Start Aktualności

aktualności

Wycieczka kl. IIb do Wrocławia

!6-go maja klasa IIb wyruszyła na swoja wielką przygodę do Wrocławia. Wyjechaliśmy o godzinie 7.00 .Do Wrocławia dotarliśmy o godzinie 10.30 Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie wrocławskiego Zoo oraz Afrykarium. Wspaniałe wrażenie zrobiło na nas Afrykarium. Obiekt jest cudownie, pomysłowo urządzony. W ogromnych akwariach pływają zachwycające barwami i kształtami ryby. Obserwowaliśmy pływające pod woda pingwiny, ogromne żółwie i piękne, groźne rekiny. Spacerując obserwowaliśmy nad sobą „fruwające” płaszczki. Widzieliśmy groźne mureny, skrzydlice, aligatora. Mogliśmy poczuć się jak w afrykańskiej, tropikalnej dżungli. Oprócz egzotycznych zwierząt zachwycała nas  różnorodność pięknych roślin.

Po wizycie w Afrykarium mieliśmy czas na kupienie pamiątek.

Następnie spacerowaliśmy po przepięknym wrocławskim ZOO. Obserwowaliśmy antylopy, zabawne ale także groźne pawiany, żyrafy, niedźwiedzie i wiele innych zwierząt. Nie zdołaliśmy zwiedzić całego ZOO bo jest to bardzo duży obiekt.

Po wizycie w ZOO pojechaliśmy na pyszny obiad. Ciekawostką jest to że jedliśmy obiad w restauracji w której swoje rewolucje przeprowadzała  pani M. Gesler. Po obiedzie przeszliśmy się do centrum nauki o wodzie HYDROPOLIS. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wodzie, jej stanach skupienia. Pani przewodniczka opowiadała o morskich głębinach, o największej rzece świata Amazonce. Sami mogliśmy wykonywać zadanie na interaktywnych ekranach. To było bardzo pouczające.

O godzinie 18.00 wyjechaliśmy z Wrocławia. Jadąc ulicami miasta zobaczyliśmy stadion, najwyższy budynek w Polsce Sky Tower oraz piękną zabudowę starego Wrocławia. Do Brójec dotarliśmy o 21.00. Czekali na nas stęsknieni rodzice. To był udany dzień

Jolanta Szafrańska

 

 

SUKCESY ORTOGRAFICZNE

27 kwietnia 2017r. odbył się gminny etap konkursu ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Pihan, Zuzanna Pajor, Marta Pilipczuk, Karolina Kaszkowiak

i Aleksandra Kaszkowiak. II miejsce zajęła Aleksandra Kaszkowiak. Wysoki wynik dał jej  możliwość udziału w finale konkursu, który odbył się 11. 05. w Międzyrzeczu.

Również na tym etapie Ola wykazała się obszerną wiedzą na temat polskiej ortografii, zajmując 4 miejsce.

Gratulujemy Oli oraz jej rodzicom. Wyrazy uznania należą się także dziewczętom biorącym udział w gminnym  etapie konkursu.

Małgorzata Mokra


 

Prawdą jest to, co wytrzyma próbę doświadczenia !!!

Nauki przyrodnicze to wspaniała zabawa. Badają zdarzenia, zjawiska i procesy zachodzące w świecie. Kontakt ze światem rzeczywistym jest w naukach przyrodniczych podstawą poznania. Nasi uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż nawet najpiękniejsza konstrukcja logiczna musi być odrzucona, jeżeli eksperyment nie potwierdzi przewidywań teoretycznych! Aby przekonać się o tym na własne oczy  prowadzą  obserwacje i doświadczenia co sprawia im dużo radości-zobaczcie sami !!!

Monika Pilipczuk

 

Nauka pierwszej pomocy

 

Polskie prawo  nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego lub innych służb ratowniczych (straż pożarna, policja), a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dlatego też bardzo ważne jest uświadamianie i przypominanie uczniom numerów alarmowych oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Stąd ta pouczająca lekcja w kl. IV i V. Uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat „Jak sobie radzic w sytuacjach niebezpiecznych w domu i poza domem?”. Przypomnieli sobie zasady pierwszej pomocy w wypadku złamania kości, porażenia prądem, oparzenia czy skaleczenia. Warto znać te zasady!!!!

Monika Pilipczuk

 

„Klasowy Koszyczek Wielkanocny”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  uczniowie klas I-III z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wzięli czynny udział w przygotowaniu „Klasowego Koszyczka Wielkanocnego”. I tak na szkolnym korytarzu zapachniało zbliżającymi się  świętami. Uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do zadania. Koszyczki były kolorowe, barwnie ozdobione i bogato wyposażone. Podczas apelu Pani dyrektor Lucyna Nowak wręczyła przedstawicielom poszczególnych klas dyplomy w podziękowaniu za udział w przygotowaniu koszyczków. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

Opiekunowie Samorządu

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 87
BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych