Start Aktualności

aktualności

„Mój bohater wyszedł z książki”

W zeszłym tygodniu w naszej szkole zorganizowany został konkurs pt. „Mój bohater wyszedł z książki”. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Podjęte działanie było  projektem  edukacyjnym, mającym na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnik konkursu przedstawiał ulubioną postać książkową poprzez upodobnienie się do niej strojem i wyglądem oraz krótką prezentację. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Korytarz szkolny zaroił się od bajkowych postaci. Dzieci z ciekawością spoglądały na stroje  rówieśników, rozmawiały na temat swoich ulubieńców. Przygotowane kreacje  zadziwiały pomysłowością i starannością. W tym miejscu należą się także podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci.
Komisja w składzie: Pani M. Pilipczuk, Pani M. Ambroży, Julia Jóźwiak ustaliła wyniki konkursu.

Najbardziej spodobał się wszystkim strój Sandry Ograbek. Drugie miejsce zajęła Dominika Waloszek. Trzecie miejsce przydało Mai Kaźmierowskiej i Zuzi Imbirskiej.

Wyróżniono: Bartosza Niemczyka, Franciszka Sierociuka i Karolinę Wypych.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i  dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy

 

Dzień Języka Angielskiego

Dnia 22.05.2018r. po raz drugi w szkole podstawowej świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie klas IV-VII wykazali się przykładną umiejętnością posługiwania się językiem angielskim, tym samym zachęcając swoich rówieśników do jego nauki. Przygotowania do tego dnia zaczęły się kilka tygodni wcześniej. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentacje o krajach anglojęzycznych takich jak: Australia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania  i Kanada. Plakaty z informacjami o państwach umieszczono na szkolnym korytarzu. Dzieci z zainteresowaniem poznawały ciekawostki o w/w krajach.

W dniu obchodów przeprowadzono test wiedzy o krajach anglojęzycznych. Podzieleni na grupy uczniowie musieli rozwiązać w ciągu dziesięciu minut quiz. Jak się okazało, nasze dzieci są bardzo zdolne, ponieważ wszystkie grupy zajęły I-III miejsca. Następnie na długiej przerwie odbyła się degustacja tradycyjnych dań poszczególnych krajów. Uczniowie klasy IVA częstowali pysznymi australijskimi ciasteczkami, klasa IVB zachwyciła muffinkami, klasa V przygotowała amerykański popcorn i ciasto czekoladowe, a VIIA naleśniki z syropem klonowym. Po wspólnym świętowaniu wręczone zostały nagrody. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców było fajnie, atrakcyjnie, wesoło i smacznie. Dziękuję wszystkim za współpracę!

Organizatorzy uroczystości: Tatiana Maksym i Kamila Mizera-Wojtek

 

„Wesoło i zdrowo, bo na sportowo”- obchodzimy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka  to chyba obok urodzin i „gwiazdki” najbardziej lubiany przez dzieci dzień w roku. I to nie tylko ze względu na wspaniałe prezenty, które wtedy otrzymują, ale i za to, że  są w centrum uwagi. Tak też było w naszej szkole 04 czerwca 2018 r. Dzień rozpoczął się od apelu podczas którego pani dyrektor Lucyna Nowak złożyła wszystkim dzieciom życzenia i wręczyła statuetki Absolwenta- Sportowca Szkoły, które otrzymali Agata Muszkieta oraz Jakub Banna. Ponad to wręczone zostały nagrody za konkurs czytelniczy. Następnie uczniowie klas młodszych udali się na korytarz szkolny gdzie Samorząd Uczniowski kl. I-III zorganizował „Owocowy Dzień”. Uczniowie mieli możliwość zakosztowania różnorodnych smaków owoców, co sprawiło im dużo frajdy. Na naszych stołach znalazły się smaczne jabłuszka, gruszki, śliwki, truskawki, czereśnie, ale także granaty, pamelo, melony, ananasy a nawet kokosy!!!.-  dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w przygotowaniach tej atrakcji !!!. Ponad to na uczniów czekały atrakcje sportowo-muzyczne. Dzieci próbowały swoich sił w karaoke. W klasach IV-VII i gimnazjum odbył się turniej 5-tek piłkarskich, sztafetowe biegi przełajowe (8x200m), przeciąganie liny klasami, rzuty osobiste na kosz, Strongman 2018, zawody w „Szuraniu”. W tym dniu najważniejsza była dobra zabawa i zaangażowanie. Tym wykazali się wszyscy. Po zmaganiach sportowych, na wszystkich uczniów w szkole czekały kiełbaski z grilla, soczki zorganizowane i przygotowane  przez Radę Rodziców, za które bardzo dziękujemy!!! Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Monika Pilipczuk

 

Wycieczka do Warszawy i Wilanowa

W dniach 28-30.05.2018r. uczniowie klas IV-Vi byli na wycieczce w Warszawie i Wilanowie. Pierwszego dnia po przyjeździe zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Spacerem przeszliśmy przez Plac Zamkowy na Starówkę, a następnie pod Barbakan. Pani przewodnik poprowadziła nas również przez Krakowskie Przedmieście obok Pałacu Prezydenckiego pod Grób Nieznanego Żołnierza gdzie zobaczyliśmy zmianę warty. Po przejściu przez ogród Saski doszliśmy do metra, którym udaliśmy się w pobliże Łazienek Królewskich. Wszędzie wysłuchaliśmy historii danego miejsca. Zwiedzane tego dnia zakończyliśmy obiadokolacją w pobliżu Łazienek.

Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą na Stadionie Narodowym. Tutaj przeszliśmy trasą piłkarską i wielkość obiektu na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się do Senatu RP gdzie zostaliśmy zapoznani z poszczególnymi pomieszczeniami. Z parlamentu udaliśmy się do Wilanowa, tam zwiedziliśmy pałac i ogrody. Wieczorem udaliśmy się do ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i oczywiście na obiadokolację.

Trzeciego dnia udaliśmy się rano do Centrum Nauki Kopernik gdzie spędziliśmy trzy godziny. Czas ten spędziliśmy intensywnie na nauce poprzez zabawę. Uczniowie samodzielnie poznawali różne zjawiska.
Po wizycie w CNK udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj mogliśmy się przejść kanałem takim jakim chodzili powstańcy, zobaczyć film "Miasto ruin" i zobaczyć salę Małego Powstańca.

Kiedy zakończyliśmy zwiedzanie przyszedł czas na podróż do domu. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale mam nadzieję, że zadowoleni. Teraz przystąpimy do planowania następnych wyjazdów.

Danuta Kałek

 

Ginące zawody w Ochli

22 maja 2018 roku uczniowie klasy I odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Ochli. Odbywała się tam  impreza „Ginące zawody i umiejętności”. Skansen zamienił się w miejsce pracy gospodyń, gospodarzy, twórców i rzemieślników wykonujących dawne, wiejskie zajęcia. Dzieci mogły przeżyć swoistą podróż w czasie i przekonać się, jak wyglądało codzienne życie dawnych gospodarzy i rzemieślników. Mogły zobaczyć i spróbować swoich sił, wykonując powszechnie niegdyś zajęcia, takie jak: mielenie mąki w żarnie, obróbka lnu, pranie w bali, noszenie wody, przędzenie czy filcowanie wełny. Podczas wizyty w skansenie  obserwowały prace gospodarskie, m.in.: koszenie trawy, młócenie zboża, wędzenie mięsiwa i pieczenie chleba. Udały się do  wiejskiej szkoły i uczestniczyli w  lekcji kaligrafii. Poznały też tajniki zielarstwa.
Dzieci wzięły udział w warsztatach robienia masła. Poznały wszystkie etapy tworzenia prawdziwego masła. Pod czujnym okiem pani prowadzącej dzieci zrobiły świeże, pachnące, ale przede wszystkim zdrowe masło. Przez praktyczne działanie poznały one metodę robienia masła, którą przez wieki stosowały nasze prababcie. Radosne okrzyki zachwytu, gdy w kierzynce pojawiało się masło oraz szeroko otwarte ze zdziwienia oczy świadczyły o tym, że było to dla nich całkiem nowe doświadczenie. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania świeżego pieczywa z pachnącym masłem. Kromki znikały z talerza w mgnieniu oka.                    
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 102
BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL