Start Aktualności

aktualności

Dzień Tańca i Piosenki w kl. I-III

„Do tańca nie potrzeba pióra ani pędzla. Niezbędny jest tylko jeden instrument – ludzkie ciało. Każdy jego ruch jest przepojony tańcem. Ruszać się – to znaczy tańczyć…”  a jak się okazało uczniom klas młodszych nogi same rwą się do tańca. W pierwszy wtorek lutego Samorząd Uczniowski kl. I-III po raz pierwszy zorganizował w naszej szkole „Dzień Tańca i Piosenki ”. Ochotnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne jak i wokalne podczas przerw. Pieczę nad tą uroczystością sprawowały starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VII, które to pełniły rolę jury. Miały trudny orzech do zgryzienia, gdyż na parkiecie odbyło się prawdziwe szaleństwo. Uczestnicy konkursu poruszali się w rytmy piosenek takich jak „Vaiana” czy „Przez twe oczy zielone” a ich występy nagradzane były przez publiczność gromkimi brawami. Zwycięzcami okazali się: Wiktoria Szawerda- I miejsce, Oliwia Lubik, Wiktoria Drzymała- II miejsce, Alicja Nowacka, Julia Talik-III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi !!! Ten dzień minął nam w miłych rytmach muzycznych. Może warto go kontynuować ???

Monika Pilipczuk

 

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu recytatorskiego

8 lutego 2018 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, była pani Elżbieta Olczak. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z klas I-III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie:

Pani Marta Ambroży

Pani Monika Filipczuk

Pani Maria Harhura

Uczeń kl. IIIa - Aleks Lisek

Wyłoniono następujących zwycięzców:

  1. Maja Chmurzyńska – kl. I
  2. Wiktoria Drzymała – kl. I
  3. Maja Kaźmierowska – kl. I
  4. Oliwia Olender – kl. I
  5. Sandra Ograbek – kl.I
  6. Alicja Nowacka – kl. IIIa
  7. Julia Talik – kl. IIIa
  8. Julia Jóźwiak – kl. IIIb
  9. Zuzanna Imbirska – kl. IIIb
  10. Martyna Draniczarek – kl. IIIb

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim!

 

SPOTKANIA Z MUZYKĄ

Od grudnia w naszej szkole rozpoczęły się comiesięczne spotkania z muzyką  graną na żywo dla uczniów klas I-III. Prezentacje muzyki klasycznej, rozrywkowej, instrumentów muzycznych oraz  tańców  z całego świata zapewnia nam Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz” z Zielonej Góry.

Są to lekcje muzyki prowadzone przez zaproszonych gości – zawodowych muzyków i wokalistów. Poprzez koncerty edukacyjne w prosty i atrakcyjny sposób  dzieci poznają elementarne zagadnienia dotyczące muzyki. Dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, ich historię i budowę, poznają podstawowe określenia muzyczne. Prezentowane fragmenty utworów muzyki klasycznej i wykonywane piosenki są przystosowane do możliwości percepcyjnych dzieci. Spotkania z muzyką przybliżają dzieciom świat dźwięków, ukazują, jak ważną rolę muzyka pełni  w życiu człowieka.

A reakcje naszych milusińskich? Dzieci reagują w czasie koncertu bardzo żywiołowo. Każda bardziej rytmiczna muzyka skłania je do klaskania spontanicznego. Widać zaciekawienie, niekiedy zachwyt wymalowany na ich twarzach.

Badania naukowe dowodzą, że muzyka klasyczna, szczególnie ta wykonywana na żywo, wpływa korzystnie na rozwój dziecka. Warto więc zadbać, żeby nasze pociechy miały z nią kontakt już od najmłodszych lat. Dzieci zapraszamy na kolejne koncerty, a rodziców do obejrzenia zdjęć z dotychczasowych spotkań.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W MIĘDZYRZECZU

Ferie zimowe są czasem odpoczynku i dobrej zabawy. Towarzyszące  wypoczynkowi  odprężenie  sprawia,  że  często  zapominamy  o  podstawowych  zasadach  bezpieczeństwa.

DEKALOG   BEZPIECZNYCH  FERII

1.  W wolnym czasie przebywamy na świeżym powietrzu, dbamy o aktywność fizyczną.

2.  Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

3. Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?

4.  Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.

5.  Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

6.  Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.

7.  Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

8.  Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu.

9. Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowe.

10.  Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą.

Zawsze pamiętajmy o zdrowym odżywianiu i higienie osobistej.

Numery służb ratowniczych:

997 – Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie Ratunkowe

112 – Ogólnoeuropejski numer alarmowy

Opracowanie: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Międzyrzeczu – Higiena Dzieci i Młodzieży, Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna

 

Bal Karnawałowy w klasach I-III

26 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Karnawał to czas zabaw, balów i maskarad. W czasie karnawału nie tylko bawią się dorośli. Jest to również wspaniała zabawa dla dzieci. Tego dnia od rana pojawiły się na korytarzu szkolnym postacie z bajek. Dzieci z klas I-III wspólnie z przedszkolakami założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, żabki, rycerzy, piratów, strażaków itp. Dzieci trudno było rozpoznać .Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość , śmiech i spontaniczna aktywność. Bal umożliwił dzieciom i ich wychowawcom spędzenie  czasu w miłej atmosferze. Następny bal karnawałowy już za rok .

Mirosława Bogucka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 97
BiP

odliczanie
pozostało do wakacji

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL