Julia”, z fragmentów melodii światowych przebojów: Yankee Doodle, Kaiser March oraz piosenki Mexicana i El Payo. W programie koncertu znalazł się również quiz muzyczny złożony z polskich tańców narodowych a dla zwycięzców konkursu rozdawane były nagrody. Na zakończenie koncertu zespół przygotował dla dzieci zagadki muzyczne-fragmenty melodii z filmów i seriali, a na pożegnanie piosenkę pt. „To już jest Finał !”.  Koncert Duetu minął nam w radosnym klimacie muzycznej zabawy.

Monika Pilipczuk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 84
odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych